
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21 лютого 2019 року ЛуцькСправа № 161/4152/18 Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., вивчивши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 про скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
20.03.2018 Луцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області звернулося до Луцького міськрайонного суду Волинської області з позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_3 від 27.02.2018 ВП № 5572472 про накладення штрафу у розмірі 5100,00 грн.
Ухвалою судді Луцького міськрайонного суду Волинської області від 23.03.2018 вказаний позов передано на розгляд Волинському окружному адміністративному суду (а. с. 13).
23.04.2018 Волинський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про передачу адміністративної справи за підсудністю, якою справу № 161/4152/18 передав на розгляд до Луцького міськрайонного суду Волинської області (а. с. 19-20).
Ухвалою судді Луцького міськрайонного суду Волинської області від 18.05.2018 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження (а. с. 30).
13.06.2018 Луцький міськрайонний суд Волинської області постановив ухвалу про залучення до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 (а. с. 43).
Ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 02.10.2018 адміністративний позов ОСОБА_1 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 про скасування постанови передано на розгляд Волинського окружного адміністративного суду (а. с. 65).
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 21.02.2019 прийнято дану справу до провадження.
Згідно із частиною тринадцятою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Суд, вивчивши дану справу, дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 КАС України, а тому її належить залишити без руху, з огляду на таке.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями, далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За приписами частини першої статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI (в редакції, чинній на момент подання цього позову) визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018» від 07.12.2017 № 2246-VIII з 01.01.2018 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762,00 грн.
Таким чином, оскільки позивач подав позовну заяву, що має майновий характер (заявлена позовна вимога про скасування постанови про накладення штрафу в розмірі 5100,00 грн., тобто, рішення, що впливає на майновий стан позивача), тому вона повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 1762,00 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України, частини другої статті 4 Закону № 3674-VI, до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору. При цьому, позивач не звільнений від його сплати.
Судовий збір за подання позову до Волинського окружного адміністративного суду необхідно сплачувати за такими реквізитами: рахунок № 34315206084004, отримувач коштів - УК у м. Луцьку /м. Луцьк/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009628, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - «*;101;_ код клієнта за ЄДРПОУ; Судовий збір, за позовом _ (назва установи, організації позивача), Волинський окружний адміністративний суд».
Крім того, відповідно до частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно із частиною першою, пунктом 1 частини другої статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
За приписами частини першої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач оскаржує постанову про накладення штрафу від 27.02.2018, отриману 06.03.2018, у той час як позовна заява подана до суду лише 20.03.2018, тобто, поза межами 10-денного строку звернення до суду.
Суд звертає увагу, що покликання позивача на частину п’яту статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII є безпідставним, оскільки вказаною нормою визначено строк у десять робочих днів для подання скарги у виконавчому провадженні до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника органу державної виконавчої служби вищого рівня, тоді як строк звернення до суду із позовною заявою щодо оскаржень рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця визначений пунктом 1 частини другої статті 287 КАС України та становить десять календарних (а не робочих) днів.
З урахуванням наведеного та на підставі частини тринадцятої статті 171 КАС України позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу п’ятиденний строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
документу про сплату судового збору в розмірі 1762,00 грн.;
заяви про поновлення строку звернення до суду з цим позовом, у якій вказати підстави для поновлення строку, додати докази поважності причин його пропуску, разом із доказом надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення копій вказаних документів відповідачу та третій особі.
Керуючись частиною тринадцятою статті 171, статтею 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 про скасування постанови залишити без руху.
Встановити позивачу ОСОБА_1 об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України Волинської області строк для усунення недоліків позовної заяви - п’ять днів з дня вручення цієї ухвали.
Роз’яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву буде залишено без розгляду на підставі частини п’ятнадцятої статті 171, пункту 7 частини першої статті 240 КАС України.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.М.Валюх