Рішення № 79964726, 19.02.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2019
Номер справи
200/11059/18-а
Номер документу
79964726
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2019 р. Справа№200/11059/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Галатіна О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Селидовського об’єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

23.10.2018 на адресу Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Селидовського об’єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 03.07.2018 звернувся о Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про призначення пенсії на пільгових умовах. Рішенням від 02.10.2018 Селидовське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області відмовило у призначенні пенсії, так як неправомірно не зарахувало до спеціального (пільгового) страхового стажу період з 10.11.1997 по 30.09.1998 на підприємстві ПП «Вугледобуток», з 01.05.2010 по 31.12.2010, з 01.12.2016 по 31.05.2018 на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля», з 01.06.2018 по 04.06.2018 на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» та період навчання в професійно-технічному училищі № 63.

В судове засідання представники сторін не з’явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені судом належними чином.

Згідно відзиву на адміністративний позов, наданого відповідачем до суду, ОСОБА_1, 03.07.2018 звернувся до Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою про призначення пенсії згідно п. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

До пільгового стажу роботи не зараховано період з 10.11.1997 по 30.09.1998 на підприємстві ПП «Вугледобуток» оскільки довідка, надана Новогродівською міською радою «архівний відділ» не підтверджує повний робочий день під землею, з 01.05.2010 по 31.12.2010 оскільки відсутні відомості про сплату щомісячних внесків за період МДЗ України (форма ОК-5 від 03.07.2018), з 01.12.2016 по 31.05.2018 оскільки відсутня сума нарахованої заробітної плати за цей період до МДЗ України (форма ОК-5 від 03.07.2018) на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля», з 01.06.2018 по 04.06.2018 на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» та період навчання в професійно-технічному училищі № 63.

За таких обставин ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку за нормами п. 3 ст.114 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

На підставі вищевикладеного, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до частини 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не зявилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянином України, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, згідно ст. 43 КАС України здатна здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Відповідач - Селидовське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, “Положенням про Пенсійний фонд України”, затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №384/2011, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

03.07.2018 позивач звернувся до до Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою про призначення пенсії згідно ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Рішенням від 02.10.2018 позивачу відмолено в призначенні пенсії із зниженням пенсійного віку за нормами ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

До пільгового стажу роботи не зараховано період з 10.11.1997 по 30.09.1998 на підприємстві ПП «Вугледобуток» оскільки довідка, надана Новогродівською міською радою «архівний відділ» не підтверджує повний робочий день під землею, з 01.05.2010 по 31.12.2010 оскільки відсутні відомості про сплату щомісячних внесків за період МДЗ України (форма ОК-5 від 03.07.2018), з 01.12.2016 по 31.05.2018 оскільки відсутня сума нарахованої заробітної плати за цей період до МДЗ України (форма ОК-5 від 03.07.2018) на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля», з 01.06.2018 по 04.06.2018 на підприємстві ВП Шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» та період навчання в професійно-технічному училищі № 63.

Як передбачено Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України (його територіальні органи) входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Одними з основних завдань Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення персоніфікованого обліку надходжень від сплати єдиного внеску; керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; призначення (перерахунок) пенсій, забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством.

Відповідно до покладених завдань і функцій, саме Пенсійний фонд України є суб’єктом владних повноважень у сфері правовідносин щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій, а спори, що виникають між учасниками цих відносин, є публічно-правовими, тому згідно з вимогами частини 2 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України їх вирішення належить до юрисдикції адміністративних судів.

В силу положень частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи (а тому і органи та посадові особи пенсійного фонду України, як органи виконавчої влади, до яких відноситься і Відповідач) зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Статтею 8 Закону України Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Іноземці та особи без громадянства, які проживають в Україні, мають право на пенсію на рівні з громадянами України на умовах, передбачених законодавством або міжнародними угодами. Право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають: громадяни України, які застраховані згідно із Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та досягли встановленого цим законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.

Згідно абзацу 2 пункту 15 розділу ХV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (в редакції Закону України № 3108-IV від 17.11.2005 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”) положення Закону України “Про пенсійне забезпечення” застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.

