Рішення № 80107234, 14.02.2019, Господарський суд Донецької області

Дата ухвалення
14.02.2019
Номер справи
905/1408/18
Номер документу
80107234
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

14.02.2019 Справа № 905/1408/18

Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Сковородіної О.М., судді Величко Н.В., судді Курило Г.Є.,

секретар судового засідання Нарожна М.С.,

у справі за позовом: Слов’янської місцевої прокуратури Донецької області (вул. Центральна, 3 “в”, м. Слов’янськ, Донецька область, 84122) в інтересах держави в особі Святогірської міської ради (вул. Володимира Сосюри, буд. 8, м. Святогірськ, Донецька область, 84130, код ЄДРПОУ 04053001)

до відповідача: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” (вул. Шевченка, буд. 125а, м. Святогірськ, Донецька область, 84130, код ЄДРПОУ34604040)

про 1) стягнення 381300,74грн. заборгованості за договором; 2) дострокове розірвання договору оренди землі від 16.04.2010; 3) зобов’язання повернути земельну ділянку

за участю представників сторін:

прокурор: Алекаєв Ю.В., службове посвідчення №042342

від позивача: ОСОБА_2, довіреність № 1319/02.01-15 від 20.08.18

від відповідача: не з'явився

Слов’янська місцева прокуратура Донецької області в інтересах держави в особі Святогірської міської ради звернулася до господарського суду Донецької області з позовом до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт”, про 1) стягнення 381 300,74 грн. заборгованості за договором; 2) дострокове розірвання договору оренди землі від 16.04.2010; 3) зобов’язання повернути земельну ділянку.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем грошових зобов'язань зі сплати орендних платежів за договором оренди землі №041017200061 від 16.04.2010, внаслідок чого в нього утворилась заборгованість з орендної плати за період з 2016 року до 2018 в розмірі 381300,74грн., яку прокурор просить стягнути на користь Святогірської міської ради. Також, посилаючись на порушення пунктів 14-16 Договору оренди земельної ділянки від 16.04.2010р. в зв’язку з невикористанням земельної ділянки за цільовим призначенням та відповідно до мети, прокурор просив суд розірвати договір оренди земельної ділянки та повернути її Святогірській міській ради. Як на правову підставу прокурор посилається на ст. 141 Земельного кодексу України, ст.ст. 509, 526, 611, 651 Цивільного кодексу України, ст.ст. 173, 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 24, 31, 32 Закон України «Про оренду землі».

14.02.2019 року до господарського суду надійшло клопотання прокуратури про закриття провадження у справі в частині дострокового розірвання договору оренди землі від 16.04.2010р. та зобов’язання повернути земельну ділянку на підставі ч.1 ст.231 Господарського процесуального кодексу України, у зв’язку з відсутністю предмету спору.

Прокурор в судове засідання 14.02.2019р. з’явився, наполягав на задоволенні позовних вимог в частині стягнення 381300,74грн. заборгованості за договором, та просив закрити провадження у справі в частині розірвання договору оренди землі від 16.04.2010, та зобов’язання повернути земельну ділянку.

Позивач в судове засідання 14.02.2019р. з’явився, просив закрити провадження у справі в частині розірвання договору оренди землі від 16.04.2010, та зобов’язання повернути земельну ділянку.

Відповідач в судові засідання 14.02.2019р., як і в попередні судові засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не надав.

Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, приймаючи до уваги направлення господарським судом поштової кореспонденції за юридичною адресою відповідача, яка наявна в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, суд дійшов висновку про належне повідомлення відповідача про дату, час і місце розгляду справи.

Суд вважає можливим розглянути справу відповідно до вимог ст.ст. 165, 202 ГПК України у відсутності представника відповідача за наявними у ній матеріалами, що містять достатньо відомостей про права і взаємовідносини сторін.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши обставини спору, суд встановив наступне.

Рішення Святогірської міської ради №2-ХХХVIII-5 від 14.10.2009 “Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду” (з урахуванням рішення №11-XLII-5 від 29.01.2010р.) затверджено ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 14,2440га для будівництва готельно-розважального комплексу з водними атракціонами по вул. Шевченка, 135; та надано ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” земельну ділянку (кадастровий номер 1414170500:01:001:0507) загальною площею 14,2440га для будівництва готельно-розважального комплексу з водними атракціонами по вул. Шевченка, 135 в оренду терміном на 49 років.

