
Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/11384/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2019 року Подільський районний суд міста Києва
в складі:
головуючого судді - Зубця Ю.Г.,
з участю секретаря - Іванюк І.О.,
прокурора - Дубовик М.В.,
особи, відносно якої розглядається
клопотання - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження № 32018100070000028, яке надійшло на адресу суду з клопотанням прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.212 КК України на підставі ч. 4 ст. 212 КК України у зв'язку із відшкодуванням завданих державі збитків,
В С Т А Н О В И В :
До Подільського районного суду м. Києва від прокурора надійшло клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018100070000028 від 03 серпня 2018 року відносно ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України на підставі ч. 4 ст. 212 КК України у зв'язку із відшкодуванням завданих державі збитків.
Відповідно до клопотання, ОСОБА_1 з 01.09.2014 (згідно наказу про переведення від 01.09.2014 №186-К) переведений на посаду начальника управління фінансово-економічного забезпечення та являється службовою особою ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (далі по тексту ДП«ЛІАЦ»), яке зареєстроване 04.06.1998 № 10711050006004015 Подільською районною в м. Києві державною адміністрацією, за юридичною адресою: місто Київ, вулиця Нижній Вал, будинок 21-А та взятого на податковий облік в ДПІ у Подільському районі міста Києва. Згідно посадової інструкції на ОСОБА_1. покладені наступні права та обов'язки, а саме:
- здійснює керівництво відділом бухгалтерського обліку та звітності та відділом економіки;
- координує впровадження заходів щодо підвищення продуктивності, ефективності та рентабельності виробництва, якості продукції послуг, зниження собівартості, забезпечення зростання собівартості продуктивності праці, досягнення ефективних результатів за умов раціоналізації витрат матеріальних, трудових і фінансових ресурсів;
- організовує фінансову діяльність підприємства, спрямованої на забезпечення фінансовими ресурсами виконання планових завдань, збереженняй ефективного використання основних
фондів та обігових коштів, трудових і фінансових ресурсів підприємства, своєчасності платежів по зобов'язанням у державний бюджет, постачальникам та установам банків;
- проводить роботу з підвищення обґрунтованості економічних розрахунків, установлення планових показників на основі прогресивних техніко- економічних нормативів матеріальних і трудових витрат з урахуванням досягнень науки і техніки, організації виробництва та праці;
- контролює оплату розрахунків постачальників, оформлення за встановленими строками фінансово-розрахункових та банківських операцій, виплату заробітної плати працівникам;
- контролює ведення бухгалтерського обліку з дотриманням єдиних методологічних засад, установлених Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», з урахуванням особливостей діяльності підприємства;
- здійснює методичне керівництво і організацію роботи з упровадження, удосконалення та підвищення ролі економічних методів управління;
- забезпечує додержання режиму економії матеріальних, трудових і фінансових ресурсів на всіх напрямках господарської діяльності підприємства;
- надає пропозиції з удосконалення організації виробництва, що спрямовані на підвищення продуктивності праці та ефективності виробництва, збільшення прибутків, усунення непродуктивності витрат;
- здійснює контроль за своєчасністю проведення інвентаризації коштів, товаро-матеріальних цінностей і розрахунків;
- здійснює контроль за складанням фінансової звітності;
- координує проведення економічного аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства за даними бухгалтерського обліку і звітності з метою виявлення внутрішньогосподарських резервів, ліквідації витрат і неприбуткових витрат;
- здійснює контроль з приводу застосування затверджених у встановленому порядку типових уніфікованих форм первинної облікової документації, суворе дотримання порядку оформлення цієї документації, дотримання порядку виписки чеків і збереження чекових книжок;
- здійснює контроль за правильною витратою фонду оплати праці, вирахуванням і видачею усіх видів премій, винагород тощо, дотриманням установлених штатів, посадових окладів кошторисів адміністративно- господарських та інших витрат, а також дотримання платіжної, штатної, косової і фінансової дисципліни;
- здійснює контроль за економічним плануванням та виробничо- господарської і фінансової діяльності підприємства;
- готує та подає керівництву інформаційно-аналітичні матеріали про внутрішні та зовнішні фактори розвитку підприємства, його реальне і планове фінансово-економічне положення, стан та перспективи розвитку бухгалтерії та планово-економічної служби підприємства;
- здійснює методичне керівництво та організацію роботи з обліку та аналіз результатів виробничо-господарської діяльності;
- надає за дорученням керівництва повну, правдиву та неупереджену інформацію про фінансовий стан, результати діяльності та рух коштів підприємства;
- повідомляє керівництво про усі виявленні недоліки в роботі управління, з поясненнями причин виникнення та пропозиціями щодо їх усунення;
- надає методичну допомогу працівникам структурних підрозділів ДП «ЛІАЦ» з питань бухгалтерського обліку, контролю, звітності та економічного аналізу;
- здійснює контроль за трудовою дисципліною працівників управління економіки та бухгалтерського обліку, дотримання ними Правил внутрішнього трудового порядку.
