Постанова № 80043129, 22.02.2019, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
22.02.2019
Номер справи
712/1067/19
Номер документу
80043129
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №712/1067/19

Провадження №3/712/506/19

22 лютого 2019 року, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Калашник В.Л., за участю прокурора Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_1, а також ОСОБА_2, розглянувши матеріали справи відносно:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка перебувала на посаді начальника відділу фінансового забезпечення управління господарсько-фінансового забезпечення апарату Черкаської обласної державної адміністрації, місце реєстрації та проживання ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2, будучи звільненою 30.11.2017 із посади начальника відділу фінансового забезпечення управління господарсько - фінансового забезпечення апарату Черкаської обласної державної адміністрації та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону), суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію суб'єкта, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення).

Відповідно до п.9 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Встановлено, що згідно із розпорядженням ЧОДА «Про ОСОБА_2А.» переведено ОСОБА_2, начальника відділу патронатної служби голови обласної державної адміністрації, на посаду начальника фінансового забезпечення управління господарсько-фінансового забезпечення-головного бухгалтера апарату облдержадміністрації. У цьому ж розпорядженні зазначено, що ОСОБА_2 має восьмий ранг державного службовця.

Далі, відповідно до розпорядження ЧОДА «Про звільнення ОСОБА_2А.» №184-к від 28.11.2017 звільнено з 30.11.2017 ОСОБА_2 з посади начальника відділ фінансового забезпечення управління господарсько- фінансового забезпечення-головного бухгалтера апарату Черкаської обласної державної адміністрації, у зв’язку із скороченням чисельності та штату працівників, п. 1 ст. 40 КЗпПУ.

Статтею 8 Закону України «Про державну службу» визначено у п. 9, що серед основних обов’язків державного службовця – додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Законом України «Про запобігання корупції» передбачено чотири типи декларацій суб’єкта декларування, в тому числі декларація суб’єкта декларування, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить Інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Так, рішенням № 3 від 11.08.2016 Національного агентства, яким затверджено роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Роз’яснення) стосовно заходів фінансового контролю, визначено етапність початку роботи системи декларування у 2016- 2017 роках, яка визначена рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088.

Питання 2 «Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», затвердженого рішенням НАЗК від 11.08.2016 №3 надає чіткі роз’яснення щодо подання декларацій після звільнення.

Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону суб'єкт декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язаний наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Під припиненням діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, мають на увазі наступне: а) фактичне звільнення; б) перехід на посаду, яка не підпадає під дію пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, тобто не потребує подання декларації.

Таким чином, граничним терміном подачі декларації ОСОБА_2, яка є особою, що припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є рік після звільнення з посади, а саме 31.03.2018, а декларацію фактично подано 12.04.2018.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб ОСОБА_2 будучи суб’єктом декларування, у порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 12.04.2018.

В судовому засіданні ОСОБА_2 вину визнала.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав та просив притягнути останню до адміністративної відповідальності, оскільки нею були порушені вимоги антикорупційного законодавства.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.

Згідно із розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації «Про ОСОБА_2А.» №220-к від 20.08.2010, переведено ОСОБА_2, начальника відділу патронатної служби голови обласної державної адміністрації, на посаду начальника фінансового забезпечення управління господарсько-фінансового забезпечення-головного бухгалтера апарату облдержадміністрації. Відповідно розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації «Про звільнення ОСОБА_2А.» №184-к від 28.11.2017, останню з 30.11.2017 звільнено з посади начальника відділу фінансового забезпечення управління господарсько- фінансового забезпечення-головного бухгалтера апарату Черкаської обласної державної адміністрації, у зв’язку із скороченням чисельності та штату працівників, п. 1 ст. 40 КЗпПУ.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов’язане з корупцією – діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону суб'єкт декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язаний наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Так, ОСОБА_2, будучи звільненою 30.11.2017 із посади начальника відділу фінансового забезпечення управління господарсько-фінансового забезпечення апарату Черкаської обласної державної адміністрації та відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію суб'єкта, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2018, а декларація фактично подана 12.04.2018.

Факт несвоєчасного подання декларації до Національного агентства з питань запобігання корупції підтверджується:

-розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації «Про ОСОБА_2А.» №220-к від 20.08.2010, згідно якого ОСОБА_2 - начальника відділу патронатної служби голови обласної державної адміністрації, переведено на посаду начальника фінансового забезпечення управління господарсько-фінансового забезпечення-головного бухгалтера апарату облдержадміністрації;

- розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації «Про звільнення ОСОБА_2А.» №184-к від 28.11.2017, ОСОБА_2 з 30.11.2017 звільнено з посади начальника відділу фінансового забезпечення управління господарсько- фінансового забезпечення-головного бухгалтера апарату Черкаської обласної державної адміністрації, у зв’язку із скороченням чисельності та штату працівників, п. 1. ст. 40 КЗпПУ.

-копією попередження про встановлені законами України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу та її проходженням, за підписом ОСОБА_2 від 04.01.2012;

-фотокопією сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, public.nazk.gov.ua відносно ОСОБА_2;

-фотокопією Е-декларації ОСОБА_2.

Отже, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_2 відповідно до пп. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», достовірно знаючи, про зобов’язання до 01.04.2018 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме 12.04.2018, хоч граничний термін Законом визначений - 31.03.2018, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП України.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 384 грн. 20 коп., який зарахувати на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31211256026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Соснівського

районного суду м. Черкаси В. Л. Калашник