Рішення № 79954301, 19.02.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2019
Номер справи
0940/2340/18
Номер документу
79954301
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" лютого 2019 р. справа № 0940/2340/18

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кафарського В.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради, Комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про скасування протоколу №3 від 30.11.2018 та зобов'язання до вчинення дій, -

В С Т А Н О В И В:

10.12.2018 ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради (далі - відповідач 1), Комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (далі - відповідач 2) про визнання дій щодо скасування довідки від 17.02.2015 за №2615001129 протиправними, скасування протоколу №3 від 30.11.2018, зобов'язання Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради поновити позивача в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб з 17.02.2015 та зобов'язання Комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради повторно розглянути заяву позивача про виплату грошової компенсації за належні до отримання житлового приміщення для внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та визнаного учасником бойових дій з урахуванням складу сім'ї позивача, в кількості трьох осіб.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.12.2018 позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради, Комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання дій протиправними, скасування протоколу №3 від 30.11.2018 та зобов'язання до їх вчинення залишено без руху та надано позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

24.12.2018 ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради, Комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в частині вимог щодо визнання протиправними дій Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради про скасування довідки від 17.02.2015 за №2615001129 та зобов'язання Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради поновити позивача в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо-переміщених осіб з 17.02.2015 - повернуто позивачу.

Іншою ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.12.2018 відкрито провадження в адміністративній справі №0940/2340/18 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради, Комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про скасування протоколу №3 від 30.11.2018 та зобов'язання відповідача 2 повторно розглянути заяву позивача про виплату грошової компенсації за належні до отримання житлового приміщення для внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та визнаного учасником бойових дій з урахуванням складу сім'ї позивача, в кількості трьох осіб.

Позов мотивовано тим, що відповідач 2 незаконно, на думку позивача, відмовив ОСОБА_1 своїм рішенням у вигляді протоколу №3 від 30.11.2018 в призначенні грошової компенсації за належні до отримання житлового приміщення для внутрішньо переміщеної особи, оскільки останній перебуває на обліку внутрішньо переміщених осіб менше одного року. Крім того, відповідача 2 у вказаному протоколі №3 від 30.11.2018 послався на те, що до складу сім'ї ОСОБА_1 входить лише дружина, а син дружини - ОСОБА_2 не є членом сім'ї позивача.

Відповідач 1 скористався правом на подання відзиву на позовну заяву та 09.01.2019 на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов відзив за №14/45.1-37/2293, зі змісту якого слідує, що відповідач 1 заперечує проти задоволення даного адміністративного позову. Так, представник Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради зазначив, що відповідач 1 та відповідач 2 в правовідносинах, які виникли, діяли в межах повноважень та у спосіб передбачений законами та Конституцією України. Зазначив, що відповідно до п. 8 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затверджених постановою Ради Міністрів Української PCP і Української республіканської ради професійних спілок від 11.12.1984 за №470 із змінами (далі - Правила №470), внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини 1 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», беруться на квартирний облік у населеному пункті в межах території обслуговування органу соціального захисту населення, в якому вони перебувають протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Оскільки згідно інформації департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою ОСОБА_1 перебуває в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб з 13.11.2018, тому його не включено в списки поліпшення житла як внутрішньо переміщеної особи з числа учасників бойових дій. Також представник відповідача 1 відмітив, що до складу сім'ї позивача входить дружина - ОСОБА_3, яка з 16.02.2015 по даний час перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа в Департаменті соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради, а її син - ОСОБА_2, не може бути включений у склад сім'ї позивача при розрахунку грошової компенсації за належні до отримання житлового приміщення для внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, оскільки він не належить до складу сім'ї позивача відповідно до п. 19 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 18.04.2018 за №280 (далі - Порядок №280) (а.с. 59-61).

11.01.2019 від позивача на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява про уточнення позовних вимог від 09.01.2019, в якій, посилаючись на ч. 1 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства, просив уточнити пункт 2 позовної заяви (а.с. 96-97).

Також позивачем подано клопотання від 14.01.2019 про повернення відзиву відповідачу, яке на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло 16.01.2019. Дане клопотання мотивоване тим, що відповідач пропустив строк на подачу відзиву (а.с. 96-97).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.12.2018 заяву позивача про уточнення позовних вимог та клопотання про повернення відзиву відповідачу - залишено без розгляду.