Начальник управління має право:
- діяти від імені управління економіки та бухгалтерського обліку, представляти інтереси підприємства у взаємовідносинах з іншими підприємствами, установами та організаціями з господарсько-фінансових та інших питань;
вмежах своєї компетенції підписувати та візувати документи;
- вести листування підприємствами, установами, організаціями з питань, що входять до його компетенції;
- вносити на розгляд генерального директора пропозиції щодо вдосконалення роботи підприємства та очолюваного ним управління;
- вносити пропозиції керівництву про притягнення до матеріальної та дисциплінарної відповідальності працівників управління та про їх заохочення;
- ознайомлюватись з проектами рішень керівництва, що стосуються фінансової діяльності підприємства;
- одержувати від працівників структурних підрозділів підприємства інформацію, необхідну для виконання своїх службових обов'язків.
Тобто, ОСОБА_1, являючись начальником управління фінансово-економічного забезпечення підприємства, несе відповідно до ст.8 ЗаконуУкраїни «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 1Ч996-ХІУ (із змінами та доповненнями) відповідальність заорганізацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, а також, згідно ст.36 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ (із змінами та доповненнями), зобов'язаний обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку в порядку і строки, визначені цим Кодексом.
Таким чином, ОСОБА_1 є особою, яка у зв'язку з виконанням своїх прямих обов'язків, був зобов'язаний забезпечити належне нарахування та своєчасну сплату податків у встановленому законом порядку і розмірах.
Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій, згідно з вимогами п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Відповідно п.44.1. ст.44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний:
16.1.1 стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України;
16.1.2 вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;
16.1.3 подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;
16.1.4 сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи;
16.1.5 подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання;
16.1.6 подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку);
16.1.7 подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством;
16.1.9. не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи;
16.1.11 повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця;
16.1.12 забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 10 Податкового Кодексу України №2755-УІ від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями), плата за землю належить до місцевих податків, та є однією із складових податку на майно.
Згідно ст. 14 Податкового кодексу України:
14.1.72. земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів;
14.1.73. землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди;
14.1.74. земельна ділянка - частина земної поверхні з установленимимежами, певним місцем розташування, цільовим (господарським) призначенням та з визначеними щодо неї правами;
14.1.136.орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж,який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 269 Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток та землекористувачі.
Відповідно до пунктів 270.1 та 271.2. ст. 270 Податкового кодексу України об'єктами оподаткування земельного податку є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності. Рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Відповідно до ст. 271 Податкового кодексу України базою оподаткування земельного податку є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, яка використовується для визначення розміру земельного податку.
Згідно з підпунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку,передбаченому ст. 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно п. 288.1. статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
- 288.2. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
- 288.3. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
- 288.4. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про оренду землі» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, № 46-47, ст.280) істотними умовами договору оренди землі є:
- об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
- строк дії договору оренди;
- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до Акту про результати документальної планової виїзної перевірки ДП «ЛІАЦ» (код за ЄДРПОУ 00994207) №247/26-15-14-01- 02/00994207 від 18.04.2018 року перевіркою встановлено порушення ДП «ЛІАЦ»:
- пп.14.1.3, 14.1.9, п.14.1, п. 138.2 пп. 138.3.1 п 138,3 ст. 138 Податкового Кодексу України, П(С)БО 7 «Основні засоби» в результаті чого завищено від'ємне значення з податку на прибуток на загальну суму 2 783 441 гривень, у т.ч. за 2017 рік 2 783 441 гривень та занижено податок на прибуток на 1 049 734 гривень, у тому числі за 2015 рік на 15 862 гривень, 2016 рік на 38519 гривень, 2017 рік на 995 353 гривень;
- п. 198.5 ст. 198 Податкового Кодексу України в результаті чого занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті в бюджет на 149 310 гривень, у тому числі за січень 2017 року на 149310 гривень.
- пп. 274.1 ст.274 Податкового Кодексу України, пп.5.6. Положення «Про плату за землю в м. Києві» додатку №3 рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року №242/5629 зі змінами та п.5.4. п.5 Положення «Про плату за землю у м. Києві» додатку 3 рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року №242/5629 зі змінами, в результаті чого ДП «ЛІАЦ» занижено суму податкового зобов'язання з плати за землю у Подільському та Голосіївському районах на загальну суму 2 466 754, 55 гривень».
