Постанова № 79840965, 30.01.2019, Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
30.01.2019
Номер справи
204/547/19
Номер документу
79840965
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 204/547/19

Провадження № 3/204/447/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 січня 2019 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Некрасов О.О., за участю прокурора – Мазур К.О.; особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого начальником КП «Комунжилсервіс» ДМР, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Встановлено, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника планово-технічного відділу КП «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради, будучи, згідно із п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ (далі по тексту - Закон № 1700-VII), суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення обов’язкових строків подання декларації за 2017 рік у встановлений термін до 01 квітня 2018 року, без поважних причин, оприлюднив на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) декларацію за минулий 2017 рік лише 09 серпня 2018 року, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 ОСОБА_2.

ОСОБА_1, 30.10.2016 року наказом № 16-к директора КП «Комунжилсервіс» Дніпропетровської міської ради був переведений з 01.11.2016 року з посади інженера виробничо-технічного відділу на посаду начальника виробничо-технічного відділу цього підприємства.

Відповідно до посадової інструкції начальника виробничо-технічного відділу (затвердженого 01.11.2016 року директором КП «Комунжилсервіс» ОСОБА_2П.) ОСОБА_1 будучи начальником виробничо-технічного відділу наділений адміністративно-господарськими, організаційно-розпорядчими функціями та є посадовою особою юридичної особи публічного права.

У відповідності до ст. 81 Цивільного кодексу України юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до Статуту Комунального підприємства «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради (редакція 2017 року) затвердженого рішенням Дніпровської міської ради від 20.12.2017 № 41/28 - Комунальне підприємство «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради, код 38836677 - є комунальним унітарним комерційним підприємством, створеним відповідно до рішення Дніпровської міської ради від 26.02.2013 № 35/7 на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади м. Дніпра.

Таким чином, на підставі п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, є суб’єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, та згідно ст. 1 Закону є суб’єктом декларування.

Згідно з рішенням № 2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 (зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 958/29088) така система розпочинає свою роботу в два етапи:

перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:

щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище;

другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» «особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством».

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search), здійсненому 26.12.2018 встановлено, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за минулий 2017 рік 09.08.2018 року о 07 годині 52 хвилин.

Тобто ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника виробничо-технічного відділу КП «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради згідно з п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 № 958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 № 1153/29283, перебуваючи на своєму робочому місці, а саме за адресою: м. Дніпро, вул. Будівельників, 24, в денний час доби, без поважних причин, шляхом подачі та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, а саме 09.08.2018 року о 07 годині 52 хвилин, подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, які для цілей Закону України «Про запобігання корупції» прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із поясненням, у ОСОБА_1 були відсутні поважні причини несвоєчасного подання електронної декларації.

Таким чином ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 в судовому засіданні провину свою визнав, щиро розкаявся.

Прокурор Мазур К.О. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 ОСОБА_2 та притягнути його до передбаченої законом відповідальності.

