
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/2615/19
провадження № 3/753/1374/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" лютого 2019 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Скуба А.В. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч.1 КУпАП ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, громадянина України, працюючого директором ТОВ «СТ Спецмонтаж», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,-
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 602 від 10 серпня 2018 року, ОСОБА_2 будучи на посаді директора ТОВ «СТ Спецмонтаж», що по вул. Здолбунівська, 7-д, корп. 3 у м. Києві, вчинив порушення порядку ведення податкового обліку, чим порушив п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 3 836 78 гривень, в тому числі: за грудень 2015 року на суму 1 406 935 гривень, за грудень 2016 року на суму 1 891 95 гривень, за січень 2017 року на суму 36 395 гривень, за лютий 2017 року на суму 110 302 гривень , за травень 201 року на суму 82 311 гривень, за вересень 2017 року на суму 308 886 гривень та п.п. 138.3.1, п.п. 138.3.2 ст. 13Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну сму 28 гривень, в тому числі: за 2017 рік на суму 22 гривні; за 1 квартал 201 року на суму 6 гривень.
Дії ОСОБА_2 кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КпАП України.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_2 - адвокат Марченко Т.В. просила закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 у зв»язку з відсутністю складу правопорушення, пояснивши, що рішенням Державної фіскальної служби України від 23.10.2018 року № 34415/6/99-99-11-01-01-25 скасовано податкове повідомлення - рішення ГУ ДФС у м. Києві від 15.08.2018 року № 11332615141. А відтак, висновок акту перевірки від 12.07.2018 року № 471/26-15-14-01-3/35391029, які стали підставою для винесення вказаного проколу про адміністративне правопорушення є скасовані у зв»язку з прийняттям відповідного рішення.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши думку учасників , аналізуючи зібрані у справі докази, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КпАП України, у зв'язку з чим провадження у справі слід закрити, виходячи з наступного.
Згідно ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України, завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_2 ставиться у вину порушення п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податковго кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями; п.п. 138.3.1, п.п. 138.3.2 ст. 13 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями, які зафіксовані в акті про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «СТ СПЕЦМОНТАЖ» від 12 липня 2018 року. Однак, у відповідності до рішення ДФС України від 23 жовтня 2018 року № 34415/6/99-99-11-01-01-01-25, висновки перевірки щодо порушення ТОВ «СТ СПЕЦМОНТАЖ» вимог ст. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податковго кодексу України є необгрунтованими та скасовані.
За таких обставин, суд уважає, що провадження у справі слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України, за відсутності в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247, 283, 284, 285 КУпАП, суддя,- П О С Т А Н О В И В :
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відносно ОСОБА_2 закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.
Суддя: