Рішення № 80103255, 18.02.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
18.02.2019
Номер справи
826/11827/18
Номер документу
80103255
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

18 лютого 2019 року справа №826/11827/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Яцюти М.С. та представників:

позивача: ОСОБА_1;

відповідача: не з'явились;

третьої особи 1: не з'явились;

третьої особи 2: не з'явились

розглянувши у судовому засідання адміністративну справу

за позовомОСОБА_2 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_2.) доФонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі по тексту - відповідач, Фонд) треті особи1. Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Коваленко Олександр Володимирович (далі по тексту - третя особа 1, Уповноважена особа Коваленко О.В.) 2. Публічне акціонерне товариство Банк "Контракт" (далі по тексту - третя особа 2, ПАТ Банк "Контракт") про1) визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у виплаті ОСОБА_2 гарантованої суми відшкодування за вкладом, розміщеним у ПАТ Банк "Контракт" за договором банківського вкладу на вимогу "Зручний Контракт" №1275/2015 від 09 вересня 2015 року, у розмірі 190 000,00 грн. за заявою ОСОБА_2; 2) стягнення з відповідача на користь позивача гарантованої суми відшкодування за вкладом, розміщеним у ПАТ Банк "Контракт" за договором банківського вкладу на вимогу "Зручний Контракт" №1275/2015 від 09 вересня 2015 року, у розмірі 190 000,00 грн. На підставі частини третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 18 лютого 2019 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення (скорочене рішення).

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом, оскільки вважає протиправними дії Фонду щодо відмови у виплаті ОСОБА_2 гарантованої суми відшкодування за вкладом, розміщеним у ПАТ Банк "Контракт" за договором банківського вкладу на вимогу "Зручний Контракт" №1275/2015 від 09 вересня 2015 року, у розмірі 190 000,00 грн. за його заявою, у зв'язку із відсутністю підстав для відмови у виплаті відшкодування за вкладом відповідно до частини четвертої статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", що є підставою для стягнення на користь позивача гарантованої суми відшкодування.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 серпня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/11827/18 в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін; залучено до участі у справі Уповноважену особу Шкурка В.М. та ПАТ Банк "Контракт".

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 вересня 2018 року справу призначено до розгляду у судовому засіданні за клопотанням Фонду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 грудня 2018 року замінено Уповноважену особу Шкурка В.М. на Уповноважену особу Коваленка О.В.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, у якому вказав про безпідставність позовних вимог та звертає увагу на те, що Фонд не може здійснити позивачу виплату відшкодування у зв'язку із тим, що рішенням виконавчої дирекції Фонду від 02 липня 2018 року №1827 "Про призупинення виплат вкладникам ПАТ Банк "Контракт" за пропозиціями комісії з питань тимчасових обмежень здійснення неплатоспроможним банком операцій за вкладами" призупинено виплати гарантованих сум відшкодування вкладникам банку, у тому числі за рахунком позивача, та у зв'язку із винесенням слідчим СВ Святошинського УП ГУНП у м. Києві Безсмертним М.В. від 10 травня 2018 року про визнання об'єктів речовими доказами у кримінальному провадженні №42018101080000080 від 02 травня 2018 року, згідно з якою зберігання речових доказів покладено на посадових осіб Фонду.

Третя особа 2 подала письмове пояснення, у якому зазначила, що Уповноважена особа включила ОСОБА_2 до переліку вкладників ПАТ Банк "Контракт", а рішення про проведення відшкодування або про відмову у здійсненні відшкодування особам, вказаним у переліку відноситься до компетенції Фонду.

Третя особа 1 письмових пояснень з приводу заявлених позовних вимог до суду не надала.

В судовому засіданні 18 лютого 2019 року представник позивача позовні вимоги підтримав, представники відповідача та третіх осіб до суду не прибули.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Між ОСОБА_2 (вкладник) та ПАТ Банк "Контракт" (банк) укладено договір №1275/2015 банківського вкладу на вимогу "Зручний Контракт" від 09 вересня 2015 року, за умовами якого банк відкрив вкладнику рахунок для обліку вкладу на вимогу НОМЕР_2, а вкладник перераховує на нього з власного поточного рахунку або вносить/переказує готівкою через касу банку грошові кошти у сумі 190 000,00 грн.

