ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"11" січня 2010 р. м. Київ К-1050/10
Суддя Вищого адміністративного суду України Ю.Й. Рецебуринський
перевіривши касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації
на постанову Волноваський районний суд Донецької області від 17.07.2009 р.
та на постанову Донецький апеляційний адміністративний суд від 01.12.2009 р.
у справі № 2-а-1628/09 (№ 2-а-1628/09/0506)
за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації
про визнання незаконною відмови виплатити недораховану допомогу до 5 травня за 2008 рік та зобов’язання провести таку виплату
В С Т А Н О В И В :
Касаційна скарга не відповідає вимогам ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України), а саме: скаржником не надано доказів сплати судового збору як це і передбачено ст. 89 КАС України та Декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.93р. № 7-93 «Про державне мито».
Посилання Управління праці та соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації на ст.88 КАС України не може бути прийнято судом до уваги виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 4 Декрету КМУ № 7-93 від сплати державного мита звільняються органи соціального страхування та органи соціального забезпечення - за регресними позовами про стягнення з особи, яка заподіяла шкоду, сум допомоги і пенсій, виплачених потерпілому або членам його сім'ї, а органи соціального забезпечення – також за позовами про стягнення неправильно виплачених допомоги та пенсій.
Відповідно до пункту 11 наведеної норми від сплати державного мита звільняються органи місцевого та регіонального самоврядування - за позовами до суду або господарського суду про визнання недійсними актів інших органів місцевого та регіонального самоврядування, місцевих державних адміністрацій, підприємств, об'єднань, організацій і установ, які ущемлюють їх повноваження;
органи місцевого та регіонального самоврядування - за позовами до суду або господарського суду про стягнення з підприємства, об'єднання, організації, установи і громадян збитків, завданих інтересам населення, місцевому господарству, навколишньому середовищу їхніми рішеннями, діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів місцевого та регіонального самоврядування;
органи місцевого та регіонального самоврядування - за позовами до суду або господарського суду про припинення права власності на земельну ділянку або у зв'язку з невиконанням умов договорів оренди орендарями земельних ділянок державної та комунальної власності.
З вищенаведеного вбачається, що звільнення органів соціального забезпечення, органів місцевого та регіонального самоврядування від сплати державного мита передбачено лише у конкретних випадках та виключно за умови їх звернення до суду з позовом (участі у справі в якості позивача).
Отже, у разі оскарження рішень судів в апеляційному або касаційному порядках управління праці та соціального захисту населення мають сплачувати державне мито в розмірах, установлених Декретом Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Зазначена позиція підтверджується судовою практикою та Довідкою Вищого адміністративного суду України від 01.05.09р. «Про вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами законодавства про соціальний захист дітей війни, ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань».
Судовий збір за подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України повинно бути внесено або перераховано до відділення Державного казначейства у Печерському районі м. Києва, код ЗКПО 26077922, розрахунковий рахунок 31411537700007, банк одержувача УДК у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 22090100.
Згідно з ч. 6 ст. 214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно з ч. 2 ст. 108 КАС України (яка за аналогією застосовується до даних правовідносин) якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. 108, ст. ст. 210-213 Кодексу адміністративного судочинства України, –
У Х В А Л И В :
1. Залишити касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків касаційної скарги до 11.02.10р.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.Й. Рецебуринський