Позивач також подав суду письмові пояснення від 24.01.2019, які на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшли 28.01.2019. Зі змісту даного пояснення слідує, що позивач 23.01.2019 від директора Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради отримав копію протоколу №2 від 24.09.2018 засідання комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, згідно якого громадянин ОСОБА_4 перебуває на квартирному обліку при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської Ради в списках загальної черги та в списках першочергової черги, а відповідну потребу у призначенні грошової цій особі компенсації, передбаченої Постановою КМУ №280 від 18.04.2018 відповідачем 2 було погоджено. Таким чином, попереднім засіданням комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради при погодженні потреби виплати грошової компенсації в вересні 2018 року не ставилось такої умови, як одночасне перебування на квартирному обліку, як внутрішньо-переміщена особа та як учасник бойових дій при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради, а тому прийняття відповідачем 2 оскарженої відмови у вигляді протоколу №3 від 30.11.2018 відбулось із порушенням принципу рівності перед Законом, необґрунтовано та безсторонньо (неупереджено).

Комісія щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради після спливу встановленого десятиденного строку та на момент розгляду справи не надала відзив на позов. Також відповідачем 2 не повідомлено суд про поважність причин ненадання такого відзиву.

Відповідно до частини 6 статті 162 та частини 2 статті 175 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Зважаючи на вищевикладене, судом проведено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження за наявними матеріалами.

Так, суд, розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження, дослідивши та оцінивши в сукупності письмові докази, встановив наступне.

ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення, виданого 01.12.2016 (а.с. 15), та особою, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції, що підтверджується копією довідки від 09.11.2015 за №4/7785 (а.с. 16). З вказаної довідки слідує, що позивач - майор юстиції, з 30.07.2015 по 31.10.2015 приймав участь у антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України на території Луганської області.

Згідно довідки від 17.02.2015 за №2615001129, яка була чинна 6 місяців - тобто до 16.08.2015, позивач був внутрішньо переміщеною особою, фактичне місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 23).

13.11.2018 позивач подав до відповідача 1 заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (а.с. 71).

Цього ж дня відповідачем 1 видано нову довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи за №0000649298 (а.с. 24). Згідно вказаної довідки, позивач є внутрішньо переміщеною особою, фактичне місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1.

22.11.2018 позивач звернувся до відповідача з заявою прийняти документи, які необхідні для отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Стосовно заяви позивача про виплату грошової компенсації, 30.11.2018 проведено засідання комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, за результатами якого прийнято оскаржене в даній адміністративній справі рішення, оформлене протоколом №3 від 30.11.2018, згідно якого члени комісії постановили не погоджувати ОСОБА_1 потребу в призначенні грошової компенсації відповідно до п. 1, 14 Порядку №280, оскільки позивач не перебуває протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, а також рекомендовано ОСОБА_1 звернутись за виплатою грошової компенсації до Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради після перебування протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб (а.с. 20-22).

Вважаючи дії відповідачів протиправними, а вказане рішення у вигляді протоколу №3 від 30.11.2018 незаконним, позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно вимог частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди, серед іншого, перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади, основні принципи, порядок та умови виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення визначаються Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та постановою КМУ від 18.04.2018р. №280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», якою затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Пунктом 1 Порядку №280 визначено умови та механізм виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов (далі - грошова компенсація) відповідно до Житлового кодексу Української РСР та перебувають протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб (далі - база даних).

Згідно п. 2 Порядку №280, право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов (далі - квартирний облік).

Відповідно до п. 3 даного Порядку, грошова компенсація внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, виплачується у повному обсязі в порядку черговості взяття на квартирний облік за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та визнані інвалідами війни III групи відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 або учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов.

Пунктом 4 Порядку №280 встановлено, що для розгляду подання про виплату грошової компенсації утворюються за поданням структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, міських, районних у містах (крім м. Києва) рад (далі - органи соціального захисту населення) за рішенням виконавчого комітету міської, районної в місті (в разі її утворення) ради або за розпорядженням голови районної, районної в м. Києві держадміністрації комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (далі - комісія). До складу комісії входять представники виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, структурних підрозділів районних, районних у м. Києві держадміністрацій з питань соціального захисту населення, економіки, фінансів, квартирного обліку, капітального будівництва, громадських об'єднань ветеранів антитерористичної операції (за їх згодою).

Приписами п. 4 Порядку №280 визначено, що до повноважень комісії належить, серед іншого, перевірка перебування внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, на обліку в базі даних та наявності статусу учасника бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; складу сім'ї внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України; факту проживання за місцем перебування протягом року на обліку в базі даних; наявності документів про взяття на квартирний облік внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та членів сім'ї.

