
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
25 лютого 2019 року м. Київ № 320/468/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Колеснікова І.С., розглянувши скаргу
ОСОБА_1
до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Територіального управління юстиції у Київській області,
Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Київській області
про визнання дій незаконними та забов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 зі скаргою до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Територіального управління юстиції у Київській області (заінтересована особа 1) та Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Київській області (заінтересована особа 2), в якому просить суд:
- визнати дії Управління державної виконавчої служби Територіального управління юстиції у Київській області незаконними в частині повернення виконавчого листа від 21.12.2019 щодо зобов'язання боржника вчинити певні дії;
- визнати дії Управління державної виконавчої служби Територіального управління юстиції у Київській області незаконними в частині повернення виконавчого листа від 21.12.2019 щодо стягнення грошових коштів з боржника - без прийняття рішення виконавчою службою;
- зобов'язати Управління державної виконавчої служби Територіального управління юстиції у Київській області прийняти до виконання виконавчий лист від 21.12.2018 щодо зобов'язання боржника вчинити певні дії;
- зобов'язати Управління державної виконавчої служби Територіального управління юстиції у Київській області вжити до боржника заходи примусового виконання рішення.
Відповідно до вимог частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Судом під час вирішення питання про відкриття провадження у справі встановлено недоліки позовної заяви (скарги), у зв'язку із чим ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 31.01.2019 позовну заяву (скаргу ) залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліка, про який вказано в ухвалі (протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали).
Вказана ухвала отримана позивачем 08.02.2019, про що свідчать дані повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення № 0113329449130.
Проте, вимоги ухвали від 31.01.2019 у строк, встановлений судом, на час прийняття даної ухвали позивачем не виконано.
Позивач також не скористався наданим статтею 121 Кодексу адміністративного судочинства України правом на продовження встановленого судом строку на усунення недоліків у разі його пропуску з поважних причин.
Будь-яких заяв, клопотань або телеграм від позивача щодо обставин виконання ухвали від 31.01.2019 про залишення позовної заяви без руху станом на час прийняття цієї ухвали до суду не надходило.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивачем не усунуто недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
За таких обставин, оскільки позивачем у строк, встановлений судом, не усунуто недоліки позовної заяви, вона підлягає поверненню позивачу.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до приписів частини восьмої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню позивача до суду з подібним позовом після того, як перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву (скаргу) ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Територіального управління юстиції у Київській області та Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Київській області про визнання дій незаконними та забов'язання вчинити певні дії, - повернути позивачеві.
2. Копію ухвали про повернення позовної заяви разом із скаргою та доданими до неї матеріалами надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Колеснікова І.С.