
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
25 лютого 2019 року м. Київ № 320/810/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши позовну заяву Державного реєстратора Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Батриної Олени Федорівни до Міністерства юстиції України, Державного підприємства «Національні інформаційні системи» про визнання незаконним та скасування наказу та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
до Київського окружного адміністративного суду звернувся Державний реєстратор Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Батрина Олена Федорівна (08161, Київська обл., Києво-Святошинський район, с. Тарасівка, пров. Патріотів, 4) з позовом до Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, вул. Городецького, 13), Державного підприємства «Національні інформаційні системи» (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 4), в якому просить суд:
- визнати незаконним та скасувати наказ Міністерства юстиції України № 3958/5 від 17.12.2018 «Про тимчасове блокування доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», яким було вирішено тимчасово заблокувати доступ державному реєстратору Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Батриній Олені Федорівні до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 3 (три) місяці;
- зобов'язати Державне підприємство «Національні інформаційні системи» відновити доступ Державного реєстратора Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області Батриної Олени Федорівни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
У якості підстави позову позивач зазначила про відсутність у Міністерства юстиції України законних підстав щодо винесення спірного наказу про тимчасове блокування її доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
У вступній частині позовної заяви позивач зазначила у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Тарасівську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області.
Відповідно до частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивачем, всупереч вимогам частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України не заявлено клопотання про залучення Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області до участі у справі в якості третьої особи, а також не наведено обставин, за яких рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.
З огляду на наведені обставини, підстав для залучення до участі у справі в якості третьої особи Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області на час відкриття провадження у справі суд не вбачає.
Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини дев'ятої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов'язковою умовою процесуального законодавства.
Частинами другою, третьою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи, а загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Враховуючи викладене, предмет спору та обставини справи, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження
Згідно з частиною першою статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 173, 257, 259, 171, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися одноособово суддею Панченко Н.Д. за правилами загального позовного провадження.
2. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
3. Призначити підготовче засідання на 25 березня 2019 року о 9:30 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
4. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
5. Запропонувати відповідачам подати до суду відзиви на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз'яснити відповідачам, що відповідно до частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзивів у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
6. Зобов'язати Міністерство юстиції України надати суду оригінали (для огляду) та належним чином засвідчені копії (у придатному для читання вигляді для долучення до матеріалів справи):
документів, які слугували підставами для проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області;
документів за результатами проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.
7. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
8. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панченко Н.Д.