Відповідно до статті 26 Закону № 1058, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до статті 1 Закону №1058, пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Відповідно до статті 5 Закону №1058, винятково цим Законом визначається, зокрема, пенсійний вік чоловіків і жінок, після досягнення якого особа має право на призначення пенсії за віком.

Пунктом 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди цим особам пенсії призначаються органами Пенсійного фонду за нормами цього закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”.

Питання призначення пенсій на пільгових умовах згідно зі списками № 1 та № 2 деталізоване у Порядку застосування списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 (далі - Порядок № 383).

Пунктом 10 Порядку № 383 визначено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637).

Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Згідно з пунктом 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством фінансів України.

З аналізу зазначених норм чинного законодавства вбачається, що використання норм постанови № 637 шляхом надання уточнюючих довідок про підтвердження спеціального стажу має місце лише у разі відсутності в трудовій книжці/або відповідних записах до неї відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, або за вислугу років, встановлених для окремих категорій працівників.

Судом встановлено, що із записів трудової книжки БТ-ІІ № 7361233, яка оформлена на імя ОСОБА_1, вбачається, що позивач:

- з 01.09.1989 по 26.06.1992 Навчався в СПТУ № 63;

- з 01.06.1992 прийнято учнем токаря;

- з 16.10.1992 переведено учнем гірничого по ремонту гірничої виробки;

- з 09.12.1992 практика за професією;

- з 03.02.1993 переведено гірником з повним робочим днем у шахті;

- з 06.03.1995 переведено гірником по ремонту гірничої виробки з повним робочим днем в шахті;

- з 27.03.1995 переведено учнем гірничого очисного забою;

- з 27.03.1995 спрямований на курсове навчання;

- з 11.05.1995 практика за професією;

- з 30.06.1995 по 10.11.1997 переведено гірником з повним робочим днем і шахті;

- з 10.11.1997 по 30.09.1998 працював гірником очисного забою п’ятого розряду з повним робочим днем в шахті;

- з 01.10.1998 прийнятий підземним гірником з повним робочим днем в шахті;

- з 20.04.2001 переведено гірничим майстром з повним робочим днем в шахті;

Станом на 11.10.2018 року продовжує працювати.

Зазначені записи у трудовій книжці виконані належними посадовими особами, засвідчені їх підписом, та скріплені печатками.

Суд зауважує, що за спірні періоди в трудовій книжці наявні всі необхідні відомості для зарахування цих періодів до пільгового стажу.

Отже, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо зарахування до його пільгового страхового стажу періодів роботи з 10.11.1997 по 30.09.1998, з 01.12.1998 по 23.12.1998, з 01.01.1999 по 21.01.1999, з 01.09.1999 по 27.09.1999, з 01.01.2000 по 15.01.2000, з 01.03.2000 по 25.03.2000, з 01.04.2000 по 24.04.2000, з 01.05.2010 по 31.12.2010, з 01.12.2016 по 31.05.2018 року підлягають задоволенню.

Щодо не зарахування до страхового стажу спірного періоду навчання возивача, суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 56 Закону України “ Про пенсійне забезпечення”, до стажу роботи зараховується, зокрема, навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Проходження позивачем теоретичного навчання в період з 01.09.1989 по 26.06.1992 підтверджується копією трудової книжки БТ-ІІ № 7361233.

Таким чином, суд приходить до переконання, що вимоги позивача щодо зарахування до його пільгового страхового стажу періоду навчання з 01.09.1989 по 26.06.1992 підлягають задоволенню.

Суд також зазначає, що згідно довідок наданих підприємством ВП шахта 1-3 “Новогродівська” ДП “Селидіввугілля”, на заробітну плату позивача роботодавець щомісячно нараховував ЄСВ.

Абзацом першим частини першої статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше ніж мінімальний страховий внесок.

Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування найманих працівників та інших осіб, які належать до кола осіб, що підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та зазначені у статті 11 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, сплачуються їх роботодавцями та безпосередньо застрахованими особами.