Відповідно до п. 8 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затверджених постановою Ради Міністрів Української PCP і Української республіканської ради професійних спілок від 11.12.1984 за №470 із змінами, внутрішньо переміщені особи, визначені у підпункті 8 пункту 13 цих Правил, а це, серед іншого, внутрішньо переміщені особи з числа учасників бойових дій відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та особи з інвалідністю внаслідок війни, визначені в пунктах 11-14 частини другої статті 7, та члени їх сімей, а також члени сімей загиблих, визначені абзацами четвертим - восьмим, шістнадцятим - двадцять другим пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», беруться на квартирний облік у населеному пункті в межах території обслуговування органу соціального захисту населення, в якому вони перебувають протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб незалежно від наявності майнових прав чи прав власності на нерухоме майно, що розміщується в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або розташованих на лінії зіткнення.

Як слідує із листа Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради від 26.11.2018 за №45.41-16/471, позивач перебуває на квартирному обліку при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради з 01.11.2018, рішення виконкому №1169, як учасник бойових дій, а також позивач перебуває в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб з 13.11.2018 (зв. ст. а.с. 91).

Згідно пункту 14 Порядку, комісія відмовляє внутрішньо переміщеній особі, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, у призначенні грошової допомоги, серед іншого, з таких підстав: скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; внутрішньо переміщена особа, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, не перебуває на квартирному обліку.

Як вже встановлено судом, згідно положень п. 8 Правил №470, внутрішньо переміщені особи беруться на квартирний облік у населеному пункті в межах території обслуговування органу соціального захисту населення, в якому вони перебувають протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, та оскільки позивач перебуває на обліку в такій базі з 13.11.2018, то у відповідача не було підстав призначати грошову допомогу ОСОБА_1

Суд також погоджується з доводами відповідача 1 про те, що ОСОБА_2 не може бути включений у склад сім'ї ОСОБА_1 при розрахунку грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Так, згідно п. 19 Порядку №280, до членів сім'ї внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, належать: дружина (чоловік), їх малолітні (до 14 років) і неповнолітні (до 18 років) діти, неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи.

Тобто членом сім'ї може бути спільний син подружжя, а в даному випадку ОСОБА_2 є сином дружини позивача.

Щодо посилань позивача на копію протоколу №2 від 24.09.2018 засідання комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, згідно якого громадянин ОСОБА_4 перебуває на квартирному обліку при виконавчому комітеті Івано-Франківської міської Ради в списках загальної черги та в списках першочергової черги, то суд зазначає, що вказаний протокол і письмові пояснення позивача щодо такого протоколу не стосуються обставин спірних правовідносин, а тому не можуть братись до уваги судом.

Суд зазначає, що посилання позивача на судову практику Верховного суду, а саме на постанову Верховного суду від 02.10.2018 у справі №408/3614/17-а, як на практику з аналогічного предмета спору, є помилковим.

Так, у вказаній справі №408/3614/17-а предметом спору є невиплата пенсійним органом пенсії позивачу на підставі довідки, яку незаконно скасовано. Окрім того, в даній справі інші часові межі, та, як наслідок, діяло інше законодавство стосовно терміну дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

У справі №0940/2340/18, що розглядається Івано-Франківським окружним адміністративним судом, предметом спору є незаконна, на думку позивача, відмова Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради в призначенні грошової компенсації за належні до отримання житлового приміщення для внутрішньо переміщеної особи на підставі того, що позивач протягом року не перебував на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, що є обов'язковою умовою для такої грошової компенсації.

Посилання позивача на висновки Верховного суду, зроблені у постанові від 17.08.2017 у справі №637/344/17 як на справу з аналогічним предметом спору, також є помилковим, оскільки в даній справі відповідач скасував довідку у зв'язку із поданням заявником недостовірної інформації, а в справі №0940/2340/18, що розглядається Івано-Франківським окружним адміністративним судом, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи втратила термін дії згідно законодавства, яке діяло на момент видачі такої довідки.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що суб'єкт владних повноважень довів, що діяв у межах закону та не порушував норм законодавства.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача про скасування протоколу №3 від 30.11.2018 та зобов'язання відповідача 2 повторно розглянути заяву позивача про виплату грошової компенсації за належні до отримання житлового приміщення для внутрішньо переміщеної особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та визнаного учасником бойових дій з урахуванням складу сім'ї позивача, в кількості трьох осіб, необґрунтованими, а позов таким, що не підлягає до задоволення.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 77, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради (вул. М. Грушевського, 29, м. Івано-Франківськ, 76000, код ЄДРПОУ 36733431), Комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з виплати грошової компенсації виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (вул. М. Грушевського, 29, м. Івано-Франківськ, 76000) про скасування протоколу №3 від 30.11.2018 та зобов'язання до вчинення дій, - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Кафарський В.В.