16.04.2010 між позивачем, Святогірською міською радою, м. Святогірськ (орендодавець) та відповідачем, ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт”, (орендар) було укладено договір оренди землі №041017200061 (далі - договір).

Відповідно до п. 1 договору орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку (кадастровий номер 1414170500:01:001:0507) несільськогосподарського призначення - рекреаційного призначення, яка знаходиться за адресою: м. Святогріськ, вул. Шевченка, 135.

В оренду передається земельна ділянка загальною площею 14,2440га, у тому числі землі рекреаційного призначення площею 9,0013 га, землі водного фонду – 5,2427 га (п. 2 договору).

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить на період будівництва – 3437960,33 гривень (24,14 грн. за 1 кв.м.), після вводу у експлуатацію – 17 192 821,37 гривень (120,70 грн. за 1 кв.м.) (п.4 договору).

Згідно п. 7 договору його укладено на 49 років.

Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі: у грошовій формі, розмірі 3 відсотка нормативної грошової оцінки землі, що складає: на період будівництва – 103 138,81грн. в рік, після вводу в експлуатацію – 515 784,64грн. в рік (п.8 договору).

Згідно п.9 договору обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, та затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.

Оренда плата вноситься у такі строки: на період будівництва: в розмірі 8 594,90грн., після вводу в експлуатацію: в розмірі 42 982,05 грн., що становить 1/12 частини річної орендної плати на зазначений рахунок не пізніше 30 числа наступного за звітом місяця (п. 10 договору).

Розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом (п. 12 договору).

Дія договору припиняється у разі: - закінчення строку, на який його було укладено; - придбання орендарем земельної ділянки у власність; - викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусове відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; - ліквідації юридичної особи-орендаря. – в інших випадках, передбачених законом (п. 35 договору).

Згідно п. 42 договору цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації.

Договір оренди земельної ділянки зареєстрований в Слов’янському районному відділі Донецької регіональної філії Державному підприємстві «Центр Державного земельного кадастру», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис 16.04.2010р. за №041017200061.

Згідно акту про передачу та прийом земельної ділянки здійснено передачу та прийом земельної ділянки загальною площею 14,2440га кадастровий номер 1414170500:01:001:0507 із земель рекреаційного призначення Святогірської міської ради для будівництва готельно-розважального комплексу з водними атракціонами орендарю – ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” на підставі рішення Святогірської міської ради №2-ХХХVIII-5 від 14.10.2009 та рішення №11-XLII-5 від 29.01.2010р.

17.05.2018 року робочою групою з виявлення фактів порушення земельного законодавства та надходження податків та зборів за користування земельними ділянками, розташованими у межах прибережних захисних смуг р.Сіверський Донець та водойм на території м.Святогірська, здійснено обстеження земельної ділянки по вул.Шевченко, 135, площею 14,2440га, та було встановлено, що на момент обстеження земельна ділянка не використовується, будівництво готельно-розважального комплексу з водними атракціонами не розпочато, прибирання та догляд за земельною ділянкою не здійснюється, є факт незбереження зелених насаджень.

В ході розгляду даної справи, між ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” та Святогірською міською радою була укладена угода від 31.12.2018р. про розірвання спірного договору оренди землі, а також був підписаний акт приймання-передачі земельної ділянки, площею 14,2440га. Докази долучені до матеріалів справи.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом (згідно Закону України "Про внесення змін до Конституції України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" № 1401-VIII від 02.06.2016).

Згідно з частиною 1 статті 23 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Так, частиною 3 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Частина 4 вказаної статті передбачає, що прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.

Звернення прокуратури з вказаним позовом обумовлені неналежним здійсненням позивачами своїх повноважень щодо судового захисту порушених інтересів держави. Незважаючи на виявлене порушення позивачем, останній за судовим захистом інтересів держави безпідставно не звертався.