Згідно висновку судово-економічної експертизи № 1-27/08/2018-сее від 27.08.2018, порушення, викладені в акті планової виїзної перевірки № 247/26- 15-14-1-02/00994207 від 18.04.2018 року експертом підтверджуються частково, а саме: порушення пп. 274.1 ст.274 Податкового Кодексу України, пп.5.6. Положення «Про плату за землю в м. Києві» додатку № 3 рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року №242/5629 зі змінами та п.5.4. п.5 Положення «Про плату за землю у м. Києві» додатку 3 рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року №242/5629 зі змінами, в результаті чого ДП «ЛІАЦ» занижено суму податкового зобов'язання з плати за землю у Подільському та Голосіївському районах на загальну суму 2 466 754, 55 гривень.
Так, ДП «ЛІАЦ» згідно Договору оренди земельної ділянки № 66-5- 00012 від 1996 року надано земельну ділянку загальною площею 5 755 кв. м. в орендне користування на 25 років для обслуговування та експлуатації виробничо - складської бази за адресою: м. Київ, вул. Електриків, 29 (кадастровий номер 80000000:85:319:0001).
Однак, ОСОБА_1, діючи умисно та протиправно, всупереч своїх службових обов'язків, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність у 2015-2016 роках, у податковому обліку ДП «Лісогосподарський інноваційно- аналітичний центр» умисно не задекларував суму орендної плати за землю на загальну суму 1 255 440, 03 гривень, шляхом не подання податкових декларацій з орендної плати за землю за 2015, 2016 роки.
Крім того, ДП «ЛІАЦ» отримано довідку Ю-18055/2015 від 15.12.2015 року про розмір грошової оцінки земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:85:359:0003), згідно якої нормативно - грошова оцінка становить 4 641 487,63 гривень.
До ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві ДП «Лісогосподарський інноваційно - аналітичний центр» (код за ЄДРПОУ 00994207) подано податкову декларацію з плати за землю за 2017 рік в якій відображено сума річної плати за землю за користування земельними ділянками (кадастровий номер 8000000000:85:359:0003) в розмірі 70 468,78 грн., за ставкою 1% від суми нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.
Також ДП «ЛІАЦ» отримано довідку Ю-15062/2015 від 16.10.2015 року про розмір грошової оцінки земельної ділянки (кадастровий номер 80000000:90:113:054) згідно якої нормативно - грошова оцінка становить 21 567 814,85 гривень.
До ДПІ у Голосіївському районі ГУ ДФС у м. Києві ДП «Лісогосподарський інноваційно - аналітичний центр» (код за ЄДРПОУ 00994207) подано податкову декларацію з плати за землю за 2016 рік в якій відображено сума річної плати за землю за користування земельною ділянкою (кадастровий номер 80000000:90:113:054) в розмірі 309 058,65 грн. (за ставкою1% від суми нормативно-грошової оцінки земельної ділянки), за 2017 рік в розмірі 327 602,17 грн. (за ставкою 1% від суми нормативно-грошової оцінки земельної ділянки), за 2015 рік підприємством не подано податкову декларацію з плати за землю.
Відповідно п.274.1. ст. 274 Податкового кодексу України ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативно - грошову оцінку яких проведено» Податкового кодексу України: ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки. Відповідно до п 5.6 Положення про плату за землю в місті Києві, додатку 3 до рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків та зборів у м. Києві» (зі змінами) : «Плата за користування земельними ділянками, які використовуються юридичними і фізичними особами, в тому числі у разі переходу права власності на будівлі, споруди (їх частини), але право власності на які або право оренди яких в установленому законодавством порядку не оформлено (крім комунальної власності), встановлюється у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, за винятком земельних ділянок, ставка податку за які справляється у розмірі, визначеному пунктами 5.3 - 5.5 цього Положення».
Відповідно до вищезазначеного та нормативно грошової оцінки землі ДП «Лісогосподарський інноваційно - аналітичний центр» (код за ЄДРПОУ 00994207) повинно було задекларувати до ДПІ у Подільському районі (земельна ділянка кадастровий номер 8000000000:85:359:0003) за 2017 рік земельний податок у сумі 152 287,06 гривень, до ДПІ у Голосіївському районі (земельна ділянка кадастровий номер кадастровий номер 80000000:90:113:054) за 2015 рік - у сумі 219 016, 27 гривень, за 2016 рік - у сумі 927 200, 36 гривень, за 2017 рік - у загальній сумі 619 940, 43 гривень, тобто за 2015-2017 роки у загальній сумі 1 766 157, 06 гривень.
Тим самим, ОСОБА_1 порушив вимоги пп.274.1. ст.274 Податкового кодексу України, пп. 5.6. Положення «Про плату за землю в місті Києві», додатку 3 до рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року № 242/5629 «Про встановлення місцевих податків та зборів у м. Києві» (зі змінами), а саме неправильно застосував ставку земельного податку та умисно занизив розмір податку на землю, з метою ухилення від сплати податків на загальну суму 1 211 314, 52 гривень.
