
Справа № 158/275/19
Провадження № 3/0158/80/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2019 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді - Костюкевича О.К.
при секретарі - Хмілевській І.О.
за участю прокурора - Сіжука В.П.
правопорушника - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсіонера, жителя АДРЕСА_1, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, будучи поліцейським - водієм взводу реагування роти Управління поліції охорони у Волинській області з дислокацією у м. Ківерці, якому присвоєно спеціальне звання - старший сержант поліції, відповідно до пункту 1, підпункту «з» частини 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", являючись суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно, без поважних причин, подав е-декларацію перед звільненням, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та щорічну декларацію за 2017 рік, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 КУпАП, ОСОБА_1 визнав та не заперечив обставин вчинення ним даних правопорушень, які викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, щиро розкаявся та просив суворо не карати.
Прокурор Сіжук В.П. обставини викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши думку учасників судового процесу та дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується протоколами № 3/42-02/2019, № 4/42-02/2019 від 29.01.2019 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та матеріалами, що додані до протоколів про адміністративне правопорушення.
Разом з тим, судом встановлено, що особа яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 являється суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», оскільки останній займав до звільнення посаду поліцейського - водія взводу реагування роти Управління поліції охорони у Волинській області з дислокацією у м. Ківерці.
Також, встановлено, що у зв'язку із вступом на службу до Національної поліції України 07.11.2015 року ОСОБА_1 складено присягу працівника Національної поліції України.
Наказом Управління поліції охорони у Волинській області Національної поліції України № 33о/с від 12.04.2017 року ОСОБА_1 звільнено з посади з 12.04.2017 року відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» через хворобу.
Крім цього, судом встановлено, що ОСОБА_1, зобов'язаний був подати декларацію після звільнення особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01 квітня 2018 року.
Також, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше дня припинення діяльності, а саме 13.04.2017 року, що також, останнім дотримано не було.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав декларації 24.01.2019 року.
Статтею 45 ч. 1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
В силу ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно зі ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини вчинення правопорушень, особу винного, обставини які пом'якшують відповідальність, зокрема визнання ОСОБА_1 своєї вини, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, вважаю, що призначення мінімального стягнення, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, буде справедливим та достатнім для покарання порушника за скоєнні правопорушення, та для попередження скоєння ним правопорушень у майбутньому.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 384,20 грн.
На підставі ст. 33, 36, ч. 1 ст. 172-6, 221, 284 КУпАП, суд -
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати стягнення у виді штрафу розміром 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
В разі несплати штрафу не пізніше як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, штраф стягнути у подвійному розмірі.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави:
Отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106,
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),
Код банку отримувача (МФО) 899998,
Рахунок отримувача 31211256026001
Код класифікації доходів бюджету 22030106
судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя
Ківерцівського районного суду О.К. Костюкевич