Ухвала суду № 79958996, 18.02.2019, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
18.02.2019
Номер справи
906/102/19
Номер документу
79958996
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

____________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Від "18" лютого 2019 р. м. Житомир Справа № 906/102/19

Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А., розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" (01001, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 6; ідентифікаційний код 20077720) №14/7-199 від 28.01.2019 про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області (11106, Житомирська область, Овруцький район, м. Овруч, вул. Франка, буд. 5-А; ідентифікаційний код 03343829)

за участі:

від ініціюючого кредитора: представник НАК "Нафтогаз України" ОСОБА_2, адвокат, дов. №14-2016 від 21.11.2018;

від боржника: відсутні;

присутні: арбітражний керуючий ОСОБА_3;

ВСТАНОВИВ:

30.01.2019 до Господарського суду Житомирської області надійшла заява Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" (далі – заявник, ініціюючий кредитор) №14/7-199 від 28.01.2019 про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області (далі - боржник) за правилами статей 10-12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).

Ухвалою господарського суду від 04.02.2019, зокрема, було прийнято до розгляду заяву Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" №14/7-199 від 28.01.2019 про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області; підготовче судове засідання призначено на 18.02.2019 о 11:00 год; зобов'язано арбітражного керуючого ОСОБА_3 протягом трьох днів з дня отримання даної ухвали про прийняття до розгляду заяви про порушення справи про банкрутство надати господарському суду заяву про участь у справі з повідомленням про неналежність до жодної з категорії осіб, зазначених у частині 2 статті 114 Закону про банкрутство, на паперовому носії та/або в електронній формі на адресу електронної пошти, з якої отримано дану ухвалу, до заяви додати копію свідоцтва арбітражного керуючого та копію договору страхування відповідальності.

11.02.2019 до суду надійшла заява арбітражного керуючого ОСОБА_3 № 5/02-01-906/102 від 06.02.2019 про згоду на участь у справі в якості розпорядника майна.

Ухвалою суду від 12.02.2019 прийнято до розгляду заяву арбітражного керуючого ОСОБА_3 № 5/02-01-906/102 від 06.02.2019 про згоду на участь у справі в якості розпорядника майна.

12.02.2019 до суду від ПАТ "ОСОБА_1 акціонерна компанія" Нафтогаз України" надійшли пояснення у справі №14/7-383 від 08.02.2019.

13.02.2019 до суду від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області надійшов лист №03/391 від 12.02.2019, у якому повідомлено, що інформація щодо наявності або відсутності державної частки в статутному капіталі Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області відсутня.

13.02.2019 до суду від Овруцького районного відділу державної виконавчої служби надійшов лист №3436 від 13.02.2019, у якому повідомляється, що на виконанні у відділі перебуває зведене виконавче провадження №44497957 про стягнення заборгованості з КП "Комунальник" Овруцької міської ради на користь юридичних та фізичних осіб, до складу якого входять окремі виконавчі провадження.

14.02.2019 на адресу суду повернулась копія ухвали суду від 04.02.2019, направлена на адресу КП "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області з відміткою поштового відділення" “інші причини“.

15.02.2019 до суду від Головного управління ДФС у Житомирській області - лист №3142/5/06-30-55-17-03 від 13.02.2019, у якому повідомляється про наявність у боржника заборгованості по податках, зборах та обов'язкових платежах.

18.02.2019 до суду від арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшов лист №8/02-01-906/102 від 15.02.2019 з доданими матеріалами.

18.02.2019 до суду від Виконавчого комітету Овруцької міської ради Житомирської області надійшов лист №02-16/545 від 15.02.2019, у якому повідомляється, що КП "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області не відноситься до кола суб'єктів підприємницької діяльності, що має особливий статус (містоутворюючі та особливо небезпечні суб'єкти господарювання) і жодних рішень про незастосування до даного підприємства, передбачених Законом про банкрутство, з наданням відповідних гарантій, міською радою не приймалось.

