Рішення № 80096803, 19.02.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2019
Номер справи
200/14570/18-а
Номер документу
80096803
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2019 р. Справа№200/14570/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Олішевської В.В., при секретарі судового засідання Сєрих М.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП”

до відповідача: Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області

про: визнання протиправним та скасування постанови Управління Укртрансбезки в Донецькій області про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП” адміністративно – господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт № 041091 від 04.12.2018 року.

за участю

представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 – за довірен.,

від відповідача: ОСОБА_2 – за довірен.

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП”, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області про визнання протиправним та скасування постанови Управління Укртрансбезки в Донецькій області про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП” адміністративно – господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт № 041091 від 04.12.2018 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 13.12.2018 року підприємством отримано постанову про застосування адміністративно – господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт № 041091 Управління Укртрансбезпеки у Донецькій області від 04.12.2018 року. Позивач зазначає, що даною постановою встановлено, що ТОВ «Горлівське АТП» порушено ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачено абз. 8 ч. 1 ст. 60 цього Закону у вигляді адміністративно – господарського штрафу в сумі 340 грн. Позивач вказує на те. що зазначена постанова винесена на підставі акту № 068775 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 31.10.2018 року. Відповідно до акту перевірки водієм автобусу БАЗ. Реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_3 було порушено режим праці та відпочинку. Позивач вважає вищезазначену постанову протиправною та такою, що підлягає скасуванню. Позивач посилається на те, що п. 15 Порядку № 1567 визначає вичерпний перелік фактів, що перевіряються під час рейдової перевірки органами Укртрансбезпеки, відповідно додержання вимог ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» не входить до зазначеного переліку. Отже, позивач вважає, що відповідач при здійсненні рейдових перевірок вийшов за межі повноважень. Крім того, позивач вказує на те, що акт перевірки не містить порушення ТОВ «Горлівський АТП» вимог автомобільного законодавства, а відповідно у дорожньому листі водія ОСОБА_3 відсутній запис щодо рейдової перевірки. Позивач вказує на те, що посадові особи відповідача не мали правових підстав для складання акту перевірки, а отже винесена постанова про застосування адміністративно – господарського штрафу є неправомірною.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені вимоги та просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних. Обґрунтованого відзиву на позовну заяву відповідач суду не надав.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22 грудня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 22 січня 2019 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22 січня 2019 року суд відклав розгляд справи на 13 лютого 2019 року, у зв’язку з клопотанням представника відповідача про відкладення розгляду справи та необхідністю витребування додаткових доказів по справі.

13 лютого 2019 року суд відклав розгляд справи на 19 лютого 2019 року, у зв’язку з необхідністю отримання додаткових доказів по справі.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Горлівське АТП» зареєстровано в якості юридичної особи 02.04.2007 року за № 12561020000002309, включено до ЄДРПОУ за номером 35063511.

З матеріалів справи встановлено, що на підставі направлення на перевірку від 26.10.2018 року № 009113 Управлінням Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області 31 жовтня 2018 року о 14 год. 05 хв. на А/С в м. Павлоград проведено перевірку транспортного засобу: автобус БАЗ, номерний знак НОМЕР_2, серія і номер свідоцтва про реєстрацію САА 309063, водій: ОСОБА_3, документ, що посвідчує особу водія: посвідчення водія ВАЕ – 318161 Краматорським МРЕВ від 14.09.2011 року, що належить ТОВ «Горлівське АТП» (код ЄДРПОУ 35063511, Донецька область, м. Горлівка, Пересипкіна, 8А), за результатами якої складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 068775 від 31 жовтня 2018 року (а.с. 29).

Актом перевірки встановлено порушення відповідальність за які передбачено статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме порушення режиму праці та відпочинку водієм транспортного засобу, а саме водій ОСОБА_3 порушив режим праці та відпочинку згідно індивідуальної книжки (а.с. 29).

04 грудня 2018 року Управлінням Укртрансбезпеки у Донецькій області на підставі акту № 068775 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 31.10.2018 року прийнято постанову про застосування адміністративно – господарського штрафу № 041091, яким стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Горлівське АТП» штраф у сумі 340 грн. (а.с. 28).

Позивач не погодившись з прийнятою постановою про застосування адміністративно – господарського штрафу, звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Спірні правовідносини, що склалися між позивачем та відповідачем, регулюються Законом України «Про автомобільний транспорт», Законом України «Про дорожній рух», Законом України «Про автомобільні дороги», а також постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті».

Закон України «Про автомобільний транспорт» від 23 лютого 2006 року № 3492-IV (далі по тексту – Закон № 3492) визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту.

Статтею 3 Закону № 3492 визначено, що цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

Приписами частини 1 статті 5 Закону № 3492 передбачено, що основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Відповідно до положень статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті.

Державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Планові перевірки проводяться не частіше одного разу на рік. Орган державного контролю не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення планової перевірки письмово повідомляє про це автомобільного перевізника, якого буде перевіряти.

