
415/1206/19
3/415/299/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.02.19 місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., за участю прокурора Зайченко І.А., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту захисту економіки управління захисту економіки в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого начальником служби рухомого складу КП Лисичанської міської ради «Електроавтотранс», зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, обіймаючи начальником служби рухомого складу КП Лисичанської міської ради «Електроавтотранс», будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 25.10.2018 об 11-08 годині, опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2017 рік.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 - свою вину у вчиненому визнав, пояснивши це тим, що на підприємстві, де він працює не було відповідальної особи, яка б могла доступно роз’яснити терміни подачі декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_2 в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
В ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України визначено, що юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.
Юридичні особи публічного права створюються розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до статуту комунального підприємства Лисичанської міської гади «Електроавтотранс», затвердженого наказом управління власності Лисичанської міської ради № 183 від 13.10.2016 комунальне підприємство Лисичанської міської ради «Електроавтотранс» створено рішенням 49 сесії Лисичанської міської ради 6 скликання від 27.06.2013 № 49/852 на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади м. Лисичанська, з метою забезпечення населення послугами з перевезення гасажирів та вантажів необхідного рівня та якості. Засновником підприємства є Лисичанська міська рада Луганської області.
На підставі наказу комунального підприємства Лисичанської міської гади «Електроавтотранс» (далі - КП ЛМР «Електроавтотранс») № 16 від 29.05.2014 ОСОБА_1 призначено на посаду начальника служби рухомого складу КП ЛМР «Електроавтотранс».
В подальшому, наказом КП ЛМР «Електроавтотранс» № 355-к від 18.11.2016 ОСОБА_1, начальника служби рухомого складу КП ЛМР «Електроавтотранс» призначено на посаду головного інженера КП ЛМР «Електроавтотранс».
Але, 09.10.2017 ОСОБА_1, знову переведено на посаду начальника служби рухомого складу за його добровільною згодою, оплатою праці згідно штатного розкладу (наказ КП ЛМ «Електроавтотранс» від 09.10.2017 №367-к).
Згідно посадової інструкції, з якою ОСОБА_1 ознайомлений під підпис, начальник служби рухомого складу КП ЛМР «Електроавтотранс» відноситься до категорії керівників та безпосередньо підпорядковується директорові та головному інженеру підприємства, таким чином здійснює адміністративно - господарські та організаційно - розпорядчі функції, тобто є посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку, затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Таким чином, ОСОБА_3 зобов’язаний був подати декларацію особі уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018.
Згідно послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстру) за період з 01.01.2017 по 27.10.2018 ОСОБА_1 вперше увійшов до Реєстру 25.10.2018 о 10 год. 26 хв. та того ж дня об 11 год. 08 хв. подав декларацію за 2017 рік.
Перевіркою сайту АЦСК ПАТ «Приватбанк» встановлено, що ОСОБА_1 отримав в АЦСК ПАТ «Приватбанк» електронний цифровий підпис, який виготовлений 25.10.2018 та дійсний до 25.10.2019.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи положення ст. 33 КУпАП, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень).
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 221, 280, 284, 287-291 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, ОСОБА_4 – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: А.Г.Березін