Відповідно до пункту 2.2 договору кошти, що знаходяться на депозитному рахунку, вважаються наданими вкладником банку на зберігання без встановленого строку на умовах платності та зворотності повертаються вкладнику готівкою через касу банку або шляхом безготівкового перерахування на поточний рахунок вкладника за його заявою.

Як підтверджує квитанція від 09 вересня 2015 року №T.R.88822.145.550 позивач перерахував на свій вкладний рахунок грошові кошти у розмірі 190 000,00 грн.

Постановою Правління Національного банку України від 10 грудня 2015 року №876 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства Банк "Контракт" виконавчою дирекцією Фонду прийнято рішення від 10 грудня 2015 року №220 "Про початок процедури ліквідації ПАТ Банк "Контракт" та делегування повноважень ліквідатора банку".

Згідно з зазначеним рішенням розпочато процедуру ліквідації ПАТ Банк "Контракт", призначено уповноважену особу Фонду та делеговано всі повноваження ліквідатора ПАТ Банк "Контракт", визначені, зокрема, статтями 37, 38, 47-51 Закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", провідному професіоналу з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу організації процедур ліквідації неплатоспроможних банків департаменту управління активами Шкурку Віктору Михайловичу на два роки з 11 грудня 2015 року до 10 грудня 2017 року включно.

Рішенням виконавчої дирекції Фонду від 27 листопада 2017 року №5173 про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ Банк "Контракт" строком на один рік до 10 грудня 2018 року включно.

На офіційному сайті Фонду за посиланням http://www.fg.gov.ua/not-paying/temporary/148-not-paying-bank/liquidation/bank-kontrakt?start=20 розміщено оголошення, що з 04 жовтня 2018 року Фонд здійснює відшкодування коштів вкладникам ПАТ Банк "Контракт" за договорами банківського вкладу незалежно від дати їх закінчення та за договорами банківського рахунку (включаючи карткові рахунки) в межах 200 тисяч гривень засобами Автоматизованої системи виплат Фонду.

Виконавчою дирекцією Фонду прийнято рішення від 08 жовтня 2018 року №2739 про зміну уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ Банк "Контракт" на Коваленка О.В. з 11 жовтня 2018 року.

23 квітня 2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою від 23 квітня 2018 року, у якій просив виплатити гарантовану суму відшкодування за вкладом, розміщеним у ПАТ Банк "Контракт" за договором банківського вкладу.

Фонд у листі від 23 травня 2018 року №30-036-10820/18 повідомив позивача, що на даний час за заявою Фонду правоохоронними органами здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №420181010800000080 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 190 Кримінального кодексу України, у якому кошти, розміщені на рахунку позивача, визнані речовим доказом, у зв'язку із чим виплата коштів можлива лише після прийняття відповідного процесуального рішення у кримінальному провадженні.

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами встановлені Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

За визначенням статті 2 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" вклад - це кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифіката, включаючи нараховані відсотки на такі кошт.

Частиною першою статті 3 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визначено, що Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.

Відповідно до частини першої статті 1 та частини третьої статті 12 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" виконавча дирекція Фонду здійснює управління поточною діяльністю Фонду; виконавча дирекція Фонду має зокрема такі повноваження у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами: 1) визначає порядок ведення реєстру учасників Фонду; 2) визначає порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами відповідно до розділу V цього Закону; 3) визначає порядок ведення банками бази даних про вкладників та ведення Фондом відповідної узагальненої бази даних; 4) приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; 5) затверджує порядок визначення банків-агентів та визначає на підставі цього порядку банків-агентів; 6) приймає рішення про оплату Фондом витрат, пов'язаних із процедурою виведення неплатоспроможного банку з ринку, у межах кошторису витрат Фонду, затвердженого адміністративною радою Фонду; 7) встановлює вимоги до змісту договорів банківського вкладу, договорів банківського рахунка з питань, що стосуються функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб.