У судовому засіданні представник ініціюючого кредитора підтримав у повному обсязі заяву №14/7-199 від 28.01.2019 про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області. Пояснив, що станом на дату судового засідання розмір заборгованості Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області становить 2 536 986,23 грн, з яких: 2 470 599,69 грн - основний борг, а 66386,54 грн - пеня. Не заперечував щодо призначення арбітражного керуючого ОСОБА_3 розпорядником майна Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області, оскільки його кандидатуру було визначено автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Боржник письмового відзиву на заяву про порушення справи про банкрутство не надав, свого представника у судове засідання не направив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином.

Відповідно до інформації про рух, адресованого скаржнику поштового відправлення, (згідно з штриховим ідентифікатором на рекомендованому повідомленні про вручення) вказане відправлення доставлено на поштове відділення боржника 07.02.2019, тобто завчасно до дати судового засідання, а 14.02.2019 копія ухвали суду від 04.02.2019, направлена на адресу Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області ( 11106, Житомирська область, Овруцький район, м. Овруч, вул. Франка, буд. 5-А), була повернута на адресу суду з відміткою поштового відділення "інші причини“.

Відтак, суд вжив усіх заходів щодо своєчасного та належного повідомлення боржника про час та дату судового засідання, з дотриманням статей 120,121 ГПК України, а неотримання боржником, направленого судом поштового відправлення є наслідком виключно бездіяльності боржника.

Арбітражний керуючий ОСОБА_3 у судовому засіданні, подану до суду заяву № 5/02-01-906/102 від 06.02.2019 про згоду на участь у справі в якості розпорядника майна підтримав та просив призначити його розпорядником майна боржника. У судовому засіданні арбітражний керуючий повідомив інформацію про свою діяльність арбітражного керуючого, зазначив про зайнятість у 11 справах (провадження у 4-х з яких фактично не відбувається, оскільки зазначені боржники перебувають на непідконтрольній Україні території на сході України), про наявність особистого транспорту та наявність технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майна, а також, повідомив, що Головним територіальним управлінням юстиції у м. Києві було проведено планову невиїзну перевірку діяльності арбітражного керуючого, про що було складено відповідний акт від 04.09.2017 №89/05-44 та вказав, що виявлені при перевірці порушення ним були оперативно усунуті.

Дослідивши матеріали заяви Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" №14/7-199 від 28.01.2019 про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області та документи, що надійшли до господарського суду, заслухавши пояснення присутнього у судовому засіданні представника ініціюючого кредитора та арбітражного керуючого, судом встановлено таке.

Комунальне підприємство "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області зареєстровано як юридичну особу 30.05.1994, ідентифікаційний код 03343829, місцезнаходження: 11106, Житомирська область, Овруцький район, м. Овруч, вул. Франка, буд. 5-А, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 04.02.2019 № НОМЕР_1 ( а.с. 60-70, т.1).

Відповідно до частини 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.

Згідно з частиною 1 статті 2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до приписів абзацу 1 частини 1, частиною 3 статті 16 Закону про банкрутство перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом. Якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

Згідно з частиною 6 статті 16 Закону про банкрутство за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство; відмову у відкритті провадження (проваджень) у справі про банкрутство.

Відповідно до частини 7 статті 16 Закону про банкрутство суд відмовляє у відкритті провадження (проваджень) у справі про банкрутство, якщо: заявником не доведено наявності підстав для відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених частиною третьою статті 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених статтею 15 цього Закону.

Предметом заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство є вимога про відкриття стосовно боржника справи про банкрутство, що ґрунтується на неплатоспроможності боржника. Підставою для подачі заяви є наявність сукупності обставин, що вказують на неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредитором (кредиторами). Виклад обставин, на яких ґрунтуються вимоги заявника включає зазначення доказів наявності грошового зобов'язання боржника у розмірі, що перевищує триста мінімальних заробітних плат, здійснення заходів щодо стягнення боргу в позовному порядку, наявності відкритого виконавчого провадження щодо примусового стягнення боргу. Законодавець встановлює вимоги до доказів, які є допустимими при підтвердженні безспірності грошових вимог. Безспірними є грошові вимоги, які підтверджені рішенням суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили.

