
Справа №718/1776/13-к
Провадження №1-в/718/9/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.02.2019 року м.Кіцмань Чернівецька область
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Масюк Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кіцмань справу за поданням Кіцманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, не одруженого, раніше судимого,-
В С Т А Н О В И В :
Кіцманський ВП ГУНП в Чернівецькій області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1, так як останній, після відбуття покарання, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, за що притягувався до адміністративної відповідальності , а саме:
27.04.2018 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП до адміністративного стягнення в виді попередження; 27.11.2018 року за ч. 1,2 ст. 178 КУпАП до штрафу в розмірі 51 гривня.
Після притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 письмово попереджався про необхідність припинення антигромадського способу життя. Однак необхідних висновків для себе не зробив.
ОСОБА_1 в суді не заперечував щодо встановлення адміністративного нагляду відносно нього.
Заслухавши пояснення представника Кіцманського ВП, ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання слід задоволити.
Згідно приписів ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Як вбачається з положень ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Пункт «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачає, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Так, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 востаннє засуджувався 02.04.2014 року на підставі вироку Кіцманського районного суду Чернівецької області за ч.3 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі та звільнений 02.04.2018 року з місця відбування покарання у зв’язку з його відбуттям.
Крім того, ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: 27.04.2018 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП до адміністративного стягнення в виді попередження; 27.11.2018 року за ч. 1,2 ст. 178 КУпАП до штрафу в розмірі 51 гривня.
Відповідно до п.п.2.2.12., 2.2.14. Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі особа, стосовно якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, викликається (доставляється) в судове засідання. Постанова судді оголошується піднаглядному в судовому засіданні.
Згідно з положеннями ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу внутрішніх справ з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд приходить висновку що відносно ОСОБА_1 слід встановити адміністративний нагляд строком 6 місяців, з застосуванням обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд особами звільненими з місць позбавлення волі».
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 3, 4, 5, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд
П О С Т А Н О В И В :
Встановити щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців, застосувавши до нього такі обмеження:
- заборонити вихід з домогосподарства в період з 22 до 6 години (з метою попередження скоєння злочинів та правопорушень в нічний час);
- заборонити відвідування кафе, ресторанів, барів та інших торговельних закладів де спиртні напої продаються на розлив (з метою недопущення зловживання спиртними напоями та порушення громадського порядку);
- заборонити виїзд за межі Кіцманського району Чернівецької області по особистих справах без дозволу начальника Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області (з метою недопущення скоєння злочинів та правопорушень);
- з’являтися на реєстрацію 1 вівторок кожного місяця до 10-ти годин в Кіцманський ВП ГУНП в Чернівецькій області.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом семи днів з часу її проголошення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд.
Суддя: Масюк Л.О.