
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.02.2019 р. Справа№ 914/71/19
Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви: Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», м. Борислав, Львівська область
про: банкрутство Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» (вул. Коваліва, 14а, м. Борислав, Львівська область; ідентифікаційний код 22401917)
Суддя Артимович В.М.,
секретар судового засідання Іванило О.П.
За участю представників:
від боржника: ОСОБА_1 – голова ліквідаційної комісії.
ВСТАНОВИВ:
11.09.2019 р. до Господарського суду Львівської області подано заяву Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», м. Борислав, Львівська область, про банкрутство Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» (вул. Коваліва, 14а, м. Борислав, Львівська область; ідентифікаційний код 22401917) в порядку, передбаченому ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Ухвалою суду від 22.01.2019 р. заяву Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» про порушення справи про банкрутство Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 05.02.2019 р.
04.02.2019 р. від Головного управління статистики у Львівській області надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи останньої фінансової та статистичної звітністі за перший квартал 2018 р. та за травень 2018 р.
04.02.2019 р. на розгляд суду голова ліквідаційної комісії подав клопотання про долучення до матеріалів справи ряд документів.
Ухвалою суду від 05.02.2019 р. відкрито провадження у справі про банкрутство Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 18.02.2019 р.
06.02.2019 р. суддею було здійснено електронний запит на автоматизоване визначення кандидатури арбітражного керуючого.
07.02.2019 р. до суду в електронному вигляді надійшла довідка щодо автоматизованого відбору арбітражного керуючого, відповідно до якої автоматизованою системою визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_2
11.02.2019 р. на розгляд суду від арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшла заява про згоду на участь у даній справі.
В засідання суду 18.02.2019 р. з’явився голова ліквідаційної комісії , вимоги про банкрутство Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» пітримав повністю з підстав, викладених в заяві про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документах.
Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону про банкрутство відповідно до цього Закону щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута.
Разом з цим, норми Закону встановлюють обмеження та особливості банкрутства щодо порушення та здійснення провадження у справі про банкрутство відносно окремих категорій боржників.
Згідно ч. 1 ст. 85 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» під час розгляду справи про банкрутство суб’єкта підприємницької діяльності, що має суспільну або іншу цінність для Автономної Республіки Крим або територіальної громади, ОСОБА_1 міністрів Автономної Республіки Крим або орган місцевого самоврядування може звернутися до господарського суду з клопотанням не застосовувати до такого суб’єкта передбачені цим Законом процедури та закрити провадження у справі про банкрутство.
Частиною 4 статті 214 ГПК України передбачено, що у випадках, передбачених законом, не застосовуються процедури банкрутства щодо комунальних підприємств.
Зважаючи на вищенаведене, враховуючи те, що органом місцевого самоврядування не прийнято рішення про не застосування процедури банкрутства щодо Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», суд дійшов висновку здійснювати процедуру банкрутства у відповідності до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником регулюються положеннями ст. 95 Закону про банкрутство.
Зазначеною нормою Закону встановлено, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов’язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після відкриття провадження (проваджень) у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, боржник – Державне комунальне підприємство по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» зареєстроване 14.12.1995 р., запис № 14131200000000334, ідентифікаційний код 22401917.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Бориславської міської ради «Про припинення Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» від 27.06.2018 р. за № 366 вирішено припинити Державне комунальне підприємство по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» шляхом ліквідації, утворити ліквідаційну комісію, встановити строк для пред’явлення кредиторами своїх вимог до Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», голові ліквідаційної комісії протягом трьох робочих днів з дати прийняття цього рішення подати державному реєстратору необхідні документи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про початок процедури припинення Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» шляхом ліквідації, ліквідаційній комісії провести інвентаризацію майна Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія», розглянути вимоги кредиторів і надати відповідь кредиторам за результатами розгляду протягом 30 днів від дня отримання вимоги, затвердити ліквідаційний баланс та надати його для затвердження Бориславській міській раді після закінчення строку для пред’явлення вимог кредиторами боржника.