Вказані обставини обумовлюють необхідність застосування прокурором наданих Конституцією України та Законом України "Про прокуратуру" повноважень щодо представництва інтересів держави в суді та є підставою для звернення до суду із позовною заявою на захист інтересів держави.

Відтак, з огляду на наведене вбачається, що звернення Слов’янської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі Святогірської міської ради до господарського суду з даним позовом, направлено на захист охоронюваних законом інтересів держави.

Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в частині стягнення 381300,74грн. заборгованості за договором оренди земельної ділянки, виходячи з наступного.

Статтею 792 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов'язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом, зокрема, Законом України “Про оренду землі”.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про оренду землі", оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Статтею 13 цього ж закону визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Істотними умовами договору оренди землі є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату (ч.1 ст.15 Закону України “Про оренду землі”).

Відповідно до статті 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Частиною 1 ст. 24 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендодавець має право вимагати від орендаря: використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди; дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил; дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються; своєчасного внесення орендної плати.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (ч. 5 ст. 5 Закону України “Про оцінку земель”).

Для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності проводиться обов'язкова нормативна грошова оцінка земельних ділянок (ст.13 Закону України “Про оцінку земель”).

Згідно ст.289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

З огляду на наведені положення законодавства та наведені вище положення укладеного між сторонами договору оренди землі, суд дійшов висновку, що між сторонами наявні саме правовідносини щодо оренди землі, який регулює строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, а тому до цього договору в повній мірі застосовані положення Закону України "Про оренду землі" та іншого законодавства, яке регулює земельні відносини в Україні.

Статтею 526 Цивільного кодексу України, що кореспондується зі ст. 193 Господарського кодексу України, передбачено, що зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, проте відповідач неналежним чином виконав свій обов'язок щодо розрахунку за орендовану земельну ділянку, що призвело до виникнення заборгованості у спірній сумі.

Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Отже, орендна плата за землю має сплачуватися своєчасно та в повному обсязі, згідно з умовами укладеного договору оренди землі.

Законом України Про внесення змін до Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування” № 1365-VIII від 17.05.2016, який набрав чинності 08.06.2016, внесено зміни до статті 6 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” та викладено в такій редакції: Звільнити суб’єктів господарювання від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону.

Згідно ч.4 ст.4 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються Кабінетом Міністрів України, який забезпечує своєчасну їх актуалізацію.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення" затверджений перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, серед яких відсутнє м. Святогірськ.

З урахуванням вищевикладеного, вбачається правомірним нарахування позивачем заборгованості з орендної плати за період з 08.06.2016 по 31.05.2018.

За розрахунком Святогірської міської ради заборгованість відповідача з орендної плати за земельну ділянку (кадастровий номер 1414170500:01:001:0507) за період з 08.06.2016 по 31.05.2018 складає 381300,74грн.

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання) (ст. 610 Цивільного кодексу України).

З огляду на вище вказані положення Закону України "Про оренду землі", Податкового кодексу України, Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”, нарахування позивачем орендної плати за період з 08.06.2016 по 31.05.2018 в сумі 381300,74 грн. є правомірним, несплата заборгованості з боку відповідача є доведеною, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню в повному обсязі.

Щодо вимоги прокурора про дострокове розірвання договору оренди землі від 16.04.2010р. та про зобов’язання повернути земельну ділянку Святогірській міській раді, суд зазначає наступне.

Як вказувалося вище, 31.12.2018р. між ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” та Святогірською міською радою була укладена угода від 31.12.2018р. про розірвання договору оренди землі від 16.04.2010р., а також був підписаний акт від 12.02.2019р. приймання-передачі земельної ділянки, відповідно до якого, земельна ділянка кадастровий номер 1414170500:01:001:0507, площею 14,2440га, за адресою: м.Святогірськ, вул.Шевченка, 135, була повернута Святогірській міській раді.

Отже, підписання угоди про розірвання договору оренди земельної ділянки, так само, і передача земельної ділянки Святогірській міській раді відбулися після відкриття провадження у справі.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Господарський суд закриває провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору, зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань. Закриття провадження у справі на підставі зазначеної норми ГПК можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив існування в процесі розгляду справи. Якщо ж він був відсутній і до відкриття провадження у справі, то зазначена обставина тягне за собою відмову в позові, а не закриття провадження у справі.

