Ухвала суду № 79994398, 20.02.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.02.2019
Номер справи
300/344/19
Номер документу
79994398
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"20" лютого 2019 р. Справа № 300/344/19

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Біньковська Н.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» до Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування окремих положень постанови від 04.02.2019 про арешт коштів боржника, -

В С Т А Н О В И В:

ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» звернулося в суд із позовом за змістом якого просить визнати протиправними та скасувати окремі положення постанови від 04.02.2019, винесеної у зведеному виконавчому провадженні №43824756 заступником начальника Івано-Франківського міського відділу Державної виконавчої служби, про арешт коштів боржника – Старицького військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» на розрахунковому рахунку №26007300566883.

З’ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, необхідно вказати, що за змістом пунктів 4, 5 і 9 частини 5 статті 160 коментованого Кодексу в позовній заяві, поряд з іншим, зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Вивчення змісту позовної заяви свідчить, що ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» не дотримано обов'язкових вимог до змісту адміністративного позову, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Згідно з ч.3 цієї статті відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п.7 ч.1 ст.4 КАС України)

Частиною 1 статті 287 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець (ч. 3 ст. 287 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України “ Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів” систему органів примусового виконання рішень становлять: 1) Міністерство юстиції України; 2) органи державної виконавчої служби, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.

Наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року, зареєстрованим Мінюстом України 02 квітня 2012 року, затверджена Інструкція з організації примусового виконання рішень, яка розроблена відповідно до Закону України “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”, Закону України “Про виконавче провадження”, інших законодавчих актів України та нормативно-правових актів Міністерства юстиції України і визначає окремі питання організації виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб), що відповідно до Закону підлягають примусовому виконанню.

Пунктом 3 цієї Інструкції визначено, що органами державної виконавчої служби є: Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, до якого входить відділ примусового виконання рішень; управління державної виконавчої служби головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких входять відділи примусового виконання рішень; районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних територіальних управлінь юстиції.

Таким чином, міські відділи державної виконавчої служби відповідних територіальних управлінь юстиції є органами державної виконавчої служби.

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Івано-Франківський міський відділ ДВС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області має статус юридичної особи.

Як слідує із змісту адміністративного позову, ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» просить суд скасувати постанову, прийняту посадовою особою Івано-Франківського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, однак позовні вимоги звернуті до Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області.

При цьому, в порушення вимог пунктів 4, 5 і 9 частини 5 статті 160 КАС України позивачем не наведено обґрунтувань порушення Головним територіальним управлінням юстиції в Івано-Франківській області прав ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат».

За змістом частини 1 статті 169 коментованого Кодексу суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У зв’язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених пунктами 4, 5, 9 частини 5 статті 160.

На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 171, 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Державного підприємства «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» до Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування окремих положень постанови від 04.02.2019 про арешт коштів боржника, - залишити без руху.

Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом подання до суду належним чином оформленої позовної заяви.

Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя Біньковська Н.В.