Рішення № 79966465, 06.02.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2019
Номер справи
808/532/18
Номер документу
79966465
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

06 лютого 2019 року Справа № 808/532/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікова Н.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (письмового провадження) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (71630, АДРЕСА_1)

до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, вул. Олександра Матросова, 29)

третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр-т. Соборний , 158-б)

про зобов’язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, в якому позивач просить зобов’язати відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області нову довідку, з дати виникнення права на перерахунок з 01.01.2016, про розмір грошового забезпечення на пенсіонера МВС ОСОБА_1 з повною, реальною інформацією, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393”, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294, а також змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:

-посадовий оклад - 2500 грн.; Оклад за військове звання - 2000 грн.;

-процентна надбавка за вислугу років (35% х (2500+2000)) - 1575 грн.; Робота з таємними виробами, носіями, документами (15% х 2500) - 375 грн.;

-надбавка за оперативно-розшукову діяльність ( 8%) х 2500) - 200 грн.; надбавка за особливо важливі завдання ( 42% х (2500 +2000 + 1575)) - 2551,50 грн.;

-надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. ( п.4 Постанови 988 від 11.11.2015) - в середніх розмірах, що фактично виплачені у січні 2016 року;

-премія (п.4 Постанови 988 від 11.11.2015) - в середніх розмірах, що фактично виплачені у січні 2016 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є пенсіонером органів МВС України з 2007 року. У січні 2018 року звернувся до відповідача письмово з проханням виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з включенням до неї наступних складових грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військове звання, процентну надбавку за вислугу років, надбавку за роботу з таємними виробами, носіями, документами, надбавку за оперативно-розшукову діяльність, надбавку за важливі завдання, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції та премію. У відповідь на звернення позивач отримав відмову у виготовленні довідки, з посиланням на те, що до довідки можуть бути включені лише посадовий оклад, оклад за спеціальне звання, надбавка за службу в поліції, надбавка за роботу в режимних обмеженнях та премія у середньому розмірі, що фактично сплачена за грудень 2015 року. Вважає такі дії протиправними та просить задовольнити позовні вимоги. Додатково, 31.01.2019 подав до суду заяву про розгляд справи без участі позивача (вх. №4074) та пояснення (вх.№4076).

Представник відповідача позов не визнав, надавши свій письмовий відзив (вх.№4352 від 04.02.2019), зазначивши зокрема, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому п. 5 Порядку № 45, для перерахунку пенсії не враховуються. Стверджує, що вимога позивача про включення до довідки про розмір грошового забезпечення надбавку за оперативно- розшукову діяльність, надбавку за особливо важливі завдання та надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби та премії в середніх розмірах, які не передбачені Постановою КМУ від 11 листопада 2015 року №988 є необгрунтованою. Вказує, що 01.02.2018 ГУМВС (ліквідаційною комісією) було складено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, у відповідності до ч. З ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, наказу МВС України від 06.04.2016 № 260, яка містить види з яких складається грошове забезпечення, розміри яких визначені відповідно до п.5 Порядку. Звертає увагу суду на висновки Верховного Суду в зразковій справі № 802/2196/17. З огляду на викладене, просить суд у позові відмовити.

Представником третьої особи - Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області подано письмовий відзив на позовну заяву (вх. №6822 від 28.02.2018), просить відмовити у задоволенні позову.

Ухвалою суду від 19.02.2018 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №808/532/18, призначено судове засідання на 19.03.2018. Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного продовження без повідомлення (виклику) сторін.

19.03.2018 за клопотанням представника третьої особи зупинено провадження у справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а (провадження Пз/9901/1/18).

18.01.2019 за заявою позивача, якою повідомлено суд про те, що 12.12.2018 після перегляду зразкової справи ОСОБА_2 Палатою Верховного Суду, рішення Верховного суду у складі колегії суддів касаційного адміністративного суду від 13.03.2018 у справі №808/2196/17-а (провадження Пз/9901/1/18) було залишено без змін, поновлено провадження у справі та призначено судове засідання на 06.02.2019 з викликом сторін.