До обставин, на яких заявник обґрунтовує свої вимоги, відносять факти, що мають юридичне значення і які становлять предмет доказування у справі. Предмет доказування у справі про банкрутство - це сукупність обставин, які необхідно встановити для висновку про неплатоспроможність боржника і прийняття господарським судом ухвали про відкриття провадження у справі про банкрутство. До них відносяться обставини, визначені в частині 3 статті 10 Закону про банкрутство.

Згідно з абзацом 9 частини 1 статті 1 Закону про банкрутство, неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.

Відповідно до частини 3 статті 10 Закону про банкрутство ознаками неплатоспроможності боржника є: а) грошові вимоги, які повинні становити 300 мінімальних розмірів заробітної плати; б) вимоги мають бути безспірними; в) такі вимоги повинні бути не задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.

Безспірні вимоги кредиторів – грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено мінімальну заробітну плату з 1 січня у місячному розмірі 4173,00 грн. Отже, станом на дату звернення ініціюючого кредитора із заявою про порушення справи про банкрутство розмір грошових вимог до боржника повинен складати не менше 1 251 900,00 грн (4173,00 грн х 300).

Судом встановлено, що вимоги Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" до боржника виникли на підставі такого.

Рішенням Господарського суду Житомирської області від 05.07.2016 у справі №906/438/16 задоволено частково позовні вимоги Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" та стягнуто з Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області 0,24 грн основного боргу, 66386,54 грн пені, 22929,06 грн 3% річних, 138406,37 грн інфляційних втрат, 3415,84 грн судового збору ( а.с. 15-19, т.1).

На виконання вказаного судового рішення 19.07.2016 Господарським судом Житомирської області видано наказ №906/438/16 (а.с. 20, т.1).

Постановою заступника начальника Овруцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 29.08.2016 відкрито виконавче провадження з виконання наказу Господарського суду Житомирської області №906/438/16 від 19.07.2016 ( а.с. 21, т.1).

Станом на 30.11.2018 боржником було погашено суму основного боргу - 0,24 грн.

В ході проведення виконавчих дій по виконанню вищезазначеного наказу, Овруцьким районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області було стягнуто та перераховано на рахунок кредитора грошові кошти в сумі 686,91 грн на погашення заборгованості із судового збору.

Постановою заступника начальника Овруцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 01.10.2018 було винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу (а.с.22, т.1).

Залишок заборгованості за рішенням Господарського суду Житомирської області від 05.07.2016 у справі №906/438/16 складає 230 450,90 грн.

Рішенням Господарського суду Житомирської області від 24.05.2012 у справі №16/5007/28/12 стягнуто з Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області на користь Публічного акціонерного товариства по газопостачанню "Житомиргаз" 2 584 595,94 грн основного боргу за поставлений природний газ, 111 925,33 грн пені, 21 932,55 грн 3% річних, 19 295,76 грн інфляційних втрат та в дохід Державного бюджету України - 54 754,99 грн судового збору (а.с. 23-25, т.1).

На виконання вказаного судового рішення 01.08.2012 Господарським судом Житомирської області видано наказ №16/5007/28/12 (а.с.28, т.1).

Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Овруцького районного управління юстиції від 16.08.2012 відкрито виконавче провадження з виконання наказу Господарського суду Житомирської області №16/5007/28/12 від 01.08.2012 ( а.с. 29-30, т.1).

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 19.12.2012 у справі №16/5007/28/12 замінено стягувача - Публічне акціонерне товариство по газопостачанню "Житомиргаз" у виконавчому провадженню №33890376 по виконанню наказу господарського суду Житомирської області від 01.08.2012 №16/5007/28/12 на його правонаступника - Публічне акціонерне товариство ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" (а.с.26-27, т.1).