Так, враховуючи вищевикладене ОСОБА_1 занижено суму податкового зобов'язання з плати за землю у Подільському та Голосіївському районах та орендної плати за землю у Подільському районі на загальну суму 2 466 754, 55 гривень.
Згідно висновку судово-економічної експертизи № 1-27/08/2018-сее від 27.08.2018 встановлено порушення пп. 274.1 ст.274 Податкового Кодексу України, пп.5.6. Положення «Про плату за землю в м. Києві» додатку № З рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року №242/5629 зі змінами та п.5.4. п.5 Положення «Про плату за землю у м. Києві» додатку 3 рішенняКиївської міської ради від 23.06.2011 року № 242/5629 зі змінами, в результаті чого ДП «ЛІАЦ» занижено суму податкового зобов'язання з плати за землю у Подільському та Голосіївському районах на загальну суму 2 466 754, 55 гривень, а саме:
- за 2017 рік у сумі 81 818,28 гривень у Подільському районі м. Києва;
- за 2015-2016 роки заниження орендної плати за землю на загальну суму 1 255 440, 03 гривень у Подільському районі м. Києва;
- за 2015-2017 роки занизило суму податкового зобов'язання з плати за землю у загальному обсязі 1 129 496, 2 гривень у Голосіївському районі м. Києва.
В результаті вказаних дій, ОСОБА_1, будучи начальником управління фінансово-економічного забезпечення ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ЄДРПОУ 00994207), діючи умисно та протиправно, в порушення вимог п. 274.1 ст.274, п. 288.1 ст. 288 Податкового Кодексу України, пп.5.6. Положення «Про плату за землю в м. Києві» додатку № 3 рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року № 242/5629 зі змінами та п.5.4. п.5 Положення «Про плату за землю у м. Києві» додатку 3 рішення Київської міської ради від 23.06.2011 року № 242/5629 зі змінами, умисно занизив податкове зобов'язання з плати за землю в 2015-2017 роках на загальну суму 2 466 754, 55гривень, що призвело до фактичного не надходження до бюджету коштів у великих розмірах.
В судовому засіданні прокурор просив задовольнити клопотання про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, на підставі ч.4 ст.212 КК України, а саме із сплатою податків та відшкодування останнім шкоди, завданої державі їх несвоєчасною сплатою.
ОСОБА_1 підтримав клопотання прокурора, просить звільнити його від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст.212 КК України, у зв'язку з тим, що він до притягнення його до кримінальної відповідальності сплатив податки та відшкодував шкоду, завдану державі. Вказав, що йому роз'яснено суть підозри, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави.
Вислухавши думку прокурора, ОСОБА_1, вивчивши надані прокурором матеріали, суд дійшов до наступного.
Відповідно до ст. 286 КПК України, встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду.
Відповідно до ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав передбачених п.4-8 ч.1 або ч.2 ст.284 КПК України.
Згідно ч.2ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
На підставі ч.4 ст.212 КК України, особа, яка вчинила діяння, передбачене ч.2 ст.212 КК України, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила податки, а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою.
Як вбачається з клопотання та долучених до клопотання матеріалів, ОСОБА_1 28 серпня 2018 року був повідомлений про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.212 КК України.
Відповідно до платіжних доручень № 1170 від 03.08.2018 року на суму 102 272,85 гривень; платіжне доручення № 1172 від 03.08.2018 року на суму 1 569 300 гривень; платіжне доручення № 1171 від 03.08.2018 року на суму 1 411 870,3 гривень. Відповідно до платіжних доручень, згідно акту планової виїзної перевірки ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ЄДРПОУ 00994207) № 247/26-15-14-1-02/00994207 від 18.04.2018 року до бюджету сплачено податкові зобов'язання (основний платіж та фінансові санкції) у загальній сумі 3 083 443,15 гривень, тобто податки були сплачені до притягнення ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності.
Враховуючи обставини справи, дані про особу, думку ОСОБА_1, який свою вину у підозрі визнав повністю, не заперечує проти звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст.212 КК України, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає закриттю, у зв'язку з відшкодуванням завданих державі збитків.
Керуючись вимогами ч.4 ст.212 КК України, ст.ст. 286,288,314,315 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 Дубовик М.В. про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.212 КК України - задовольнити.
Кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.212 КК Українизакрити, звільнивши його від кримінальної відповідальності на підставі ч.4 ст.212 КК України у зв'язку із відшкодуванням завданих державі збитків.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Подільський районний суд м. Києва.
СуддяЮ. Г. Зубець