
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залучення відповідача в адміністративній справі
22 лютого 2019 року ЛуцькСправа № 140/141/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши з власної ініціативи у письмовому провадженні питання про залучення до участі у справі другого відповідача в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася з позовом до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови від 26 грудня 2018 року №065658 про застосування адміністративно-господарського штрафу.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 25 січня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін суддею одноособово.
15 лютого 2019 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
Дослідивши письмові докази та заяви по суті справи, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у даній справі як другого відповідача ОСОБА_2 службу України з безпеки на транспорті з огляду на таке.
Статтею 3 Закону України від 30 червня 1993 року №3353-XII «Про дорожній рух» державне управління у сфері дорожнього руху та його безпеки здійснюється Кабінетом Міністрів України, спеціально уповноваженими на це центральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
Відповідно до частини сьомої статті 6 Закону України від 05 квітня 2001 року №2344-ІII «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування та ін.
Згідно з пунктом 1, абзацом першим пункту 8 Положення про ОСОБА_2 службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №103 (далі - Положення) ОСОБА_2 служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) ОСОБА_2 служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті. Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.
Абзацом 3 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 року №592 «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті» утворено територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, зокрема, управління Укртрансбезпеки у Волинській області.
Як вказано у пункті 16 Положення, Укртрансбезпека є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.
З наведеного випливає, що Управління Укртрансбезпеки у Волинській області є структурним підрозділом апарату Служби, яке від імені Укртрансбезпеки здійснює, зокрема, державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті.
Таким чином, за позовними вимогами фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 належним відповідачем є ОСОБА_2 служба України з безпеки на транспорті.
Згідно з частинами третьою, четвертою статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Відповідно до частини шостої статті 48 КАС України після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Таким чином, оскільки позов подано до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області, яке не має статусу юридичної особи, тому ОСОБА_2 службу України з безпеки на транспорті необхідно залучити до участі у справі як другого відповідача.
Керуючись статтями 48, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління Укртрансбезпеки у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови як другого відповідача ОСОБА_2 службу України з безпеки на транспорті (03135, м. Київ, Шевченківський район, проспект Перемоги, 14, код юридичної особи 39816845).
Судовий розгляд справи проводити спочатку та за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Встановити відповідачу ОСОБА_2 службі України з безпеки на транспорті строк для подання відзиву на позов та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, – п’ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної ухвали.
Встановити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив - три дні з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів.
Встановити відповідачу строк для подання заперечення - три дні з дня отримання копії відповіді на відзив.
Роз’яснити учасникам справи, що відзив, відповідь на відзив, заперечення (заяви по суті справи) повинні відповідати вимогам частин другої - четвертої статті 162 КАС України. Заяви по суті справи одночасно з їх надісланням (наданням) до суду також повинні бути надіслані іншим учасникам справи. Письмові докази подаються безпосередньо до суду в оригіналі або належним чином засвідченій копії з дотриманням вимог статей 79, 94 КАС України.
Повідомити учасників справи, що у разі невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству суд відповідно до статті 149 КАС України може застосувати заходи процесуального примусу.
Справа розглядатиметься і вирішуватиметься суддею одноособово.
Копію ухвали направити учасникам справи, а відповідачу ОСОБА_2 службі України з безпеки на транспорті також і копію позовної заяви та додані до неї документи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Ж.В. Каленюк