Позивачем подано 31.01.2019 заяву про розгляд справи без його участі (вх. №4074).

Представником третьої особи подано заяву (вх. №4802 від 06.02.2019), якою просить розглядати справу без його участі.

Причини неявки представника відповідача суду не відомі, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

ОСОБА_1 з 2007 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

25.01.2018 позивач звернувся до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Запорізькій області з заявою, якою просив виготовити та направити до ГУ ПФУ в Запорізькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2500 грн.; оклад за військове звання - 2000 грн.; процентна надбавка за вислугу років (35% х (2500+2000)) - 1575 грн.; робота з таємними виробами, носіями, документами (15% х 2500) - 375 грн.; надбавка за оперативно-розшукову діяльність ( 8%) х 2500) - 200 грн.; надбавка за особливо важливі завдання ( 42% х (2500 +2000 + 1575)) - 2551,50 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. ( п.4 Постанови 988 від 11.11.2015) - в середніх розмірах, що фактично виплачені у січні 2016 року; премія (п.4 Постанови 988 від 11.11.2015) - в середніх розмірах, що фактично виплачені у січні 2016 року. (а.с. 27-29).

Листом №163-Г/л.к/29-18 від 01.02.2018 (а.с. 32) відповідачем у виготовленні нової довідки було відмовлено, з зазначенням, що до довідки можуть бути включені лише посадовий оклад, оклад за спеціальне звання, надбавка за службу в поліції, надбавка за роботу в режимних обмеженнях та премія у середньому розмірі, що фактично сплачена за грудень 2015 року. Також позивачу було надано копію Довідки про розмір грошового забезпечення №0803000003. Як вбачається, зі складових грошового забезпечення вказана довідка містить: посадовий оклад у розмірі 2500,00 грн., оклад за військове звання у розмірі 2000,00 грн., 35% надбавки за вислугу років у розмірі 1575,00 грн., 15% надбавка за таємність у розмірі 375,00 грн.; та 0,94% премії у розмірі 60,63 грн. (а.с. 33).

Не погоджуючись із такими діями позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч.4 ст. 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Частиною 2 статті 51 Закону № 2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

07 листопада 2015 року набрав чинності Закон № 580-VIII, крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” цього Закону.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Законом № 900-VIII доповнено також пункт 12 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 580-VIII абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Статтею 102 Закону № 580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом № 2262-XII.

Кабінет Міністрів України постановою № 988 встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.

Пунктом 1 вказаної постанови № 988 установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Ця постанова набрала чинності 02 грудня 2015 року.

Таким чином, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988, та враховуючи зазначені вище положення частини другої статті 51 Закону № 2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Згідно з положеннями пунктів 1- 3 Порядку № 45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п'ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління ПФУ складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.

Відповідно до приписів пункту 5 Порядку № 45, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Згідно абз. 7 п.5 Порядку № 45 встановлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Матеріалами справи підтверджено, що 01.02.2018 ГУМВС (ліквідаційною комісією) було складено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, у відповідності до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015 № 988, наказу МВС України від 06.04.2016 № 260, яка містить види з яких складається грошове забезпечення, розміри яких визначені відповідно до п.5 Порядку, а саме: посадовий оклад - 2500 грн.; оклад за військове звання -2000 грн.; 35% надбавка за вислугу років - 1575 грн.; 15% надбавка за секретність - 375 грн.; премія 0.94% -60.63 грн. Разом 6510 грн. 63 коп.

Таким чином, довідка була видана, з урахуванням видів грошового забезпечення, які були змінені, вимоги про включення до неї таких видів грошового забезпечення, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії, чи із обчисленням не передбаченим Порядком є безпідставними, оскільки, визначальним фактором включення додаткових видів грошового забезпечення є їх законодавчо визначений перелік та спосіб їх розрахунку передбачений п. 5 Порядку.

