
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 лютого 2019 р. Справа №480/4607/18
Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Шевченко І.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1.) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Сумській області), в якій просив:
1) зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області провести підвищення та перерахунок пенсії з 01.04.2012 на підставі постанови КМУ №355 від 23.04.2012 в строгій відповідності з довідкою ФБ №32350 від 14.06.2012 про розмір грошового забезпечення, складеної Сумським ОВК;
2) зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області провести підвищення попереднього розміру пенсії та перерахунок раніше нарахованої пенсії з 01.01.2018 з урахуванням 90% грошового забезпечення і сплатити заборгованість, враховуючи раніше проведені виплати.
Свої вимоги мотивував тим, що відповідач протиправно, всупереч ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції Закону на час призначення пенсії, при проведенні перерахунку зменшив встановлений розмір пенсії, зокрема, відповідачем проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 та визначено її у розмірі 70% грошового забезпечення, хоча при призначенні пенсії позивачу була призначена пенсія у розмірі 90% грошового забезпечення.
Ухвалою суду від 14.12.2018 вказану позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Представник відповідача у справі подала відзив на позов з письмовими доказами на обґрунтування своєї позиції (а.с.23-48), відповідно до якого просила відмовити у задоволенні позову, виходячи з того, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» позивачу проведений перерахунок пенсії у квітні 2018 року з 01.01.2018. При перерахунку пенсії застосовано норми законодавства, чинні на момент його проведення, а саме ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами, які діють з 01.05.2014), відповідно до якої максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Зазначила, що дія нормативно-правового акта в часі починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто, до події, факту, застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони стали або мали місце.
Також зазначила, що на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262» була надана до ГУ ПФУ в Сумській області довідка Сумського обласного військового комісаріату від 14.06.2012 ФБ № 32350, на підставі якої ОСОБА_1 була перерахована пенсія з 01.07.2012. Підвищення пенсії за постановою № 355 було здійснено на суму 460,50грн. (11 % від основного розміру пенсії до перерахунку - 4651,50грн).
Позивач подав до суду відповідь на відзив (а.с.49), відповідно до якого вважає свої позовні вимоги законними та обґрунтованими, а також, керуючись ч.2 ст.9 КАС України, просив суд вийти за межі позовних вимог та визнати протиправним зменшення відповідачем розміру грошового забезпечення з 90% до 70% при вислузі 54 роки при проведенні з 01.01.2018 перерахунку пенсії.
Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України. У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив (ч.3 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України).
Дослідивши наявні матеріали справи, заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вбачає необхідним позов задовольнити частково, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що позивач є пенсіонером Міністерства оборони України та отримує пенсію за вислугу років з 21.03.1985 на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року і перебуває з 01.01.2007 на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Сумській області. При цьому, розмір пенсії позивачу на момент її призначення ГУ ПФУ в Сумській області 01.01.2007 - складав 90% суми грошового забезпечення, виходячи з вислуги 54 роки. Дані обставини підтверджуються посвідченням ветерана військової служби (а.с.4), заявою про призначення пенсії (а.с.26), протоколом про призначення пенсії від 01.01.2007 (а.с.30), а також вбачаються з позовної заяви.
19.01.2008 ГУ ПФУ в Сумській області на виконання Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» позивачу було здійснено перерахунок пенсії та визначено її розмір у сумі 3727,30грн. (зворот а.с.31).
Сумським обласним військовим комісаріатом позивачу була видана довідка від 04.03.2008 ФБ №32350 (зворот а.с.32), з якої вбачається, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 грошове забезпечення за нормами чинними на 01.01.2008 становить 4651,50грн.
01.04.2008 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» з 01.01.2008 на підставі вказаної довідки здійснено перерахунок пенсії при вислузі 54 роки та визначено основний розмір пенсії позивачу у розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням набавок 4402,80грн. (а.с.33, зворот а.с.33).
20.11.2008 ГУ ПФУ в Сумській області на виконання Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік» позивачу було здійснено перерахунок пенсії та визначено її розмір у сумі 4410,45грн. (а.с.34, зворот а.с.34).