Боржником було частково сплачено заборгованість у розмірі 431 214,25 грн, з яких: 290 063,34 грн було зараховано на погашення основного боргу, а 141 150,91 грн була зарахована на погашення пені, інфляційних втрат та 3% річних.

Постановою заступника начальника відділу Овруцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області від 24.09.2018 було повернено виконавчий документ стягувачу (а.с.31, т.1).

Залишок заборгованості за рішенням Господарського суду Житомирської області від 24.05.2012 у справі №16/5007/28/12 складає 2 306 535,33 грн.

Отже, судом встановлено, що загальна сума безспірної заборгованості боржника перед Публічним акціонерним товариством ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" станом на день звернення до суду згідно рішень Господарського суду Житомирської області від 05.07.2016 у справі №906/438/16 та від 24.05.2012 у справі №16/5007/28/12 становить 2 470 599,69 грн.

Заборгованість у зазначеній сумі суд визнає грошовим зобов'язанням боржника перед ініціюючим кредитором з огляду на вимоги абзацу 4 частини 1 статті 1 Закону про банкрутство, а також, такою, що її не було стягнуто у примусовому порядку у виконавчому провадженні протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку та яка перевищує триста мінімальних заробітних плат станом на день подання заяви.

Надані суду докази підтверджують обґрунтованість вимог Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" та неспроможність Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області виконати свої грошові зобов’язання перед ініціюючим кредитором протягом встановленого для їх погашення строку.

Судом встановлено, що вимоги Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" до боржника заставою майна не забезпечені.

Відтак, господарським судом з'ясовано наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, перевірено обґрунтованість вимог ініціюючого кредитора, їх безспірність та вжиття ним заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

З огляду на таке, господарський суд прийшов до висновку про необхідність визнати вимоги Публічного акціонерного товариства ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" до боржника на суму 2 470 599,69 грн грошового зобов'язання з віднесенням вказаної заборгованості до четвертої черги задоволення вимог кредиторів боржника.

Окремим рядком підлягає включенню пеня на суму 66 386,54 грн (шоста черга).

Згідно платіжного доручення від 09.01.2019 № 7000123 Публічним акціонерним товариством ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" сплачено 19210,00 грн судового збору за подання до господарського суду Житомирської області заяви про порушення справи про банкрутство (а.с. 11, т.1).

Відтак, на підставі статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у сумі 19 210,00 грн, сплачений Публічним акціонерним товариством ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" за подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, покладається на боржника.

Відповідно до абзацу 6 частини 9 статті 16 Закону про банкрутство в ухвалі про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство зазначається, зокрема, про введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру оплати його послуг та джерела її сплати.

Згідно з частиною 14 статті 16 Закону про банкрутство, процедура розпорядження майном вводиться господарським судом на строк, визначений частиною другою статті 22 цього Закону, одночасно з винесенням ухвали про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство.

Відповідно до абзацу 2 статті 1 Закону про банкрутство, арбітражний керуючий - фізична особа, призначена господарським судом у встановленому порядку в справі про банкрутство як розпорядник майна, керуючий санацією або ліквідатор з числа осіб, які отримали відповідне свідоцтво і внесені до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Розглянувши заяву арбітражного керуючого ОСОБА_3 № 5/02-01-906/102 від 06.02.2019 про участь у справі, господарський суд дійшов висновку про необхідність задовольнити заяву арбітражного керуючого ОСОБА_3 про участь у справі з огляду на таке.