Відтак, рішення про припинення Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» прийняте засновником 27.06.2018 р. у відповідності до ст. 59 ГК України, ст.ст. 105, 110 ЦК України.
Також рішенням Бориславської міської ради від 25.10.2018 р. за № 1534 вирішено зобов’язати ліквідаційну комісію Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» звернутися до Господарського суду Львівської області з заявою про порушення справи про банкрутство у зв’язку з відсутністю майна боржника для задоволення вимог кредиторів та заборгованості по невиплаченій заробітній платі.
Як вбачається з матеріалів справи, Бориславською міською радою винесено рішення від 27.09.2018 р. за № 1507 про затвердження проміжного ліквідаційного балансу Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» станом на 04.09.2018 р.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
До матеріалів справи долучено витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань з якого вбачається, що державним реєстратором внесено до Єдиного державного реєстру відомості про те, що Державне комунальне підприємство по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» перебуває в стані припинення підприємницької діяльності.
Крім того, заявник зазначає, що існує заборгованість по нарахованій та невиплаченій заробітній платі у день звільнення перед працівниками та керівником підприємства в сумі 51673,98 грн. та 13000,00 грн. за несплату єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до проміжного ліквідаційного балансу станом на 04.09.2018 р. активи у товариства відсутні для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов’язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов’язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Зазначені вище обставини свідчать про дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до чинного цивільного законодавства України та встановлену належним чином неможливість виконати боржником свої зобов'язання перед кредиторами.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону про банкрутство боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин, коли під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.
Згідно ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Згідно положень ст. 37 Закону про банкрутство під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Відповідно до ч. 4 ст. 38 Закону про банкрутство повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
За таких обставин є усі правові підстави для здійснення ліквідації банкрута за особливостями, встановленими ст. 95 Закону про банкрутство.
Згідно ч. 2 ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
У відповідності до вимог ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
З метою визначення кандидатури арбітражного керуючого судом направлявся запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого. Автоматизованою системою визначено кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_2 11.02.2019 р. арбітражний керуючий ОСОБА_2 подав заяву про згоду на участь у даній справі.
Зважаючи на вищенаведене, суд вважає за необхідне призначити ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_2
Керуючись ст.ст. 37-38, 95, 114 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Державне комунальне підприємство по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» (вул. Коваліва, 14а, м. Борислав, Львівська область; ідентифікаційний код 22401917) визнати банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
2. Призначити ліквідатором Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» (вул. Коваліва, 14а, м. Борислав, Львівська область; ідентифікаційний код 22401917) арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво від 16.07.2013 р. за № 1407, адреса: 18001, м. Черкаси, вул. Чигиринська, 13; поштова адреса: 18035, АДРЕСА_1).
Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про припинення юридичної особи – банкрута.
3. Судове засідання призначити на 27.03.19 р. о 10:30 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал 2.
4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про визнання Державного комунального підприємства по побутовому обслуговуванню населення «Мрія» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
5. Зобов’язати ліквідатора надати суду:
надати суду звіт про виконану роботу у даній справі, реєстр вимог кредиторів боржника, повідомити усіх кредиторів про місце, дату та час розгляду справи; надати суду докази повідомлення всіх кредитів про місце, дату та час розгляду справи, а після завершення заходів щодо ліквідації банкрута - звіт та ліквідаційний баланс на затвердження.
6. Участь у судовому засіданні ліквідатора та представників кредиторів визнати обов'язковою.
7. Копію ухвали надіслати боржнику, ліквідатору, Бориславському міському ВДВС ГТУЮ у Львівській області, Бориславській ОДПІ Дрогобицького управління ГУ ДФС у Львівській області, Бориславському міському суду Львівської області, Головному управлінню статистики у Львівській області, Головному територіальному управлінню юстиції у Львівській області, державному реєстратору.
8. Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 235 ГПК України.
9. Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Повний текст постанови складено 20.02.2019 р.
Суддя Артимович В.М.