Постанова № 80079663, 01.02.2019, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.02.2019
Номер справи
760/23491/18
Номер документу
80079663
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3/760/191/19

Справа №760/23491/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 лютого 2019 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Усатова І.А., за участю представника Київської міської митниці ДФС України Панькіна Д.В., представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Києві матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил громадянина Об’єднаних Арабських Еміратів (UAE) ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований в UAE (Об’єднані Арабські Емірати), за адресою: АДРЕСА_1, працює: бізнесменом в UAE (Об’єднані Арабські Емірати), паспорт громадянина UAE (Об’єднаних Арабських Еміратів) НОМЕР_1 виданий 29.07.2018 року. моб. Тел.НОМЕР_2, передбачених статтею 471 МК України, -

В С Т А Н О В И В :

12.09.2018 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов адміністративний матеріал з протоколом № 0512/10000/18 від 12.08.2018, складений відносно громадянина Об’єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_5 про порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України.

У вказаному протоколі зазначено, що 12.08.2018 о 14 год. 50 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено гр. UAE Об’єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_5 який прилетів з м. Дубаї рейсом FZ 727 літаком авіакомпанії «FLYDUBAI».

Зазначено, що після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю.

Пояснено, що було проведене усне опитування, при якому пасажир повідомив, що має 35 000 доларів США. Зазначеного громадянина було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено, що ОСОБА_5 переміщував валютні цінності, а саме: 35 000 (тридцять п'ять тисяч) долари США, 2 235 євро (дві тисячі двісті тридцять п'ять) та 1 952 (одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят дві) гривень.

Пропущено через митний кордон 8 930 (вісім тисяч дев'ятсот тридцять) долари США, 1 952 (одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят дві) гривень та 2 235 євро (дві тисячі двісті тридцять п'ять) що є еквівалент 10 000 (десяти тисячам) євро. За цим протоколом про ПМП вилучено 26 070 (двадцять шість тисяч сімдесят) доларів США. Громадянин самостійно сплатив кошти для забезпечення сплати штрафу у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Вказано, що відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Митний орган посилався на те, що пасажир ОСОБА_5 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валютних цінностей до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, або підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення валютних цінностей через митний кордон України у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.

На думку митного органу, своїми діями пасажир ОСОБА_5 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.

Враховуючи викладене вище, відносно гр. UAE Об’єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_5 складено протокол про порушення митних правил № 0512/10000/18 від 12.08.2018 за ознаками статті 471 Митного кодексу України (порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю).

Предмет правопорушення: 26 070 (двадцять шість тисяча сімдесят) доларів США, що за курсом НБУ на день вчинення правопорушення становить 706 794,02 гривень вилучені та згідно опису предметів, передані на зберігання в касу митниці, за адресою: Київська міська митниця ДФС, бульвар Вацлава Гавела, 8А, м. Київ.

На підставі вищезазначеного, Київська міська митниця ДФС України вважає, що в діях гр. UAE Об’єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_5 вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 471 Митного кодексу України, а саме: обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", переміщувала товари переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України.

У судовому засіданні представник митниці просив притягнути ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності, вказав, що в справі достатньо доказів для кваліфікації його дій за ст. 471 МК України.

Окрім того, представник митного органу наголошував на тому, що ОСОБА_5 самостійно забажав сплатити кошти для забезпечення сплати штрафу у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень.

В судовому засіданні представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності посилався на необґрунтованість матеріалів справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_5 та просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення в діях останнього.

Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про порушення гр. UAE Об’єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_5 митних правил, передбачених ст. 471 МК України, виходячи з наступного.

Встановлено, що 12.08.2018 відповідальною особою органу доходів і зборів - головним державним інспектором відділу митного оформлення №2 митного поста «Аеропорт «Київ (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС Шевченко Русланом Анатолійовичем було складено протокол про порушення митних правил 0512/10000/18 громадянином Об’єднані Арабські Емірати (UAE) ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований в UAE (Об’єднані Арабські Емірати), за адресою: АДРЕСА_1, працює: бізнесменом в UAE (Об’єднані Арабські Емірати), паспорт громадянина UAE (Об’єднаних Арабських Еміратів) НОМЕР_1 виданий 29.07.2018 року. моб. Тел.НОМЕР_2.

Як вбачається з протоколу, 12.08.2018 о 14 год. 50 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено гр. UAE Об’єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_5 який прилетів з м. Дубаї рейсом FZ 727 літаком авіакомпанії «FLYDUBAI».

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 №137 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, було проведене усне опитування. При опитуванні було встановлено, що пасажир переміщує готівкові кошти в сумі 35 000 доларів США. Зазначеного громадянина було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено, що ОСОБА_5 переміщував валютні цінності, а саме: 35 000 (тридцять п'ять тисяч) долари США, 2 235 євро (дві тисячі двісті тридцять п'ять) та 1 952 (одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят дві) гривень. Документи щодо зняття готівки з банківської установи були відсутні. Митна декларація на ввезення готівкових коштів в Україну не надана.