Згідно з абзацом 1 частини 1 статті 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Відповідно до пункту 1.6 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство (далі - Положення), затвердженого Постановою пленуму Вищого господарського суду України від 14.07.2016 № 8, відбір кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство здійснюється автоматизованою системою з додержанням принципів черговості, вірогідності, рівної кількості справ про банкрутство, з урахуванням навантаження кожного арбітражного керуючого, а також спеціалізації за видами економічної діяльності та організаційно-правових форм господарювання боржника, обраної арбітражним керуючим згідно з поданим ним повідомленням про участь в автоматизованому відборі, особливостей провадження у справах про банкрутство окремих суб'єктів підприємницької діяльності, підприємств, до яких у ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" та/або її дочірнього підприємства, що здійснювало постачання природного газу на підставі ліцензії, виникли вимоги щодо сплати заборгованості за поставлений/спожитий природний газ, а також вимог законодавства про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Автоматизований відбір кандидатів на призначення арбітражних керуючих у справах про банкрутство здійснюється автоматизованою системою з дотриманням Закону та цього Положення у всіх випадках призначення вперше арбітражного керуючого та може за ініціативою суду застосовуватися у разі необхідності заміни арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство (пункт 4.1 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство).

Як свідчать матеріали справи, на запит суду автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України було визначено арбітражного керуючого - ОСОБА_3 (свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 992 від 05.06.2013, адреса: вул. Голосіївська, 13, к. 205, м. Київ, 01039; ідентифікаційний номер НОМЕР_2).

Ухвалою господарського суду від 04.02.2019, зокрема, зобов'язано арбітражного керуючого ОСОБА_3 протягом трьох днів з дня отримання даної ухвали про прийняття до розгляду заяви про порушення справи про банкрутство надати господарському суду заяву про участь у справі з повідомленням про неналежність до жодної з категорії осіб, зазначених у частині 2 статті 114 Закону про банкрутство, на паперовому носії та/або в електронній формі на адресу електронної пошти, з якої отримано дану ухвалу, до заяви додати копію свідоцтва арбітражного керуючого та копію договору страхування відповідальності.

Відповідно до абзацу 4 частини 1 статті 114 Закону про банкрутство у разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна у цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

З матеріалів справи вбачається, що 11.02.2019 до суду поштовою кореспонденцією надійшла заява арбітражного керуючого ОСОБА_3 № 5/02-01-906/102 від 06.02.2019 про участь у справі.

Відтак, арбітражним керуючим ОСОБА_3 дотримано, визначений пунктом 3 резолютивної частини ухвали суду від 04.02.2019, трьохденний строк з дня отримання ухвали (відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення копію ухвали отримано арбітражним керуючим поштовим зв'язком 09.02.2019) на подання заяви про участь у справі про банкрутство.

Відповідно до частини 2 статті 114 Закону про банкрутство, розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом. До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

У заяві про участь у справі арбітражним керуючим ОСОБА_3 повідомлено, що в грудні 2016 він пройшов підвищення кваліфікації арбітражного керуючого в Міжнародному інституті бізнесу, про що отримав Свідоцтво про підвищення кваліфікації №2412 від 17.12.2016. Також, зазначив про наявну матеріально-технічну можливість виконувати відповідні повноваження у справі, відповідальність арбітражного керуючого ОСОБА_3 застрахована, що підтверджується договором страхування відповідальності арбітражного керуючого від 10.05.2018 № 3424617.

Перевіривши матеріали заяви арбітражного керуючого ОСОБА_3 про участь у справі про банкрутство боржника на відповідність його кандидатури вимогам частини 2 статті 114 Закону про банкрутство, у тому числі включення арбітражного керуючого станом на 18.02.2019 до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (що підтверджується інформацією з публічного сайту Єдиного реєстру арбітражних керуючих електронний ресурс http://ak.minjust.gov.ua), судом встановлено відповідність вказаного арбітражного керуючого зазначеним вимогам.