За таких обставин, укладання між сторонами угоди про розірвання спірного договору оренди землі, та повернення земельної ділянки Святогірській міській раді, вже після звернення прокуратури з вказаним позовом до суду, обумовлює закриття провадження у справі в частині позовних вимог щодо дострокового розірвання договору оренди землі від 16.04.2010, та зобов’язання повернути земельну ділянку.

Щодо розподілу судових витрат.

За звернення з позовною заявою про стягнення 381300,74 грн. прокурор повинен був сплатити судовий збір в розмірі 5719,51 грн.

Прокурором судовий збір був сплачений у розмірі 59050,91 грн.

У зв’язку з задоволенням позовних вимог щодо стягнення 381300,74 грн. на користь позивача, відшкодуванню підлягають 5719,51 грн. судових витрат за рахунок відповідача.

Судовий збір в розмірі 53331,40 грн. повертається на користь Прокуратури Донецької області з державного бюджету України, за клопотанням №01-37-1465вих19 від 13.02.2019р., у відповідності до вимог ст.7 Закону України «Про судовий збір», у зв’язку із закриттям провадження у справі в частинах дострокового розірвання договору оренди землі від 16.04.2010р. та зобов’язання повернути земельну ділянку.

Керуючись ст.ст. 4, 13, 42, 73, 86, 129, 165, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р I Ш И В:

Позовні вимоги Слов’янської місцевої прокуратури Донецької області в інтересах держави в особі Святогірської міської ради до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” в частині стягнення 381300,74 грн. заборгованості за договором, – задовольнити в повному обсязі.

Закрити провадження у справі в частині дострокового розірвання договору оренди землі від 16.04.2010, який зареєстрований у Слов'янському районному відділі Донецької регіональної філії Державного підприємства «Центр Державного земельного кадастру», про що у Державному реєстрі вчинено запис №041017200061 від 16.04.2010, укладений між Святогірською міською радою та ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт”, у зв'язку з відсутністю предмету спору.

Закрити провадження у справі в частині зобов’язання ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” повернути Святогірській міській раді земельної ділянки вартістю 3 437 960,33 грн., загальною площею 14,24440 г, кадастровий номер 1414170500:01:001:0507, яка розташована у місті Святогірську Донецької області по вул. Шевченка, буд. 135, у зв'язку з відсутністю предмету спору.

Стягнути з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” на користь Святогірської міської ради заборгованість за користування земельною ділянкою за кадастровим номером 1414170500:01:001:0507 за договором оренди землі від 16.04.2010, у розмірі 381300,74грн. за період з 08.06.2016 по 31.05.2018.

Стягнути з ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” на користь Прокуратури Донецької області витрати по сплаті судового збору в сумі 5 719,51 грн.

Повернути на користь Прокуратури Донецької області з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 53331,40 грн., сплачений платіжним дорученням №1990 від 13.07.2018 року, в порядку п.5 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір», про що постановити ухвалу.

В судовому засіданні 14.02.2019р. проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 25.02.2019р.

Згідно із ст.241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області (п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).

Прокуратура Донецької області (адреса: 87500, Донецька область, місто Маріуполь, вул.Університетська, буд. 6; банк: Держказначейська служба України (м.Київ), МФО: 820172, розрахунковий рахунок: 35216066016251, код ЄДРПОУ: 25707002).

Слов’янська місцева прокуратура Донецької області (вул.Центральна, 3 “в”, м.Слов’янськ, Донецька область, 84112).

Позивач: Святогірська міська рада (вул. Володимира Сосюри, буд. 8, м.Святогірськ, Донецька область, 84130, код ЄДРПОУ 04053001).

Відповідач: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю “Євроландшафт” (вул.Шевченка, буд. 125а, м. Святогірськ, Донецька область, 84130, код ЄДРПОУ 34604040).

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі http://dn.arbitr.gov.ua.

Головуючий суддя О.М. Сковородіна

Суддя Н.В. Величко

Суддя Г.Є. Курило