
Справа № 522/2579/19
У Х В А Л А
19 лютого 2019 року cуддя Приморського районного суду міста Одеси Єршова Л.С., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Одеської міської ради, треті особи на стороні відповідача – ОСББ «Успенська 17», КП «ЖКС «Порто-Франківський», про визнання протиправним та скасування ч. 1 рішення Одеської міської ради №882-VII від 30.06.2016 року щодо передання на баланс ОСББ багатоквартирного жилого будинку за адресою: м. Одеса, вул. Успенська, 17,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Одеської міської ради, треті особи на стороні відповідача – ОСББ «Успенська 17», КП «ЖКС «Порто-Франківський» про визнання протиправним та скасування ч. 1 рішення Одеської міської ради №882-VIIвід 30.06.2016 року щодо передання на баланс ОСББ багатоквартирного жилого будинку за адресою: м. Одеса, вул. Успенська, 17.
Суддя, розглянувши матеріали позовної заяви, встановив наступне.
Позивач звернувся до суду з позовними вимогами про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 19 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких спорів проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності субєкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
За приписами п. 3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів» №8 від 20 травня 2013 року, вирішуючи питання про віднесення норми до публічного права, а спору до публічно-правового, суди повинні враховувати загальнотеоретичні та законодавчі критерії. Суди повинні звертати увагу на те, що спір набуває ознак публічно-правового за умов не лише наявності серед суб'єктів спору публічного органу чи посадової особи, а й здійснення ним (ними) у цих відносинах владних управлінських функцій. Для цілей і завдань адміністративного судочинства владну управлінську функцію необхідно розуміти як діяльність усіх суб'єктів владних повноважень з виконання покладених на них Конституцією чи законами України завдань.
Як встановлено суддею, позивач звернувся до суду з позовом та просить скасувати рішення органу місцевого самоврядуввання, яке не є актом індивідуальної дії, а є публічно - правовим актом. Окрім зазначеного, позивач не є стороною у зазначених публічно - правових відносинах.
Таким чином, в даних правовідносинах відсутні елементи цивільного-правових відносин.
Правова позиція щодо розгляду аналогічних справ за правилами адміністративного судочинства підтримується Верховним Судом (постанова від 28 лютого 2018 року по справі №200/11264/16-а).
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч. 5 ст.186 ЦПК України суд роз`яснює, що з даною позовною заявою позивачу необхідно звернутися до Одеського окружного адміністративного суду, юрисдикція якого поширюється на спірні правовідносини.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження у справі.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.19,175,186,260-261,353, ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Одеської міської ради, треті особи на стороні відповідача – ОСББ «Успенська 17», КП «ЖКС «Порто-Франківський» про визнання протиправним та скасування ч. 1 рішення Одеської міської ради №882-VIIвід 30.06.2016 року щодо передання на баланс ОСББ багатоквартирного жилого будинку за адресою: м. Одеса, вул. Успенська, 17.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання, проте може бути оскаржена протягом пятнадцяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Л.С. Єршова