Винність ОСОБА_1 підтверджується зібраними по справі матеріалами: протоколом № 917 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 22 січня 2019 року; наказом відділу КП «Комунжилсервіс» ДМР № 2/1 від 25 січня 2018 року, згідно якого ОСОБА_1, відповідно до вимог ЗУ «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року, має подати до 31.03.2018 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію про майна, доходи, активи за 2017 рік; поясненнями ОСОБА_1 25 жовтня 2018 року, згідно яких, останній пояснив, що в період часу з 01.11.2016 р. по теперішній він працює на посаді начальника виробничо-технічного відділу КП «Комунжилсервіс» Дніпропетровської міської ради. До кола його посадових обов’язків входить організація та виконання робіт, пов’язаних із забезпеченням технічної документації для роботи об’єктів мережі опалення на території обслуговування. Підприємство працює згідно із статутом та здійснює свою діяльність на засадах господарського розрахунку та самофінансування. Власником підприємства є територіальна громада м. Дніпропетровська в особі Дніпропетровської міської ради. Він, будучи суб’єктом декларування, посадовою особою юридичною особою публічного права у відповідності до Закону України «Про запобігання корупції», не подав своєчасно на сайт НАЗК у 2018 р. декларацію за 2017 р. Він подав електронну декларацію лише 09.08.2018 о 07:52 год. за місцем роботи в КП «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради за адресою: м. Дніпро, вул. Будівельників, 24. Це пов’язано з тим, що подана ним в необхідний термін електронна декларація за 2017 р. з невідомих йому причин не значилась в електронному реєстрі декларацій НАЗК, її наявність на сайті він не перевіряв. Електронний ключ він зробив у січні 2017 році, так як до цього ніхто йому не надавав електронні ключі для доступу в систему електронних декларацій. Після того, ним був отриманий електронний ключ у серпні 2018 року, яким він і скористався при поданні вищевказаної декларації 09.08.2018 року. Таким, чином він несвоєчасно подав власну декларацію за 2017 рік на сайт НАЗК України. На лікарняному або у відпустці в період часу із 01.01.2018 року по теперішній час він не перебував, знаходився на своєму робочому місці та виконував покладені на нього функціональні обов’язки. З приводу нестабільної роботи реєстру до НАЗК він не звертався, тому ніяких підтверджуючих документів долучити не може. Із вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» його ознайомлювало керівництво в особі виконкому Дніпропетровської міської ради, можливо навіть під розпис, точно не пам’ятає, але місцезнаходження цих документів на теперішній час йому достовірно невідомо; рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України ОСОБА_3 від 25 жовтня 2018 року, згідно якого, ним перевіряється факт порушення гр. ОСОБА_1 вимог фінансового контролю згідно ЗУ «Про запобігання корупції», який, перебуваючи на посаді начальника планово-технічного відділу КП «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради, будучи, згідно із п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ (далі по тексту – Закон № 1700-VІІ), суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення обов’язкових строків подання декларації за 2017 рік у встановлений термін до 01 квітня 2018 року, без поважних причин, оприлюднив на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) декларацію за минулий 2017 рік лише 09 серпня 2018 року, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією,відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 ОСОБА_2. 25.10.2018 ним в ході опитування ОСОБА_1 - начальника планово-технічного відділу КП «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради з питань порушення ним вимог щодо обов’язкових строків подання електронної декларації за 2017 рік на сайт НАЗК, від нього було отримано копії паспорту та коду ІПН на його ім’я, які долучені до матеріалу перевірки в передбаченому порядку; письмовими поясненнями ОСОБА_1 згідно яких, він з 02.07.2016 року по теперішній час працює в КП «Комунжилсервіс». По питанню несвоєчасної подачі ним декларації на сайті НАЗК, він пояснює, що подав декларацію до 01 квітня 2017, але чому вона не потрапила на сайт НАЗК він пояснити не може. Після цього він подав декларацію 09 серпня 2018 о 07.52 годині, коли прийшло повідомлення з прокуратури про те, що декларація не була подана; листом Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції, згідно якого, у Національному агентстві з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) розглянуто запит Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 15.11.2018 №9154/39/103/03-2018 щодо отримання інформації про дії суб’єкта декларування в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) та повідомляється про таке. Дії користувачів логуються та зберігаються у ІТС Реєстр з 01.10.2016. Станом на 28.11.2018 при перевірці файлів логування дій користувача ІТС Реєстр виявлено, що ОСОБА_1 (податковий номер2057412175) зареєструвався в ІТС Реєстр 17.05.2017 о 13:51. У період з 01.01.2018 по 01.05.2018 суб’єкт декларування ОСОБА_1 дій в ІТС Реєстр не виконував; рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України ОСОБА_3 від 25 жовтня 2018 року, згідно якого останній доповідає, що ним перевіряється факт порушення гр. ОСОБА_1 вимог фінансового контролю згідно ЗУ «Про запобігання корупції», який, перебуваючи на посаді начальника планово-технічного відділу КП «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради, будучи, згідно із п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII (далі по тексту - Закон №1700-УІІ), суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення обов’язкових строків подання декларації за 2017 рік у встановлений термін до 01 квітня 2018 року, без поважних причин, оприлюднив на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) декларацію за минулий 2017 рік лише 09 серпня 2018 року, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 ОСОБА_2; знімком екрану комп’ютера від 16 жовтня 2018 року, на якому відкритий сайт НАЗК, та на якому зображені файли з посиланням на електронні декларації ОСОБА_1, серед яких знаходиться декларація, яка була опублікована 09 серпня 2018 року, о 07.52 годині; поясненнями ОСОБА_1 у суді.

Частиною 1 ст. 172-6 ОСОБА_2 передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Приймаючи до уваги викладене, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, суд робить висновок про доведеність вини правопорушника ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 176-2 ОСОБА_2 – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 ОСОБА_2, якщо справи про адміністративне правопорушення підвідомчі суду, стягнення може бути накладено не пізніше ніж через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Згідно з п. 7 ст. 247 ОСОБА_2, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочатим, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 ОСОБА_2.

Адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1, як вбачається з досліджених суддею документів, виявлене на початку вересня 2018 року, про що свідчить запит Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України № 7124/39/208/03-18 від 06 вересня 2018 року на адресу КП «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради, згідно якого, в ході перевірки КП «Комунжилсервіс» Дніпровської міської ради, в діях начальника вказаного підприємства – ОСОБА_1 були встановлені можливі ознаки вчинення правопорушень, пов’язаних із корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6 ОСОБА_2. Крім того, 16 жовтня 2018 року було виявлено, що на сайті НАЗК маються декларації ОСОБА_1, серед яких і декларація, яка була опублікована 09 серпня 2018 року, о 07.52 годин. Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 24 січня 2019 року дана справа була передана на розгляд судді Некрасову О.О. Проте, на момент судового розгляду закінчились строки накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст.ст. 38, 283, 284, 294 ОСОБА_2, -

П О С Т А Н О В И В :

Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 ОСОБА_2, відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 ОСОБА_2, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 ОСОБА_2.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 ОСОБА_2.

Строк апеляційного оскарження постанови суду, що постановлена за відсутності особи, яка її оскаржує, обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Суддя О.О. Некрасов