Відповідно до ст. 41 Закону № 1058, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються:

1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону;

2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

3) суми заробітної плати (доходу), визначені виходячи із здійсненої застрахованою особою доплати, передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону.

Відповідно до п.6 ст.92 Конституції України виключно законами України визначаються зокрема, форми і види пенсійного забезпечення. Такими законами є Закон України “Про пенсійне забезпечення” від 5 листопада 1991 року № 1788-12 та Закон України “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування” №1058 від 9 липня 2003 року.

Механізм обов'язкового пенсійного страхування передбачає відповідні державні гарантії реалізації застрахованими особами своїх пенсійних прав.

Так, зокрема статтею 113 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що держава створює умови для функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і гарантує дотримання законодавства з метою захисту майнових та інших прав і законних інтересів осіб стосовно здійснення пенсійних виплат.

Згідно ч. 1 ст. 16 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, застрахована особа має право отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків, вимагати від страхувальників сплати внесків, у тому числі в судовому порядку тощо.

З цим правом кореспондується обов'язок страхувальника нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески (п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону № 1058) незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 20 Закону № 1058).

Суд, вважає посилання Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області на те, що підприємством за спірні періоди не сплачувались щомісячні платежі по єдиному соціальному внеску, є безпідставними, оскільки за вказані періоди страхові внески перераховувалися на користь бюджету в повному обсязі.

Суд, також наголошує, що позивач не може нести відповідальність за неналежне виконання своїх обов'язків підприємством. Дана правова позиція викладена в інформаційному листі Вищого адміністративного суду України № 212/11/14-14 від 18.02.2014 року. Тому позовні вимоги в частині зарахування вищевказаних періодів до страхового стажу позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, відповідач всупереч конституційним гарантіям, без законних підстав, протиправно не врахував до страхового та пільгового стажу позивача періоди роботи спеціального (пільгового) страхового стажу період роботи з 10.11.1997 по 30.09.1998 та на ВП «Шахта 1/3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» з 01.12.1998 по 23.12.1998, з 01.01.1999 по 21.01.1999, з 01.09.1999 по 27.09.1999, з 01.01.2000 по 15.01.2000, з 01.03.2000 по 25.03.2000, з 01.04.2000 по 24.04.2000; до страхового стажу період навчання в СПТУ № 63 м. Новогродівка з 01.09.1989 по 26.06.1992 та періоди роботи на ВП «Шахта 1/3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» з 01.05.2010 по 31.12.2010 та з 01.12.2016 по 31.05.2018, а отже суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позивачем при поданні адміністративного позову до суду сплатив судовий збір в розмірі 704,80 грн., суд приходить до висновку про необхідність стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Відповідача судового збору у розмірі 704,80 грн. на користь Позивача.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 2, 6, 8-9, 19-20, 22, 25-26, 72-78, 90, 139, 241-246, 255, 295-297, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Селидовського об’єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення від 02 жовтня 2018 року про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати Селидовське об’єднане управління пенсійного Фонду України Донецької області повторно розглянути заяву № 1210 від 03.07.2018 про призначення пенсії зарахувавши до пільгового стажу, згідно записів трудової книжки БТ-ІІ № 7361233 періоди роботи на приватному підприємстві «Вуглевидобуток» з 10.11.1997 по 30.09.1998 та на ВП «Шахта 1/3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» з 01.12.1998 по 23.12.1998, з 01.01.1999 по 21.01.1999, з 01.09.1999 по 27.09.1999, з 01.01.2000 по 15.01.2000, з 01.03.2000 по 25.03.2000 , з 01.04.2000 по 24.04.2000; до страхового стажу період навчання в СПТУ № 63 м. Новогродівка з 01.09.1989 по 26.06.1992 та періоди роботи на ВП «Шахта 1/3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» з 01.05.2010 по 31.12.2010 та з 01.12.2016 по 31.05.2018, з урахуванням висновків суду.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Селидовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп.

Рішення складене в повному обсязі 19 лютого 2019 року.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Галатіна О.О.