Згідно з частиною першою статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000 гривень. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

Відповідно до частини другої статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Частина четверта статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визначено вичерпний перелік підстав, коли Фонд не відшкодовує кошти, а саме: 1) передані банку в довірче управління; 2) за вкладом у розмірі менше 10 гривень; 3) за вкладом, підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред'явника; 4) розміщені на вклад у банку особою, яка була членом спостережної (наглядової) ради, правління (ради директорів), ревізійної комісії банку, якщо з дня її звільнення з посади до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік; 5) розміщені на вклад у банку особою, яка надавала банку професійні послуги як аудитор, юридичний радник, суб'єкт оціночної діяльності, якщо ці послуги мали безпосередній вплив на виникнення ознак неплатоспроможності банку і якщо з дня припинення надання послуг до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік; 6) розміщені на вклад власником істотної участі банку; 7) розміщені на вклад особою, яка на індивідуальній основі отримує від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або має інші фінансові привілеї від банку; 8) за вкладом у банку, якщо такий вклад використовується вкладником як засіб забезпечення виконання іншого зобов'язання перед цим банком, у повному обсязі вкладу до дня виконання зобов'язань; 9) за вкладами у філіях іноземних банків; 10) за вкладами у банківських металах.

Таким чином, після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку Закон України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" гарантує повернення кожному вкладнику банку суми відшкодування коштів за вкладом, у тому за договором про банківського рахунку, у межах 200 000,00 грн.; відмовлено у відшкодуванні коштів за вкладом може бути лише за наявності підстав, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

За правилами частин першої-третьої статті 27 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" передбачено, що уповноважена особа Фонду складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Фонду станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

Уповноважена особа Фонду зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Згідно з частиною п'ятою статті 27 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" протягом шести днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція Фонду затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою Фонду переліку вкладників. Фонд публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України" та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Частина шоста статті 27 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" визначає, що уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

Відповідно до пунктів 3-5 розділу ІІІ Положення про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 09 серпня 2012 року №14 (далі по тексту - Положення) Уповноважена особа Фонду протягом трьох днів з дня отримання Фондом рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до Фонду повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню Фондом відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку.

Перелік складається станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку і включає суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується, виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів (зменшених на суму податку), але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Визначений у Переліку залишок гарантованої суми надається з урахуванням розрахункових сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у неплатоспроможному банку.

Якщо вкладник не отримав свої вклади у межах граничного розміру суми відшкодування протягом дії тимчасової адміністрації за рахунок цільової позики Фонду, така сума відшкодування включається до Переліку.

Перелік складається в алфавітному порядку за прізвищами вкладників та подається до Фонду на паперових та електронних носіях разом із супровідним листом.

Інформація про вкладника в Переліку має забезпечувати його ідентифікацію відповідно до законодавства.

Перелік на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) засвідчується підписом уповноваженої особи Фонду та відбитком печатки банку, що ліквідується, на електронних носіях подається на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.

Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Положення передбачено, що протягом процедури ліквідації уповноважена особа Фонду може надавати до Фонду додаткову інформацію про вкладників стосовно: зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування; зміни розміру належних їм сум; зміни особи вкладника; змін реквізитів вкладників; змін розміру сум разом із змінами реквізитів вкладників.

Як передбачено у пунктах 2, 3 розділу IV Положення, Фонд складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду, за формою, наведеною у додатку 11 до цього Положення (далі - Загальний Реєстр).

Загальний Реєстр складається на паперових та електронних носіях.

Загальний Реєстр на паперових носіях (пронумерованих, прошитих) підписується відповідальною особою, яка його склала, та засвідчується підписом директора-розпорядника та відбитком печатки Фонду, на електронних носіях - на CD-дисках у csv файлі. Дані на паперових та електронних носіях повинні бути ідентичними.

Наведені норми законодавства вказують, що процедура відшкодування гарантованої суми відшкодування за вкладом включає наступні етапи: 1) складення уповноваженою особою Фонду переліку вкладників та визначення розрахункових сум відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду; 2) передача уповноваженою особою Фонду сформованого переліку вкладників до Фонду; 3) складення Фондом на підставі отриманого переліку вкладників Загального реєстру; 4) затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру.