Ураховуючи викладене та з огляду на вимоги Закону про банкрутство щодо призначення господарським судом розпорядника майна боржника при порушенні справи про банкрутство арбітражного керуючого, кандидатуру якого визначено автоматизованою системою, та яким своєчасно подано до суду відповідну заяву про участь у справі, господарський суд дійшов висновку про необхідність призначити розпорядником майна Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області арбітражного керуючого ОСОБА_3

Відповідно до частини 2 статті 115 Закону про банкрутство грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

Судом встановлено, що боржником не надано та відповідно матеріали справи не містять інформації та доказів про розмір середньомісячноїзаробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне встановити арбітражному керуючому ОСОБА_3 грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна боржника в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна боржника, сплата якої здійснюється ініціюючим кредитором.

Згідно з частиною 10 статті 16 Закону про банкрутство з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Таке оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.

Ураховуючи викладене, слід оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про відкриття Господарським судом Житомирської області провадження у справі № 906/102/19 про банкрутство Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області.

Відповідно до частин 1, 2 статті 19 Закону про банкрутство, мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію. Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження. Про запровадження мораторію розпорядник майна повідомляє органи державної виконавчої служби за місцезнаходженням (місцем проживання) боржника та знаходженням його майна.

Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 34 Закону України "Про виконавче провадження", виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі, зокрема, порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство боржника, якщо відповідно до закону на вимогу стягувача поширюється дія мораторію, запровадженого господарським судом. Виконавець не зупиняє вчинення виконавчих дій за рішеннями про виплату заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, авторської винагороди, повернення невикористаних та своєчасно неповернутих коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, рішеннями немайнового характеру, у разі перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника).

Керуючись статтями 1, 2, 9, 10, 11, 16, 19, 22, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 129, 234, 235, 256, підпунктом 17.5 пункту 17 частини 1 розділу XI Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, статтею 34 Закону України "Про виконавче провадження", Господарський суд Житомирської області

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області (11106, Житомирська область, Овруцький район, м. Овруч, вул. Франка, буд. 5-А; ідентифікаційний код 03343829).

2. Визнати безспірні вимоги ініціюючого кредитора ОСОБА_1 акціонерної компанії "Нафтогаз України" на суму 2 470 599,69 грн основного боргу (четверта черга), 19210,00 грн судового збору (перша черга).

Включити окремим рядком пеню на суму 66386,54 грн (шоста черга).

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів у справі про банкрутство Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області (11106, Житомирська область, Овруцький район, м. Овруч, вул. Франка, буд. 5-А; ідентифікаційний код 03343829).

4. Ввести процедуру розпорядження майном Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області на строк 115 календарних днів по 14.06.2019.

5. Призначити розпорядником майна Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області (11106, Житомирська область, Овруцький район, м. Овруч, вул. Франка, буд. 5-А; ідентифікаційний код 03343829) арбітражного керуючого ОСОБА_3 (свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 992 від 05.06.2013, адреса: 03039, м. Київ, вул. Голосіївська, 13,к.205, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) за його згодою.

7. Встановити арбітражному керуючому ОСОБА_3 основну грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Cплату грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) відповідно до абз.3 п.2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" здійснити шляхом її авансування заявником (ініціюючим кредитором) у розмірі, зазначеному у цій частині. Суму авансового платежу вносити на депозитний рахунок нотаріуса та виплатити арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

8. Справу до розгляду в попередньому засіданні суду призначити на "01" квітня 2019 року о 09:30 год., у приміщенні господарського суду Житомирської області, зал судових засідань № 409.

9. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про відкриття Господарським судом Житомирської області провадження у справі № 906/102/19 про банкрутство Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області (11106, Житомирська область, Овруцький район, м. Овруч, вул. Франка, буд. 5-А; ідентифікаційний код 03343829).

10. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника.