Позапланові перевірки проводяться лише на підставі заяви (повідомлення в письмовій формі) про порушення автомобільним перевізником вимог законодавства про автомобільний транспорт уповноваженими особами органів, яким надано право здійснення державного контролю, з метою перевірки наведених фактів та виконання припису про порушення зазначеного законодавства.

Рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

У разі проведення позапланових і рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, про час проведення перевірки не інформується.

Згідно з пунктом 1, абзацом 1 пункту 8 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 103 (далі - Положення) Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства). Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.

Абзацом 3 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року № 592 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» утворено територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3.

З наведеного випливає, що територіальні Управління Укртрансбезпеки є структурними підрозділами апарату Служби, які від імені Укртрансбезпеки здійснюють, зокрема, державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті.

Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08 листопада 2006 року (далі по тексту - Порядок № 1567).

Пунктом 12 зазначено Порядку визначає, що рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог, визначених пунктом 15 цього Порядку, здійснюється на підставі щотижневого графіка.

Відповідно до п. 13, 14 Порядку № 1567 Графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується керівником Укртрансбезпеки або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.

Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об’єктах, що використовуються суб’єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.

Пунктом 15 Порядку № 1567 передбачено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) (далі - Європейська угода); відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Згідно п. 20 Порядку № 1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис, а у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди ставить відповідний відбиток печатки на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності) (п. 21 Порядку № 1567).

Пунктом 25 Порядку № 1567 справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Відповідно до п. 26, 27 Порядку № 1567 справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.

За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно здодатком 5.

З матеріалів справи встановлено, що Управлінням Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області на автостанції м. Павлоград проведено рейдову перевірку транспортного засобу: марка – БАЗ, номерний знак НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію – САА 309063, водій – ОСОБА_3, документ, що посвідчує особу водія – посвідчення водія ВАЕ № 318161 Красноармійським МРЕВ, що належить ТОВ «Горлівський АТП».

Доказів щодо підстав проведення рейдової перевірки відповідачем суду не надано.

Згідно акту перевірки № 068775 вбачається, що відповідачем встановлені порушення відповідальність за які передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Так, стаття 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначає, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за: безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензії - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензії, та посадку пасажирів на стоянці таксі - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, перелік яких визначений статтею 53 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; порушення нерезидентами вимог статті 57 цього Закону - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; відсутність у випадках, передбачених законодавством, списку пасажирів при здійсненні міжнародного перевезення пасажирів автомобільним транспортом - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; здійснення водіями міжнародних автомобільних перевезень без розпізнавальних знаків держави реєстрації транспортного засобу - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд зазначає, що акт № 068775 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом не містить посилання на виявлене порушення, а лише визначає порушення, відповідальність за які передбачено статтею 60 Закону України «Про автомобільні дороги».

Крім того, суд звертає увагу на те, що Управлінням Укртрансбезпеки в Донецькій області у постанові про застосування адміністративно – господарського штрафу № 041091 зазначено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Горлівський АТП» допущено порушення ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв; організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання домедичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод; забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства; забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту; забезпечувати безпеку дорожнього руху; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

З огляду на те, що як визначає Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області у постанові про застосування адміністративно – господарського штрафу № 041091 від 04.12.2018 року позивачем порушено вимоги статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт», суд зазначає, що статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» не передбачено відповідальність за порушення вимог статті 34 Закону України «Про автомобільні дороги».

Суд вважає, що складаючи акт № 068775 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом діяло не у спосіб визначений чинним законодавством, оскільки посадовими особами у акті перевірки не зазначено яке порушення вчинено позивачем, а отже відповідач не мав правових підстав для складання акту проведення перевірки та прийнята оскаржувана постанова.

Таким чином, суд приходить висновку, що постанова Управління Укртрансбезки в Донецькій області про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП” адміністративно – господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт № 041091 від 04.12.2018 року є протиправно та такою, що підлягає скасуванню.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень.

На підставі вищевикладеного, суд приходить висновку про задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП” до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області про визнання протиправним та скасування постанови Управління Укртрансбезки в Донецькій області про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП” адміністративно – господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт № 041091 від 04.12.2018 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, суд приходить висновку про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судового збору в розмірі 1762 грн. на користь позивача.

Керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП” до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки в Донецькій області про визнання протиправним та скасування постанови Управління Укртрансбезки в Донецькій області про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП” адміністративно – господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт № 041091 від 04.12.2018 року - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати постанову Управління Укртрансбезки в Донецькій області про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП” адміністративно – господарського штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт № 041091 від 04.12.2018 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (код ЄДРПОУ 39816845, 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 14) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Горлівське АТП” (код ЄДРПОУ 35063511, 85490, Донецька область, м. Селидове, смт. Курахове, вул. Прокоф’єва, буд. 25) судовий збір в розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні.

Рішення прийнято у нарадчій кімнаті та проголошена вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 19 лютого 2019 року в присутності представників позивача та відповідача.

Повний текст рішення складено та підписано 25 лютого 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п.п. 15-5 п. 15 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя Олішевська В.В.