З матеріалів справи вбачається, що митним органом було пропущено через митний кордон з валютними цінностями у розмірі 8 930 (вісім тисяч дев'ятсот тридцять) долари США, 1 952 (одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят дві) гривень та 2 235 євро (дві тисячі двісті тридцять п'ять). За протоколом про ПМП вилучено 26 070 (двадцять шість тисяч сімдесят) доларів США.

Встановлено, що пасажир - гр. UAE Об’єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_5 митної декларації не заповнював, з приводу декларування готівкових коштів до інспекторів митниці не звертався, довідок з банку про зняття валютних коштів з власного рахунку не надав, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення готівкових коштів через митний кордон України у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.

Безпосередні предмети правопорушення - 26 070 (двадцять шість тисяча сімдесят) доларів США, що за курсом НБУ на день вчинення правопорушення становить 706 794,02 гривень. вилучені та згідно опису предметів, передані на зберігання в касу митниці, за адресою: Київська міська митниця ДФС, бульвар Вацлава Гавела, 8А, м. Київ.

Вартість безпосередніх предметів правопорушення, становить 706 794,02 грн. (станом на 12.08.2018).

Митний орган посилається на те, що своїми діями пасажир - гр. UAE Об’єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_5 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.

Статтею 471 МК України передбачена відповідальність за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 436 встановлені переліки товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.

Відповідно до додатку 10 цієї постанови до товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, віднесено валюту України, готівкову іноземну валюту та інше.

Постановою Правління Національного Банку України від 27 травня 2008 року № 148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» встановлено, що фізична особа - резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Згідно з положеннями Митного кодексу в Україні запроваджена двоканальна система митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України («зелений» та «червоний» коридори).

Згідно з ч. 5 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Порядок декларування товарів, щодо яких є заборона або обмеження у ввезенні/вивезені через кордон України, у доступній та зрозумілій формі роз'яснюється на численних дошках інформації та електронних інформаційних табло, розташованих в різних приміщеннях на території будівлі аеропорту.

З протоколу вбачається, що ОСОБА_5 добровільно обрав «зелений коридор» проходу через митний контроль, перетнувши при цьому білу лінію, що засвідчує кінець «зеленого коридору», яка позначена також інформаційною вивіскою із попередженням про настання відповідальності за порушення митних правил в разі її перетину. Пояснення ОСОБА_5 не містять жодних заперечень щодо перетину ним білої лінії «зеленого коридору».

Вина ОСОБА_5 у вчиненні зазначеного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про порушення митних правил, актом про проведення (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, а також переглянутим у судовому засіданні відеозаписом, яким засвідчений факт перетину ОСОБА_5 білої лінії «зеленого коридору».

Оскільки, ОСОБА_5 своїми діями обрав порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів, на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження, то, таким чином, ОСОБА_5, переміщуючи через зону спрощеного митного контролю суму, що перевищує 10000 Євро, вчинив дії, які мають ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 471 МК України.

З огляду на наведене, в діях ОСОБА_5 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 471 МК України.

Крім того, суддею встановлено, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності сплатила кошти для забезпечення сплати штрафу у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень, що підтверджуються квитанцією № 2915 від 12.08.2018, вказані кошти підлягають зарахуванню до Державного бюджету України.

Таким чином, враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є товар (грошові кошти), переміщення якого через митний кордон України є обмеженим, тому суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_5 адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією безпосереднього предмету порушення митних правил.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_5 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись статтями 458, 471, 527-529 МК України, статтями 283, 284, 294 КпАП України,

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винним громадянина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у порушенні митних правил за статтею 471 Митного Кодексу України, та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп., які необхідно сплатити на наступні реквізити: Одержувач: Управління Державної казначейської служби України у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ одержувача: 38050812; р/р № 31119106526010; Банк одержувач: ГУ ДКСУ у м. Києві; МФО: 899998;. Призначення платежу: від (ПІБ) за ПМП від ____№_та постанови суду від ___.___.20__№___, код 050.

Безпосередній предмет порушення митних правил згідно протоколу про порушення митних правил № 0512/10000/18 від 12 серпня 2018 року, а саме:

