
Справа № 686/27717/18
УХВАЛА
15 лютого 2019 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Матущак В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міського відділу державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
21.11.2018 ОСОБА_1 звернулася до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з позовом до ОСОБА_2 відділу Державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції, в якому просить скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження (ВП 57571048).
Відповідно до ухвали Хмельницького міськрайонного суду від 23.11.2018, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження передано до Хмельницького окружного адміністративного суду.
14.02.2019 адміністративна справа №686/27717/18 надійшла до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Згідно п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст.160, 161, 172 цього Кодексу.
Так, дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI, у редакції, яка діяла на момент подання позовної заяви.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року для працездатних осіб встановлено у розмірі 1762 гривень.
Відповідно до п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів, суддя встановив, що предметом даного позову є вимога майнового характеру, за яку позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 704,80 грн.
При цьому, позивач до позову не надала доказу сплати судового збору, а вказала, що звільняється від сплати судового збору на підставі ч.4 ст.288 КУпАП.
Суддя вважає таке твердження позивача хибним, та зазначає наступне.
Так, дійсно у справах про оскарження постанов у справах про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, статей 2 - 4 Закону України "Про судовий збір" позивач звільняється від сплати судового збору.
Однак, предметом поданого ОСОБА_1 позову (справа №686/27717/18) є оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження від 01.11.2018 (ВП 57571048), а не оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи встановлене, суддя вважає, що позивач не звільняється від сплати судового збору за вказаною нею у позові підставою та зобов'язана сплатити судовий збір у розмірі, встановленому законодавством.
Оплата судового збору за подання адміністративного позову до Хмельницького окружного адміністративного суду здійснюється на рахунок отримувача 34313206084006, отримувач: УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045529, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Разом з тим, відповідно до п.п.4, 5 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві позивач зазначає зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів та зазначає докази, що підтверджують вказані обставини.
Крім того, статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України визначені особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.
Так, частиною 3 вказаної статті визначено, що відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
Дослідивши подану позовну заяву та додані до неї документи, суддя встановив, що у поданій позовній заяві позивач зазначила відповідачем ОСОБА_2 міський відділ державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції, однак позовною вимогою є скасування постанови про відкриття виконавчого провадження (ВП 57571048) головного державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби міста Хмельницького Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області ОСОБА_3.
Враховуючи викладене, суддя вважає, що позивач не обґрунтував свої позовні вимоги до відповідача - ОСОБА_2 міського відділу державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції.
Відповідно до ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, адміністративний позов належить залишити без руху. Недоліки повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду доказу сплати судового збору в розмірі 704,80 грн. за платіжними реквізитами Хмельницького окружного адміністративного суду або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, а також привести позовну заяву у відповідність до вимог, встановленим ст.ст.160, 161, 172, 287 КАС України, визначивши належного відповідача по справі або обґрунтувати свої позовні вимоги до відповідача - ОСОБА_2 міського відділу державної виконавчої служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 7 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяОСОБА_4