Постанова № 80040511, 21.02.2019, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
21.02.2019
Номер справи
521/218/19
Номер документу
80040511
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

№ 521/218/19

№ 3/521/822/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2019 року

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Кузьменко Н.Л. при секретарі Рєутовій А.Б., за участю прокурора Полякова Р.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративні матеріали, що надійшли з відділу Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Одеси, громадянина України, не є інвалідом, не працевлаштованого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 не судимого,

- в скоєнні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу №13 від 03.01.2019 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста «Чорноморський» Одеської митниці ДФС, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з п.п. «в» п.1 ч.І ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог абзацу першого ч. 2 ст. 45 даного Закону, пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та пп. 2 ч. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, перебуваючи в статусі особи яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України з 24.04.2017 року, згідно наказу Одеської митниці ДФС № 320-0 від 13.04.2017 як суб'єкт декларування, в порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, подав 29.04.2017 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.І ст. 172-6 КУпАП.

З 1993 року гр. ОСОБА_1 працює в органах Одеської митниці.

08.06.1995 року гр. ОСОБА_1 склав та підписав присягу державного службовця.

28.02.2017 року, відповідно до наказу № 156-0 в.о. начальника Одеської митниці ДФС, гр. ОСОБА_1 було призначено на посаду державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста «Чорноморський» Одеської митниці ДФС, юридична адреса Одеської митниці ДФС: м. Одеса, вул. Гайдара, 21-А.

Відповідно до наказу Південної митниці Міндоходів № 719-0 від 26.12.2013 гр. ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання радника податкової та митної справи 3 рангу.

31.05.2015 ОСОБА_1 було попереджено про обмеження, спрямовані на запобігання корупції та врегулюванням конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю, про що свідчить підпис гр. ОСОБА_1

Згідно наказу згідно наказу Одеської митниці ДФС № 320-0 від 13.04.2017 гр. ОСОБА_1 було звільнено з посади державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста «Чорноморський» Одеської митниці ДФС, з 24.04.2017 року, на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України (припинення трудового договору на підставі угоди сторін).

На гр. ОСОБА_1 поширюється дія Закону «Про запобігання корупції», і він є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.

Гр. ОСОБА_1, як особа, зазначена у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування будучи державним службовцем категорії «В», був зобов'язаний подати декларацію (тип - перед звільненням), за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня такого припинення, а саме до 24.04.2017 р., оскільки гр. ОСОБА_1 фактично припинив діяльність з 24.04.2017 р. (наказ про звільнення № 320-О від 13.04.2017 р., на підставі власноручної заяви про звільнення від 12.04.2017) у зв'язку з звільненням з посади державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста «Чорноморський» Одеської митниці ДФС, на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України, однак у вказаний термін такої декларації не подав, чим не виконав вимогу фінансового характеру відповідно до абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону.

Проте гр. ОСОБА_1, будучи обізнаним щодо обов'язку, порядку та термінів подачі такого типу (виду) декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу першого частини другої статті 45 Закону «Про запобігання корупції», при припинені діяльності як державного службовця категорії «В», подав відповідну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, лише 29.04.2017 року об 10 годині 20 хвилин, що встановлено відповідно до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату і час фактичної подачі декларації гр. ОСОБА_1, відповідним рапортом та скрін-шотом з офіційної Інтернет-сторінки Реєстру.

Факт обізнаності гр. ОСОБА_1 щодо обов'язку, способу і терміну подачі декларації суб'єкта - державного службовця категорії «В», яка припиняє діяльність, підтверджується документами особової справи гр. ОСОБА_1; Попередження про обмеження, спрямовані на запобігання корупції та врегулюванням конфлікту інтересів і одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними, щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, дотримання вимог фінансового контролю; раніше поданими деклараціями (щорічна за 2016, перед звільненням, після звільнення); поясненням гр. ОСОБА_1, іншими доказами в матеріалах адміністративної справи що додаються до протоколу.

Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу особі - громадянину гр. ОСОБА_1, а саме 03.01.2019 року.

Крім того, відповідно до протоколу №16 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, ОСОБА_1, будучи звільненим з посади державного інспектора відділу митного оформлення № 4 митного поста «Чорноморський» Одеської митниці ДФС, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з п.п. «в» п.1 ч.І ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, пункту 1 рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та пп. 2 ч. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, перебуваючи в статусі особи яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, як суб'єкт декларування, в порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин, подав 19.12.2018року щорічну декларацію за 2017-й рік (типу - після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.І ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованих йому правопорушеннях визнав, обставини, викладені в протоколах підтвердив.

Прокурор в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вивчивши матеріали справи про адміністративні правопорушення та вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП України за кваліфікуючою ознакою: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 11 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Крім повного визнання своєї вини правопорушником, вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наданими до суду матеріалами адміністративних справ, а саме:

-Повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2017 рік за підписом заступника начальника відділу по роботі з персоналом Одеської митниці ДФС від 12.04.2018 за № 14.

-Поясненням ОСОБА_1

-Витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування НАЗК;

-Інші матеріали.

Відповідно до положень ст. 34 КУ про АП суд визнає обставиною, що пом`якшує відповідальність за скоєні правопорушення щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність, у судовому засіданні не встановлено.

На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, інші обставини справ, суд вважає, що необхідним для попередження нових правопорушень та виховання особи буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Керуючись ст. ст. 33, ч.1 ст. 172-6, 283-285, 287, 294 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 (двадцять) коп. (Отримувач: УК у м. Одесі/Малиновськ. р-н/22030101. Код отримувача: (ЄДРПОУ) 38016923. Номер рахунку: 31210206015007. Код банку (МФО): 899998. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Н.Л. Кузьменко