
Справа № 344/12828/18
Провадження № 2-а/344/250/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2019 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Пастернак І.А.
секретаря Караїм Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про скасування постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради №08/588 від 08.08.2018 року по справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження у справі,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про скасування постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради №08/588 від 08.08.2018 року по справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження у справі, посилаючись на те, що постановою Адміністративної комісії при виконавчому комітетові Івано-Франківської міської ради від 08.08.2018 року його притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 850 грн. за порушення п.11.5.6 Правил благоустрою м.Івано-Франківська, передбачене ст.152 КУпАП, у зв'язку із нагромадженням будівельних матеріалів (щебінь) на зелених насадженнях за адресою по вул. Хіміків поруч будинку №21, що в м.Івано-Франківську. Позивач підтвердив факт того, що 27.04.2018 року ним як виконавцем робіт здійснювались підготовчі роботи для подальшого виконання будівельних робіт у зв"язку з чим тимчасово було викладено щебінь на зеленій зоні поруч із будівельним майданчиком. Після складення протоколу щебінь було негайно перенесено на територію будівельного майданчику. Крім того, позивач повідомив, що наказом №12-к "Про прийняття" від 22.01.2018 року був прийнятий на основне місце роботи на посаду виконавця робіт та відповідно до наказу №43 "Про призначення відповідальної особи за проведення будівельних робіт" від 30.05.2018 року призначений відповідальним за проведення виконання будівельно-монтажних робіт на об"єкті будівництва багатоповерхового житлового будинку №2 з приміщеннями громадського призначення по вул. Тролейбусній в м. Івано-Франківську, дані відомості зазначені у протоколі у графі "місце роботи та посада" тобто дані обставини були відомі головному фахівцю сектору нагляду муніципальної інспекції з благоустрою. В будь-яких діях працівника, якщо вони вчинялися в межах покладеного на них обов"язку, уособлюються відповідні юридичні або фізичні особи, завдання яких виконував працівник. Оскільки вина особи, відповідальної за завдану шкоду, у даному разі уособлюється неналежною поведінкою безпосередньо завдавача шкоди, до нього можуть бути пред"явлені регресивні вимоги відповідно до ст. 1191 ЦК України. А тому вважає, що адміністративну відповідальність за правопорушення передбачене ст. 152 КУпАП повинен нести його роботодавець.
Представник позивача в судовому засіданні вимоги заявленого адміністративного позову підтримала з підстав, викладених в адміністративному позові, просила задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечила з підстав, викладених у відзиві (а.с. 34-39). Просила в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Беручи до уваги пояснення учасників пролцесу, дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що між сторонами виник публічно-правовий спір щодо правомірності накладення адміністративного стягнення за порушення п.15.1.6 Правил благоустрою м.Івано-Франківська, передбачене ст.152 КУпАП.
Згідно акту №4413 Сектору нагляду Відділу муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради про обстеження (огляду) території м. Івано-Франківська від 03.07.2018 року встановлено порушення Правил благоустрою міста Івано-Франківська, пункт 11.5.6, а саме: за адресою вул. Хіміків поруч будинку №21 під час обстеження(огляду), встановили наступне нагородження будівельних матеріалів (щебінь) на зеленій зоні, поруч будівельного майданчика(а.с. 38).
Пунктом 11.5.6 Правил благоустрою м.Івано-Франківська, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради 19 сесії 7 демократичного скликання від 02.05.2018 року №106-19 встановлено, що доставка матеріалів, конструкцій на місце робіт має проводитись завчасно, але не раніше одного дня до початку робіт. Забороняється загромаджувати будівельними матеріалами проїзні частини вулиць, тротуари, переходи, зелені насадження, відкачувати воду з колодязів, траншей і котлованів та резервуарів безпосередньо на тротуари та проїжджу частину вулиць.
Як вбачається із Протоколу №871 про адміністративне правопорушення за ст.152 КУпАП від 03.07.2018 року, складеного головним фахівцем Сектору нагляду Відділу муніципальної інспекції з благоустрою Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Гаврилюк О.І., ОСОБА_1 не дотримався Правил благоустрою м.Івано-Франківська, а саме: 03.07.2018 року о 11.40 год. нагромадження будівельних матеріалів (щебінь) на зелених насадженнях на АДРЕСА_1. ОСОБА_1 зобов"язався перенести щебінь на територію будівництва, про що свідчить його особистий підпис(а.с. 37).
Відповідно до постанови №08/588 адміністративної комісії при виконавчому комітетові Івано-Франківської ради по справі про адміністративне правопорушення від 08.08.2018 року, встановлено, що ОСОБА_1 08.08.2018 року о 11.40 год. порушено п.11.5.6 Правил благоустрою м.Івано-Франківська, а саме: нагромадження будівельних матеріалів (щебінь) на зелених насадженнях на АДРЕСА_1, у зв'язку з чим його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП та притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. (а.с. 36).
Як було встановлено в судовому засіданні позивач був присутнім під час складення протоколу у справі про адміністративне правопорушення, визнав свою вину та зобов"язувався усунути вказані порушення, проте 08.08.2018 року під час винесення постанови у справі про аміністративне правопорушення жодних доказів щодо усунення порушення не надав.
Статтею 152 КУпАП встановлено, що порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, окрім цього, згідно ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а також ч. 2 ст. 74 КАС України, обставини справи, які за законом мають бути підтвердженні певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
З огляду на непредставлення позивачем доказів, які б спростовували обставини, викладені адміністративною комісією при виконавчому комітетові Івано-Франківської міської ради в постанові про адміністративне правопорушення №08/588 від 08.08.2018 року, судом розцінюються необґрунтованими доводи позивача щодо відсутності в його діях складу правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що позивачу слід відмовити в задоволенні адміністративного позову.
На підставі викладеного, відповідно до п. 11.5.6 Правил благоустрою м.Івано-Франківська, ст.152 КУпАП, ст.ст.9, 19, 20, 74, 77 КАС України, керуючись ст. ст. 241-246, 250, 255, 293, 295, 297 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В :
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про скасування постанови адміністративної комісії при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради №08/588 від 08.08.2018 року по справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження у справі - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Довідка: повний текст рішення виготовлено 25.02.2019 року.
Суддя Пастернак І.А.