Єдиний державний реєстр судових рішень <Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2010 р. Справа № 2а-518/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гелети С.М.
за участю секретаря судового засідання Шаповал Є.А.,
представника позивача Шаповал Л.О.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач - ДПІ в м. Суми просить стягнути з фізичної особи власника транспортного засобу ОСОБА_2 заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 984,00 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, всупереч вимог п.3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»з 2007 року по 2008 рік ухиляється від сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Станом на 01.01.2009 року за відповідачем утворилася заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів на автомобіль ІFA 50, державний номер НОМЕР_2, яка розрахована, виходячи із ставки податку на рік (за 100см3 15грн. ) в розмірі 984,00грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач - ОСОБА_2 в судовому засіданні суму позову визнав в повному обсязі, підтвердив, що з обліку в ВДАІ при УМВС України в Сумській області транспортний засіб не знімав, що власником транспортного засобу є саме він, але зазначив, що з 06.04.2006 року та до цього часу автомобілем користується громадянин ОСОБА_3, який на думку відповідача, і повинен сплачувати всі необхідні податки.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи принципи рівності сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2, яка має у приватній власності автомобіль марки «ІFA 50, державний номер НОМЕР_2,обєм циліндрів двигуна 6560 см.куб., та згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Як вбачається із копії довідки ВДАЇ по обслуговуванню м.Суми та АТІ УДАІ ГУМВС України в Сумській області №10/1-2341 від 16.10.09р. за відповідачем зареєстровано транспортний засіб, а саме: автомобіль марки ІФА-50, державний номер НОМЕР_2, обєм двигуна 6560 см.куб., рік випуску 1968, у 2007р.-2008р. техогляд не проходив. (а.с.23)
Як вбачається з розрахунку суми заборгованості у фізичної особи ОСОБА_2 існує заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин в механізмів, яка визнана відповідачем, але не сплачена у встановлений строк, та станом на 01.01.2009р. становить 984,00 грн. (а.с.4)
Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів справляється відповідно до Закону України від 11.12.91 № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів", яким визначено платники i обєкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати.
Відповідно до ст. 5 Закону "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин i механізмів" (далі-Закону), податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У звязку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобовязані предявляти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квитанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація i технічний огляд транспортних засобів не провадяться.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
На підставі списків громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки, податкові органи здійснюють заходи щодо стягнення податку. Оскільки у ст. 6 Закону № 1963-XII зазначено, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більше як за три попередніх роки.
Згідно з Правилами проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.93 р. № 141, власники транспортних засобів (як юридичні, так i фізичні особи) зобовязані подати належні їм транспортні засоби для технічного огляду на місце i в термін, визначені відповідним органом, що провадить технічний огляд.
Технічний огляд транспортних засобів провадиться здебільшого один раз на рік з метою перевірки їх технічної готовності i відповідно до графіків технічного огляду, які складаються органами ДАІ.
Відповідно до вищезазначених Правил фізичні особи, які мають власні легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, моторолери, причепи, напівпричепи (у разі використання їх для індивідуальних потреб), провадять технічний огляд цих транспортних засобів один раз на два роки.
При неможливості подання транспортного засобу на місце технічного огляду (через несправність та з інших причин) у встановлений строк його власник сплачує податок за цей транспортний засіб на загальних підставах, а документ про сплату податку предявляє до органу, який провадить технічний огляд, разом з письмовою заявою про неможливість подання транспортного засобу для технічного огляду.
Не справляється податок з власників транспортних засобів за транспортні засоби, які не перебувають на обліку в ДАІ або інших органах, які провадять їх реєстрацію, перереєстрацію, техогляд.
За транспортні засоби, що не експлуатуються з будь-яких причин(через несправність автомобіля, хворобу власника, відрядження тощо), та незалежно від того, проходив транспортний засіб державний техогляд або ні, податок сплачується на загальних підставах за повний рік, оскільки зазначений податок є майновим i має бути сплачений незалежно від того, експлуатується транспортний засіб чи ні.
Чинним законодавством не передбачено продовження терміну, за який сплачено податок з власників транспортних засобів за період, в якому він не експлуатувався, тобто за період простою транспорту з будь-яких причин.
Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що сума боргу відповідачем визнана, але не сплачена, позовні вимоги про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Суми до ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 (40000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2007 р. та 2008 р. в сумі 984 (девятсот вісімдесят чотири) грн. до місцевого бюджету м.Суми (розрахунковий рахунок № 33211808700002, код 23636315, УДК в Сумській області, МФО 837013).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.М. Гелета
Повний текст постанови складено та підписано 23 лютого 2010 року.
<з оригіналом згідно >