
Справа № 442/251/19
Провадження №3/442/57/2019
П О С Т А Н О В А
Іменем України
11 лютого 2019 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Медведик Л.О., за участю секретаря Чолавін Н.П., прокурора Тидаша О.І., розглянувши матеріли, що надійшли з управління захисту економіки у Львівській області департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, пенсіонера, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1,2 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення за №71 від 04.01.2019 року ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Унятицької сільської ради, Дрогобицького району, Львівської області, відповідно рішення №1 від 17.11.2015 року «Про встановлення результатів виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Унятицької сільської ради», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, примітки до статті 1726 КУпАП, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомив про суттєві зміни у майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» змінами, внесеними Законом № 1975-УШ від 23.03.2017 (в редакції котра діях на момент вчинення правопорушення), у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осі на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядуванню та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткова мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, сума становить 80 000 гривень.
Так, відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності №73806956 від 07.02.2017 рою та договору купівлі-продажу квартири від 07.02.2017 року ОСОБА_1 набув у власність (уклав договір купівлі-продажу квартири) квартиру АДРЕСА_1: Львівської області вартістю 447200,00 гривень (чотириста сорок сім тисяч двісті гривень).
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб’єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через електронну мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», - нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових атів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію,набирають чинності з дня офіційного опублікування,якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше офіційного опублікування.
Враховуючи те, що вартість придбаної квартири перевищує поріг 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (80000 грн.), у ОСОБА_1 на виконання ч.2ст.52 ЗУ №1700-VІІ, виник обов»язок у 10-ний термін з моменту відчуження майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєву зміну у майновому стані.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення за №72 від 04.01.2019 року ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Унятицької сільської ради, Дрогобицького району, Львівської області, відповідно рішення №1 від 17.11.2015 року «Про встановлення результатів виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Унятицької сільської ради», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частин першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національна агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формуванні ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, щорічна декларація суб’єкт декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 0 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплю звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в яком подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобіганн корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на ньог повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенцї обов’язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону Україн: «Про запобігання корупції» нормативно - правові акти Національного агентств підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаютьс до Єдиного державного реєстру нормативно - правових актів. Нормативно правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державног реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою : офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дн офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але н раніше дня офіційного опублікування.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов’язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 00:00 год., 01.05.2017 р. Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік лише 03.12.2018 о 21:46 год., тобто несвоєчасно. Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік у ОСОБА_1 відсутні, що підтверджується інформацією про присутність останнього на сесіях Унятицької сільської ради, Дрогобицького району Львівської області у 2017-2018 роках.
ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та ч.2 ст.172-6 КУпАП визнав та просив суворо не карати.
Прокурор підтримав викладені в протоколах обставини. Вважає, що провадження відносно ОСОБА_1 слід об»єднати в одне провадження та притягнути останнього до адміністративної відповідальності, оскільки його вина повністю доведена зібраними по даній справі доказами та накласти стягнення у виді штрафу.
Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи.
Враховуючи положення ч.2 ст. 36 КУпАП, що вищевказані правопорушення вчинені однією особою та одночасно розглядаються одним і тим же органом, то адміністративні справи № 442/251/19, 3/442/51/2019 та №442/251/19, 3/442/58/2019 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 та ч.2 ст.172-6 КУпАП слід об’єднати в одне провадження, присвоївши єдиний номер № 442/251/19.
Разом з тим, у відповідності до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При визначенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, а також враховуючи обставини, що пом»якшують і обтяжують покарання, суд приходить до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу за ч.2 ст.172-6 КУпАП. Застосування вказаного адміністративного стягнення буде достатнім для запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Об’єднати в одне провадження справи №442/251/19, 3/442/57/2019 та №442/251/19, 3/442/58/2019 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 та ч.2 ст.172-6 КУпАП, присвоївши єдиний номер № 442/251/2019,провадження 3/442/57/2019.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 та ч.2 ст.172-6 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 384,20 гривень (отримувач коштів : ГУК у м. Києві / м. Київ / 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред’явленню до виконання протягом трьох місяців.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя _____ Медведик Л.О.