У рішенні від 08 листопада 2005 року у справі “Кечко проти України” (заява № 63134/00) ЄСПЛ дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство (пункт 23).

Таким чином, оскільки такі види грошового забезпечення, як: надбавка за виконання особливо важливих завдань та надбавка за оперативно – розшукову діяльність, які отримував позивач на момент звільнення з органів внутрішніх справ, на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії не були встановлені законодавством для поліцейських та поліцейським не виплачувались, тому ці надбавки правомірно не вказані Ліквідаційною комісією ГУ МВСУ у Запорізькій області у довідці про розмір грошового забезпечення № №0803000003.

Аналогічну правову позицію було висловлено Верховним Судом у рішенні від 12 березня 2018 року за результатами розгляду зразкової справи № 802/2196/17-а (провадження Пз/9901/1/18), залишеної без змін постановою ОСОБА_2 Верховного Суду від 12 грудня 2018 року.

Щодо позовних вимог про зазначення у довідці надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції (в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби в середніх розмірах що фактично випалчені у січні 2016 року суд зазначає наступне.

Відповідно до положень пункту 4 постанови № 988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем'єр-міністра України або Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ.

2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Ураховуючи наведене, Кабінет Міністрів України цією постановою делегував своє право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, зокрема, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.

Так, положеннями пункту 4 розділу ІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським, затвердженого наказом № 260, передбачено, що розмір надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу; виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.

Відповідно до положень пункту 12 розділу ІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським, затвердженогонаказом № 260, розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.

Матеріали справи не містять доказів того, що виплата надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, що регламентується постановою № 988, здійснювалалсь у січні 2016 року поліцейським Головного управління Національної поліції у Запорізькій області. Крім того, у постанові ОСОБА_2 Верховного Суду від 12.12.2018 по зразковій справі № 802/2196/17а зазначено, що з листа сектора з питань пенсійного забезпечення Національної поліції України від 09 липня 2018 року № 142зі/48-2018 убачається, що виплата надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським здійснюється з урахуванням вимог наказу № 260 в межах доведених бюджетних асигнувань з 01 серпня 2016 року.

Також суд зауважує на тому, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, складеній відповідачем (а.с. 33) зазначені такі складові грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавка за вислугу років, надбавка за таємність та премія у розмірах, зазначених позивачем у прохальній частині позовних вимог.

Крім того, з наявної в матеріалах справи відповіді Ліквідаційної комісії ГУ МВСУ в Запорізькій області вих. №163-Г/л.к/29-18 (а.с. 32) вбачається, що згідно з інформацією МВС України про середні розміри надбавок та премій, що фактично сплачені за грудень 2015 року (лист МВС України від 20.04.2017 №5551/05/22-2017) по посадам, які прирівняні до посад, за якими здійснюється перерахунок пенсії позивача, надбавка за виконання особливо важливих завдань та надбавка за оперативно-розшукову діяльність не виплачувались, а премія призначена в розмірі 0,94 % (60,63 грн.) і відповідний розмір премії зазначений у довідці.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, про відстуність підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Підстави для формування Ліквідаційною комісією ГУ МВСУ в Запорізькій області нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку з 01.01.2016 року пенсії позивача відсутні.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві вимоги позивача є такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 139 КАС України, судові витрати по справі не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (71630, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, вул. Олександра Матросова, 29, ідентифікаційний номер 08592187), третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м.Запоріжжя, пр-т. Соборний , 158-б, ідентифікаційний номер 20490012) про зобов’язання вчинити певні дії – відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили у порядку та строки, передбачені ст. 255 КАС України та може бути оскаржене у порядку та строки, передбачені ст.ст. 293, 295, 296 та 297 КАС України.

Повний текст рішення складено 18.02.2019.

Суддя Н.В. Стрельнікова