Після цього протягом 2008-2011років ГУ ПФУ в Сумській області неодноразово здійснювався перерахунок отриманої позивачем пенсії (а.с.35-41).
З 01.01.2012 позивачу було здійснено перерахунок пенсії на виконання Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» та визначено основний розмір пенсії позивачу у розмірі 90% грошового забезпечення з урахуванням набавок 4563,62грн. (4186,35+ 49,80+ 287,7грн.+ 39,77грн.)(зворот а.с.42).
14.06.2012 Сумським обласним військовим комісаріатом позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 була видана довідка від 14.06.2012 ФБ №32350, з якої вбачається, що грошове забезпечення за нормами чинними на 01.04.2012 (з урахуванням 90% премії) становить 5899,50грн. (а.с.15, 43).
На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» позивачу було нараховано підвищення до пенсії у розмірі 11% від 4186,35грн. (зворот а.с.43).
05.03.20018 Сумським обласним військовим комісаріатом була видана довідка від 05.03.2018 ФБ№32350 (а.с.14, зворот а.с.47) про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, з якої вбачається, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 розмір грошового забезпечення, що складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018, становить 12165,00грн.
12.04.2018 відповідачем, з урахуванням вказаної довідки здійснено перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2018 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова КМУ №103) з визначенням основного розміру пенсії при вислузі 54 роки - 70% грошового забезпечення, що вбачається з протоколу про перерахунок пенсії від 12.04.2018 (а.с.48) та розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії (зворот а.с.48).
Позивач звернувся до відповідача зі скаргою від 19.11.2018 та просив провести перерахунок раніше нарахованої пенсії з 01.01.2018 однією сумою, виходячи з основного розміру грошового забезпечення в 90% замість 70% (а.с.8).
Листом відповідача від 30.11.2018 №2511/В-11 ГУ ПФУ в Сумській області ОСОБА_1 повідомлено, що відповідно до постанови КМУ №103 йому проведено перерахунок розміру пенсії, виходячи з 70% сум грошового забезпечення, враховуючи чинну на момент його проведення редакцію ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII (а.с.9).
Надаючи правову оцінку відносинам, що склались в даному випадку між сторонами, зокрема щодо обставин проведеного перерахунку в 2018 році, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії відповідачем з 01.01.2007) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року №3668-VI внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Згодом Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року № 1166-VII внесено зміни у частину другій статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно яких цифри «80» замінено цифрами «70».
Згідно ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Як вбачається з матеріалів справи (а.с.9), а також відзиву на позовну заяву, здійснюючи перерахунок пенсії з 01.01.2018 на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018, та виходячи з 70% суми грошового забезпечення, ГУ ПФУ в Сумській області, керувалось нормами, чинними на час здійснення такого перерахунку, які визначають, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Разом з тим, призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення, внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років спочатку у розмірі 80 відсотків, а потім 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, отже при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому доводи відповідача з посиланням на рішення Конституційного Суду України судом не приймається до уваги.
Вказаний висновок узгоджується з практикою Верховного Суду, викладеної у постанові від 24.04.2018 (справа № 686/12623/17, провадження № К/9901/849/17).
Таким чином, враховуючи, що при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, дії відповідача щодо здійснення 12.04.2018 перерахунку з 01.01.2018 раніше призначеної пенсії, виходячи з 70% суми грошового забезпечення замість 90%, не відповідають критеріям правомірності, визначених ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому суд вважає, з урахуванням ч.2 ст.9 КАС України, з метою ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача, вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Сумській області щодо зменшення розміру пенсії з 90% до 70% відповідних сум грошового забезпечення при проведенні з 01.01.2018 перерахунку ОСОБА_1 пенсії на виконання постанови КМУ від 21.02.2018 №103 та зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2018, виходячи з основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення при вислузі 54 роки, з урахуванням проведених виплат.
