
Справа № 761/4732/19
Провадження № 2-а/761/209/2019
У Х В А Л А
Іменем України
06 лютого 2019 року суддя Шевченківського районного суд м. Києва Притула Н.Г. розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві до Головного територіального управління юстиції в м. Києві, третя особа: ОСОБА_2 про скасування постанови, -
в с т а н о в и в :
У січні 2019 року до суду надійшла зазначена позовна заява.
В своїй заяві позивач просить скасувати постанову відповідача щодо накладення штрафу на позивача.
Згідно ст. 1 Кодекс адміністративного судочинства України визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ст.2 ст.20 КАС України).
Оскільки КАС України визначає виключний перелік категорій справ, в яких визначена предметна та територіальна підсудність адміністративних справ, дана справа не підсудна місцевому суду, як адміністративному, так як справи щодо оскарження дій суб'єктів владних повноважень щодо накладення адміністративного штрафу на позивача, в межах виконавчого провадження, відкритого щодо примусового виконання рішення у справі про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії фізичні особі - відсутні у переліку категорій справ, визначених п. 1-3 ч.1 ст. 20 КАС України, адже в даному випадку оспорювана постанова стосується виконання рішення у справі саме про призначення пенсії.
Суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п.2 ч.1 ст.29).
Таким чином, беручи до уваги, що інститут предметної юрисдикції розмежовує компетенцію адміністративних судів, суддя приходить до висновку, що даний позов не може бути розглянуто Шевченківським районним судом м. Києва, а тому підлягає передачі до Окружного адміністративного суду м. Києва, для його розгляду по суті.
Тому, керуючись ст.20, 29 КАС України, суд -
У X В А Л И В:
Матеріали адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві до Головного територіального управління юстиції в м. Києві, третя особа: ОСОБА_2 про скасування постанови, передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
У відповідності до п.15.5 Перехідних положень КАС України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Шевченківський районний суд міста Києва.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Суддя: Притула Н.Г.