
Справа № 362/2689/18
Провадження № 2-442/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
26 лютого 2019 року Обухівський районний суд Київської області в складі :
головуючого судді Зінченка О.М.
при секретарі Бут Є.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Обухівського районного суду Київської області цивільну справу за позовом Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути з останньої на бюджетний рахунок заборгованість з пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Обухова у зв'язку із здійсненням будівництва об'єкта на території Обухівської міської ради в сумі 46080 грн. 00 коп. та витрати по сплаті судового збору.
В обґрунтування вимог позову зазначає, що відповідачка у відповідності до положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» є замовником будівництва, на об'єкті Будівництво багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1, який зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Відповідно до відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 19.03.2018 року вказаний об'єкт нерухомого майна належить Відповідачу на праві приватної власності. Північним офісом держаудитслужби Державної аудиторської служби України проведено перевірку дотримання вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в частині надходження та використання коштів міського бюджету від пайової участі забудовників у розвиток інфраструктури за період з 01.01.2014 по 30.06.2017, про що складено Акт ревізії Північного офісу Державної аудиторської служби України від 20.09.2017 року. Проведеною перевіркою було встановлено, що з Відповідачем не укладено договір з пайової участи у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста Обухова, сіл Таценки та Ленди. Позивач надіслав на адресу відповідачу претензію з вимогою про укладення договорів з пайової участі та сплати коштів пайового внеску. Однак, відповідачем кошти не сплачено, вимогу позивача проігноровано, що й стало передумовою звернення до суду з даним позовом.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подавши заяву, в якій просить проводити розгляд справи без його участі, заявлені вимоги позову підтримує, щодо ухвалення заочного рішення не заперечує.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про день та час розгляду справи судом повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила, письмових заяв та заперечень від відповідача не надходило.
На підставі ст. 280 ЦПК України, враховуючи думку представника позивача, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.
Враховуючи, що сторони по справі в судове засідання не зявились, відповідно до ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши та проаналізувавши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
В силу вимог ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Положеннями ч. 1 ст. 12 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч. 1 ст. 81 ЦПК України).
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. 5,6 ст. 81 ЦПК України).
Згідно вимог ч. 2. ст.19Конституції України,органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями п.п.5 п. «а» ч.1 ст.28Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.
Відповідно до положень ч.ч.1-3 ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»(надалі «Закон»)- порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту,крім випадків,передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
Згідно із положеннями ч.ч.5, 8, 9 ст. 40 Закону, величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.
Північним офісом держаудитслужби Державної аудиторської служби України проведено перевірку дотримання вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в частині надходження та використання коштів міського бюджету від пайової участі забудовників у розвиток інфраструктури за період з 01.01.2014 по 30.06.2017, про що складено Акт ревізії Північного офісу Державної аудиторської служби України від 20.09.2017 року.
Проведеною перевіркою було встановлено, що з Відповідачем не укладено договір з пайової участи у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста Обухова, сіл Таценки та Ленди.
З метою виконання вимог держаудитслужби Державної аудиторської служби України, статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» , Порядку встановлення, оплати та використання коштів замовників (забудовників) па розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури на території Обухівської міської ради та досудового врегулювання спору Виконавчим комітетом Обухівської міської ради Відповідачу було направлено листа пропозицію від 20.12.2017 № 108 про необхідність укласти договір з пайової участі у розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури на території Обухівської міської ради.
Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.
Згідно з Декларацією про готовність об'єкта до експлуатації № 143141 130554 від 23.04.2014року, кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією складає 1 152 000,00 гривень.(Один мільйон сто п'ятдесят дві).
Розмір пайового внеску Замовників під час будівництва об'єктів, кошторисна вартість яких визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, здійснюється за формулою:
ПУ= ЗКВБ х 4(4)%, де ПУ - розмір пайової участі;
ЗКВБ - загальна кошторисна вартість будівництва;
4 (4)% - величина пайової участі від загальної вартості будівництва, визначена згідно з Порядком;
1 152 000 гривень - загальна кошторисна вартість будівництва відповідно до Декларації про готовність об'єкта до експлуатації
1 152 000x4% = 46080,00гривснь - загальна сума пайової участі відповідно до Порядку встановлення, оплати та використання коштів замовників (забудовників) па розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури на території Обухівської міської ради.
В силу вимог ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) ( ч. 1 ст. 530 ЦК України).
Відповідно до вимог ст. 610 ЦК України - порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки,встановлені договором або законом,зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання,якщо це встановлено договором або законом,або розірвання договору; зміна умов зобов'язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди (ч. 1 ст. 611 ЦК України ).
Суд бере до уваги та покладає в основу мотивування рішення розрахунок заборгованості,наданий позивачем і вважає його вірним,у зв'язку з чим з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість у розмірі 46080,00грн.
В зв'язку з цим, суд вважає, що обставини, на які посилається позивач при зверненні до суду з даним позовом знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду справи, а отже позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до вимог ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України судові витрати понесені позивачем в сумі 1762,00 грн., слід стягнути з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 4, 27, 58, 81, 258, 259, 264-265, 268, 273, 282, 365 ЦПК України, ст.ст. 526, 530, 610, 611, 1166 ЦК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути із ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь Виконавчого комітету Обухівської міської ради Київської області (р/р 35427062000001 в ГУ ДКУ у Київській області МФО 821018, код ЄРДПОУ 04362680) заборгованість з пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Обухова у зв'язку з здійсненням будівництва об'єкта на території Обухівської міської ради в сумі 46080 грн. 00 коп. та сплачений позивачем при зверненні до суду судовий збір в сумі 1762 грн., а всього 47842 грн. 00 коп..
Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного через Обухівський районний суд Київської області шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення може бути переглянуто Обухівським районним судом у випадку подання відповідачем відповідної заяви протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи якому повне заочне рішення не було йому вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин.
Суддя