Як вбачається з наявних у справі доказів, змісту відзиву відповідача та пояснення третьої особи 1, рішенням виконавчої дирекції Фонду від 08 лютого 2018 року №387 вирішено затвердити зміни та доповнення загального Реєстру вкладників ПАТ Банк "Контракт", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду (Загальний реєстр), що додаються., згідно з яким ОСОБА_2 включено до складу Загального реєстру на суму виплати 190 772,85 грн.

Отже, позивача включено до Загального реєстру, однак, сума гарантованого відшкодування не виплачена.

Підставою для відмови у виплаті позивачу відшкодування суми за вкладом у ПАТ Банк "Контракт" відповідач визначив постанову слідчого СВ Святошинського УП ГУНП у м. Києві Безсмертного М.В. від 10 травня 2018 року про визнання об'єктів речовими доказами у кримінальному провадженні №42018101080000080 від 02 травня 2018 року.

Суд встановив, що згідно із постановою слідчого СВ Святошинського УП ГУНП у м. Києві Безсмертного М.В. про визнання об'єктів речовими доказами від 10 травня 2018 року постановлено визнати грошові кошти у розмірі гарантованих сум відшкодування фізичним особам за рахунок Фонду у ПАТ Банк "Контракт", серед яких значиться рахунок ОСОБА_2, речовими доказами у кримінальному провадженні №42018101080000080.

Разом із тим, вказана обставина не є підставою для відмови у відшкодуванні коштів, перелік яких визначених у частині четвертій статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Крім того, суд встановив, що ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва Войтенко Т.В. від 12 квітня 2018 року у справі №758/4300/18 задоволено клопотання ОСОБА_2 про скасування арешту майна в межах кримінального провадження №12015100070007282 від 03 жовтня 2015 року, накладеного ухвалою Апеляційного суду міста Києва від 28 січня 2016 року та скасовано накладений ухвалою Апеляційного суду міста Києва від 28 січня 2016 року арешт із забороною проведення видаткових операцій по рахунку НОМЕР_2, відкритому в банківській установі ПАТ Банк "Контракт" на ім'я ОСОБА_2

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Частиною другою статті 74 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Однак, відповідач не надав суду будь-яких доказів, які б підтверджували наявність у межах спірних правовідносин обставин, які б перешкоджали виплаті на користь ОСОБА_2 гарантованої суми відшкодування за вкладом у ПАТ Банк "Контракт".

Таким чином, дії Фонду щодо відмови у виплаті ОСОБА_2 гарантованої суми відшкодування за вкладом, розміщеним у ПАТ Банк "Контракт" за договором договір №1275/2015 банківського вкладу на вимогу "Зручний Контракт" від 09 вересня 2015 року у розмірі 190 000,00 грн. не узгоджуються із приписами Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", а тому є протиправними, що є підставою для задоволення позову в цій частині.

Разом із цим, суд відмовляє у задоволенні позовних вимог щодо стягнення з Фонду на користь позивача гарантованої суми відшкодування за вкладом у розмірі 190 000,00 грн., оскільки за правилами статей 27, 28 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" вбачається, що виплата відшкодування коштів проводиться після затвердження реєстру відшкодувань вкладникам для здійснення виплат; проте, у справі відсутні докази затвердження виконавчою дирекцією Фонду Загального реєстру ПАТ Банк "Контракт".

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_2 підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки позовні вимоги задоволено частково, а Уповноважена особа не має бюджетних асигнувань, на користь позивача належить стягнути сплачений ним судовий збір за рахунок коштів Державного бюджету пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_2 задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо відмови у виплаті ОСОБА_2 гарантованої суми відшкодування за вкладом, розміщеним у Публічному акціонерному товаристві Банк "Контракт" за договором банківського вкладу на вимогу "Зручний Контракт" від 09 вересня 2015 року №1275/2015, у розмірі 190 000,00 грн.

3. В іншій частині адміністративного позову відмовити.

4. Стягнути на користь ОСОБА_2 за рахунок коштів Державного бюджету України понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок).

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1);

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 17; ідентифікаційний код 21708016);

Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних Коваленко Олександр Володимирович (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 17; ідентифікаційний код 21708016);

Публічне акціонерне товариство Банк "Контракт" (04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 58; ідентифікаційний код 19361746).

Дата складення повного рішення суду - 25 лютого 2019 року.

Суддя В.А. Кузьменко