11. Зобов'язати розпорядника майна боржника ОСОБА_3:

11.1 надати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів у строк до 01.04.2019;

11.2 скласти реєстр вимог кредиторів та надати його на затвердження до господарського суду в строк, який не повинен перевищувати одного місяця та двадцяти днів після проведення підготовчого засідання, а саме: до 01.04.2019;

11.3 разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації усіх активів боржника, у тому числі встановити обсяг майна, що підлягає обов'язковій реєстрації, та визначити його вартість; документально оформлені результати проведеної інвентаризації та визначення вартості майна боржника подати у наступне судове засідання;

11.4 проаналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; вчинити дії щодо виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, докази чого надати у наступне судове засідання;

11.5 надати до господарського суду у термін до 01.04.2019:

- статутні документи щодо боржника (оригінали для огляду, належним чином завірені копії до справи);

- докази звернення з відповідною заявою до органу реєстрації для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про розпорядника майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з внесеними до нього відомостями щодо розпорядника майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3;

- докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності, користування, повного господарського відання, зокрема, відповідні офіційні документи ОСОБА_1 комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Державного підприємства "Український інститут промислової власності", Регіонального сервісного центру МВС у Житомирській області, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної авіаційної служби України, територіального органу Державної служби праці України у Житомирській області (щодо наявності/відсутності підіймальних споруд та котлів, об'єктів підвищеної небезпеки, великовантажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об'єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд), Житомирської митниці Державної фіскальної служби України, інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва), територіального органу Держгеокадастру у Житомирській області, Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області, ПАТ "Укрзалізниця" (щодо зареєстрованих вантажних вагонів);

- письмову довідку з документальним підтвердженням щодо суми дебіторської заборгованості боржника;

- докази того чи є боржник засновником інших юридичних осіб;

- інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника;

- додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування; підтверджуючі документи подати суду.

12. Овруцькій ДПІ Овруцького управління ГУ ДФС у Житомирській області в термін до 01.04.2019 надіслати господарському суду письмове повідомлення про доцільність проведення позапланової перевірки боржника на підставі пп.78.1.7 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України.

13. Копію ухвали про відкриття провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог частини 16 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" надіслати на адреси: ініціюючого кредитора, боржника, розпорядника майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3, Овруцькому районному відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, державного реєстратора Овруцької міської ради, Овруцького районного суду Житомирської області, Овруцькій ДПІ Овруцького управління ГУ ДФС у Житомирській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Житомирській області, Головному управлінню статистики в Житомирській області.

Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, визначеному статтею 197 Господарського процесуального кодексу України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Північно - Західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Житомирської області.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.

Повний текст ухвали складено та підписано 20.02.2019

Суддя Макаревич В.А.

Відомість розсилки:

1 - в справу

2- ПАТ НАК "Нафтогаз України" - 01001, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 6 (рек. з пов.)

3- КП "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області - 11106, Житомирська область, Овруцький район, м. Овруч, вул. Франка, буд.5-А (рек. з пов.)

4 - арбітражному керуючому ОСОБА_3 - вул. Голосіївська, 13, к.205, м. Київ, 01039 (рек. з пов. та на електронну адресу);

5- Овруцькій ДПІ Овруцького управління ГУ ДФС у Житомирській області - 11102, м. Овруч, вул. Героїв Майдану, 1/20 (рек. з пов.);

6- Овруцькому районному відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області- 11100, м. Овруч, вул. Героїв Майдану, буд. 1/21 (рек. з пов.)

7- Овруцькій міській раді- 11100, м. Овруч, вул. Тараса Шевченка, буд. 43 (рек. з пов.)

8- державному реєстратору Овруцької міської ради- 11100, м. Овруч, вул. Тараса Шевченка, буд. 43 (рек. з пов.)

9- відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Житомирській області - (10014, м. Житомир, м-н Соборний) - рек. з повідом. до відома

10- Овруцькому районному суду Житомирської області - вул. Гетьмана Виговського, 5, м. Овруч, Житомирська область, 11101 (рек. з пов.)

11- Головному управлінню статистики в Житомирській області- (10003, м. Житомир, вул. Яна Гамарника ,6а) - рек. з повідом. до відома