Щодо позовних вимог, відповідно до яких позивач просить зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії з 01.04.2012 на підставі постанови Кабінету Міністрів України №355 від 23.04.2012 в строгій відповідності з довідкою ФБ№32350 від 14.06.2012 про розмір грошового забезпечення, яка складена та надана Сумським ОВК для проведення перерахунку раніше нарахованої пенсії, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (квітень 2012р.) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Як вбачається з наведеної норми права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
За правилами постанови Кабінету Міністрів України 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393» (далі - Порядок №45), зокрема, відповідно до п.1 в редакції чинної на час виникнення спірних правовідносин, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
З набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» відповідачем своєчасно проведено перерахунок призначеної позивачу пенсії за вислугу років (а.с.33, зворот а.с.33, зворот а.с.35) згідно із Порядком КМУ №45 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2008 від 04.03.2008 №32350 (зворот а.с.32), наданої уповноваженим структурним підрозділом Міністерства оборони України - Сумським обласним військовим комісаріатом, з урахуванням премії в розмірі 10% посадового окладу.
23.04.2012 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 355 (далі - постанова КМУ №355), відповідно до п. 1 якої установлено з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013 року до 35 відсотків.
При цьому, розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року (пункт 2 постанови № 355).
Пунктом 2 вказаної постанови було зобов'язано відповідні уповноважені органи на видачу та складання довідок після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно, зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», станом на 1 квітня 2012 р. у порядку, встановленому Порядком КМУ №45.
Тобто, підвищення до пенсії відповідно до постанови КМУ №355 може здійснюватись лише в тому випадку, коли грошове забезпечення особи за аналогічної посадою станом на 01.04.2012 більше ніж станом на 01.01.2008. У зв'язку з цим для проведення підвищення розміру пенсії відповідно до постанови №355 Сумським обласним комісаріатом до управління була надана довідка від 14.06.2012 №32350, про розмір грошового забезпечення позивача, з урахуванням премії 90% грошового забезпечення (а.с.43).
Позивач вважає, що орган Пенсійного органу після отримання в 2012 році довідки відповідно до постанови КМУ №355, повинен був здійснити перерахунок пенсії відповідно до Порядку №45. Однак, вказана позиція, на переконання суду, є необґрунтованою, оскільки як вже зазначалось вище, перерахунок пенсії відповідно до Порядку КМУ №45 та Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Однак, постановою №355, Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Довідка про розмір грошового забезпечення Сумського обласного військового комісаріату від 14.06.2012 (а.с.15), на яку посилається позивач, як на підставу для перерахунку пенсії, не може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки враховувалась лише відсоткова надбавку, а не фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень. Згідно із довідкою про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.04.2012, наданою Сумським обласним військовим комісаріатом до управління на виконання постанови КМУ №355, визначається лише розмір пенсії, в межах якого можливо проводити підвищення пенсії згідно з вищезазначеною постановою.
Також, Верховним Судом України неодноразово було зроблено висновок, що постановою №355, Кабінет Міністрів України не приймав рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII , або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, а довідка надана на виконання цієї постанови не може бути підставою для перерахунку пенсії, оскільки враховує граничні розміри надбавок, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень (постанова від 17.03.2015 у справі №21-641а14).
Враховуючи встановлені обставини, суд приходить до висновку, що відповідач не здійснюючи перерахунок пенсії позивачу відповідно до постанови КМУ №355 діяв у відповідності до вимог чинного законодавства, такі дії відповідають критеріям правомірності, визначених ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог в цій частині.
Щодо заявленого клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення, суд не вбачає підстав для його задоволенню, оскільки за нормами ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України, це є право, а не обов'язок суду, крім іншого, позивачем не наведено достатніх аргументів, які б свідчили про ухилення відповідача від виконання судового рішення та необхідність у зв'язку з цим застосування положень статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 90, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м.Суми, вул.Пушкіна, буд.1, код ЄДРПОУ 21108013) про зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо зменшення розміру пенсії з 90% до 70% відповідних сум грошового забезпечення при проведенні з 01.01.2018 перерахунку ОСОБА_1 пенсії на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018, виходячи з основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення при вислузі 54 роки, з урахуванням проведених виплат.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст судового рішення складено 19.02.2019.
Суддя І.Г. Шевченко