купюру номіналом 20 доларів США серійний номер: MD 94860941 D; купюру номіналом 50 доларів США серійний номер: MD 58656760 A, 260 купюр номіналом 100 доларів США серійні номери: MB 84256890 H, MB 84256891 H, MB 84256892 H, MB 84256900 H, MB 74398091 K, MB 74398092 K, MB 74398093 K, MB 74398094 K, MB 74398095 K, MB 74398096 K, MB 74398097 K, MB 74398098 K, MB 74398090 K, MB 74398100 K, MB 88720530 K, MB 88720539 K, MB 88720540 K, MB 88720541 K, MB 88720542 K, MB 88720543 K, MB 88720547 K, MB 88720548 K, MB 88720549 K, MB 88720550 K, MB 88720551 K, MB 88720552 K, MB 88720553 K, MB 88720554 K, MB 88720555 K, MB 88720556 K, MB 88720557 K, MB 88720558 K, MB 88720559 K, MB 88720560 K, MB 88720561 K, MB 88720562 K, MB 88720563 K, MB 88720564 K, MB 88720565 K, MB 88720566 K, MB 88720567 K, MB 88720568 K, MB 88720569 K, MB 88720570 K, MB 88720571 K, MB 88720572 K, MB 88720573 K, MB 88720574 K, MB 88720575 K, MB 88720576 K, MB 88720577 K, MB 88720578 K, MB 88720579 K, MB 88720580 K, MB 88720581 K, MB 88720582 K, MB 88720585 K, MB 88720586 K, MB 88720587 K, MB 88720588 K, MD 52305301 A, MD 52305302 A, MD 52305303 A, MD 52305304 A, MD 52305305 A, MD 52305306 A, MD 52305307 A, MD 52305308 A, MD 52305309 A, MD 52305310 A, MD 52305311 A, MD 52305312 A, MD 52305313 A, MD 52305314 A, MD 52305315 A, MD 52305316 A, MD 52305317 A, MD 52305318 A, MD 52305319 A, MD 52305320 A, MD 52305321 A, MD 52305322 A, MD 52305323 A, MD 52305324 A, MD 52305325 A, MD 52305326 A, MD 52305327 A, MD 52305328 A, MD 52305329 A, MD 52305330 A, MD 52305331 A, MD 52305332 A, MD 52305333 A, MD 52305334 A, MD 52305335 A, MD 52305336 A, MD 52305337 A, MD 52305338 A, MD 52305339 A, MD 52305340 A, MD 52305341 A, MD 52305342 A, MD 52305343 A, MD 52305344 A, MD 52305345 A, MD 52305346 A, MD 52305347 A, MD 52305348 A, MD 52305349 A, MD 52305350 A, MD 52305351 A, MD 52305352 A, MD 52305353 A, MD 52305354 A, MD 52305355 A, MD 52305356 A, MD 52305357 A, MD 52305358 A, MD 52305359 A, MD 52305360 A, MD 52305361 A, MD 52305362 A, MD 52305363 A, MD 52305364 A, MD 52305365 A, MD 52305366 A, MD 52305367 A, MD 52305368 A, MD 52305369 A, MD 52305370 A, MD 52305371 A, MD 52305372 A, MD 52305373 A, MD 52305374 A, MD 52305375 A, MD 52305376 A, MD 52305377 A, MD 52305378 A, MD 52305379 A, MD 52305380 A, MD 52305381 A, MD 52305382 A, MD 52305383 A, MD 52305384 A, MD 52305385 A, MD 52305386 A, MD 52305387 A, MD 52305388 A, MD 52305389 A, MD 52305390 A, MD 52305391 A, MD 52305392 A, MD 52305393 A, MD 52305394 A, MD 52305395 A, MD 52305396 A, MD 52305397 A, MD 52305398 A, MD 52305399 A, MD 52305400 A, MF 33030101 C, MF 33030102 C, MF 33030103 C, MF 33030104 C, MF 33030105 C, MF 33030106 C, MF 33030107 C, MF 33030108 C, MF 33030109 C, MF 33030110 C, MF 33030111 C, MF 33030112 C, MF 33030113 C, MF 33030114 C, MF 33030115 C, MF 33030116 C, MF 33030117 C, MF 33030118 C, MF 33030119 C, MF 33030120 C, MF 33030121 C, MF 33030122 C, MF 33030123 C, MF 33030124 C, MF 33030125 C, MF 33030126 C, MF 33030127 C, MF 33030128 C, MF 33030129 C, MF 33030130 C, MF 33030131 C, MF 33030132 C, MF 33030133 C, MF 33030134 C, MF 33030135 C, MF 33030136 C, MF 33030137 C, MF 33030138 C, MF 33030139 C, MF 33030140 C, MF 33030141 C, MF 33030142 C, MF 33030143 C, MF 33030144 C, MF 33030145 C, MF 33030146 C, MF 33030147 C, MF 33030148 C, MF 33030149 C, MF 33030150 C, MF 33030151 C, MF 33030152 C, MF 33030153 C, MF 33030154 C, MF 33030155 C, MF 33030156 C, MF 33030157 C, MF 33030158 C, MF 33030159 C, MF 33030160 C, MF 33030161 C, MF 33030162 C, MF 33030163 C, MF 33030164 C, MF 33030165 C, MF 33030166 C, MF 33030167 C, MF 33030168 C, MF 33030169 C, MF 33030170 C, MF 33030171 C, MF 33030172 C, MF 33030173 C, MF 33030174 C, MF 33030175 C, MF 33030176 C, MF 33030177 C, MF 33030178 C, MF 33030179 C, MF 33030180 C, MF 33030181 C, MF 33030182 C, MF 33030183 C, MF 33030184 C, MF 33030185 C, MF 33030186 C, MF 33030187 C, MF 33030188 C, MF 33030189 C, MF 33030190 C, MF 33030191 C, MF 33030192 C, MF 33030193 C, MF 33030194 C, MF 33030195 C, MF 33030196 C, MF 33030197 C, MF 33030198 C, MF 33030199 C, MF 33030200 C, MB 35123290 B - конфіскувати

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави судовий збір в розмірі 384, 20 грн.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Киїського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: