
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 ел.пошта : inbox@vn.arbitr.gov.ua
_______________
УХВАЛА
"19" лютого 2019 р. Cправа № 902/673/18
Господарський суд Вінницької області у складу судді Матвійчука Василя Васильовича, без виклику представників сторін, розглянувши матеріали справи
за позовом: Козятинської міської ради (вул. Героїв Майдану, 24, м. Козятин, Вінницька область, 22100)
до: Козятинської районної ради (вул. Героїв Майдану, 20, м. Козятин, Вінницька область, 22100)
про визнання протиправним та скасування рішення
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Господарського суду Вінницької області перебуває справа № 902/673/18 за позовом Козятинської міської ради до Козятинської районної ради про визнання протиправним та скасування рішення 22 сесії 7 скликання Козятинської районної ради від 04 жовтня 2018 року № 20-22-07 "Про внесення зміни до статуту Комунального підприємства "Козятинська центральна районна лікарня Козятинської районної ради".
До суду від відповідача надійшло клопотання №672-01-08 від 21.11.2018 про закриття провадження у справі.
Обґрунтовуючи подане клопотання відповідач наголошує, що у даних правовідносинах Козятинська районна рада є суб'єктом владних повноважень, що здійснює в даних правовідносинах владні управлінські функції.
Розглядаючи означене клопотання відповідача суд виходить з наступного.
Відповідно до частин першої, другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 19 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» позначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (пункт 7 частини першої статті 4 КАС).
При цьому, відповідно до частини третьої статті 46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
За визначенням, наведеним у пункті 1 частини першої статті 4 КАС України, адміністративною справою є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Відповідно до пункту 2 частини першої наведеної норми, публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
З аналізу наведених положень випливає, що публічно-правовим спором в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України є спір, у якому, по-перше, однією із сторін є суб'єкт владних повноважень, а по-друге, такий спір випливає із здійснення таким суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій по відношенню до позивача.
Для цілей і завдань адміністративного судочинства владну управлінську функцію необхідно розуміти як діяльність усіх суб'єктів владних повноважень з виконання покладених на них Конституцією чи законами України завдань.
Отже, в порядку передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України розглядаються спори, які виникають у результаті здійснення суб'єктом владних повноважень управлінських функцій і розгляд яких безпосередньо не віднесено до підсудності інших судів.
Разом з тим неправильним є поширення юрисдикції адміністративних судів на той чи інший спір тільки тому, що відповідачем у справі є суб'єкт владних повноважень, а предметом перегляду - його акт індивідуальної дії. Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.
Необхідною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення ним публічно-владних управлінських функцій. Ці функції суб'єкт повинен виконувати саме в тих правовідносинах, у яких виник спір.
Спір, що розглядається, не є спором між учасниками публічно-правових відносин, оскільки відповідач, приймаючи оскаржуване рішення не мав публічно-правових відносин саме з позивачем. Прийняте відповідачем оскаржуване рішення стосується прав іншої особи, а не позивача.
Натомість, приватноправові відносини вирізняються наявністю майнового чи немайнового особистого інтересу учасника. Спір має приватноправовий характер, якщо він обумовлений порушенням або загрозою порушення, як правило, майнового приватного права чи інтересу.
З огляду на суб'єктних склад учасників справи та зважаючи на підстави позовних вимог в даній справі, цей спір є спором про цивільне право, тобто має приватноправовий характер, а відтак підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.
З урахуванням наведеного, клопотання відповідача №672-01-08 від 21.11.2018 про закриття провадження у справі, не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись статтями 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В :
Заяву №672-01-08 від 21.11.2018 Козятинської районної ради про закриття провадження у справі залишити без задоволення.
Копію ухвали направити сторонам у справі рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України .
Ухвалу підписано 25.02.2019.
Суддя Матвійчук В.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Героїв Майдану, 24, м. Козятин, Вінницька область, 22100)
3 - відповідачу (вул. Героїв Майдану, 20, м. Козятин, Вінницька область, 22100)