
Справа 682/276/19
Провадження № 3/682/146/2019
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2019 року Суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Зеленська В.І., з участю секретаря судових засідань Козир О.П., прокурора Шепетівської місцевої прокуратури Хмельницької області Голярдика М.В., захисника - адвоката Мазуркевича О.С., особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_4, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Хмельницької області, Славутського району, с. Мирутин, жителя АДРЕСА_1, зареєстроване місце проживання АДРЕСА_2, одруженого, пенсіонера, до адміністративної відповідальності не притягувався , - за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в.
Будучи відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, ОСОБА_4 в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", після звільнення 27 лютого 2018 року з роботи з посади начальника Славутського управління соціального захисту населення, несвоєчасно без поважних причин подав 29.03.2018 р декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_4 свою винуватість визнав і пояснив, що забув своєчасно подати декларацію про доходи після звільнення з роботи і подав таку декларацію 29.03.2018 р.
Винність ОСОБА_4 у вчиненні адмінправопорушення стверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 41 від 24.01.2019 року, повідомленням Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, витягом з "єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", скірншотом повідомлення про те, що ОСОБА_4 подав електронну декларацію про доходи за 2017 р 29.03.2018 р о 14:49, копією електронної декларації про доходи ОСОБА_4 за 2017 рік; розпорядженням Славутського міського голови Хмельницької області про переведення ОСОБА_4 на посаду начальника управління праці та соціального захисту населення з 26 січня 2011 року; розпорядженням Славутськогго міського голови Хмельницької області №32-р/к від 26.02.2018 про звільнення ОСОБА_4 із займаної посади; Попередженням ОСОБА_4 про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби від 21.09.2006р, підписане ОСОБА_4; попередженням ОСОБА_4 від 28.02.2018 р про строк подачі декларації особи після звільнення; витягом з журнала обліку руху трудових книжок Славутської міської ради, з якого вбачається, що трудову книжку ОСОБА_4 отримав 27.02.2018 р; сертифікатом, виданим ОСОБА_4, про проходження 19.06.2015 року навчання за програмою тематичного короткострокового семінару "Актуальні питання подолання корупції та організації ефективної роботи органів місцевого самоврядування"; посадовою інструкцією начальника управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради.
Стаття 172-6 ч. 1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції) та Національного агенства (статті 172-4-172-9 КУпАП). Також ч. 2 ст. 251 КУпАП покладає обов'язок щодо збирання доказів на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу. Отже, органи Національної поліції наділені повноваженнями складати протокол про адмінправопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
З повідомлення Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя вбачається, що ОСОБА_4 несвоєчасно подав декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Таке повідомлення надійшло до Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України 26.11.2018 р.
Отже, правопорушення, пов'язане з корупцією, вчинене ОСОБА_4, було виявлене органом, уповноваженим на складання протоколу про адмінправопорушення, 26.11.2018 р. Протокол про адмінправопорушення, пов'язане з корупцією, складений 24.01.2019 р, тобто в межах строку, визначеного ч. 3 ст. 38 КУпАП. Розгляд справи уповноваженим органом - суддею, здійснено 19.02.2019 р, тобто теж в межах строків, визначених ст. 38 КУпАП.
Вказані обставини свідчать про необгрунтованість заперечень захисника Мазуркевича О.С.
Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_4 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_4, відсутні.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_4, є те, що він у вчиненому щиро розкаюється.
Славутською міською радою Хмельницької області ОСОБА_4 характеризується позитивно.
Підстав для застосування ст. 22 КУпАП не вбачається.
Тому вважаю за можливе застосувати до нього адмінстягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.
Відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 38, 40-1, 283, 283, 287, 294, 172-6 ч. 1 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_4 в користь держави 384 грн 20 коп судового збору (ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача:899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджену: 22030106).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу, до Хмельницького апеляційного суду через Славутський міськрайонний суд.
Суддя Зеленська В. І.
Згідно з оригіналом.
Оригінал постанови знаходиться у справі.
Постанова не оскаржена, набрала законної сили "__""____р."
Строк пред'явлення до виконання 3 місяці
Суддя В.І. Зеленська