
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про зупинення провадження в адміністративній справі
12 лютого 2019 року № 320/5322/18
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ОСОБА_2 фонду України у Київській області, Київського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління ОСОБА_2 фонду України у Київській області, Київського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України, в якому просить суд:
- зобов'язати Київський обласний військовий комісаріат видати на ім'я Позивача довідку про грошове забезпечення військовослужбовця за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням що має Позивач в повному обсязі, з врахуванням надбавки за особливі важливі завдання, премії та передати довідку до Головного управління ОСОБА_2 фонду України у Київській області;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ОСОБА_2 фонду України у Київській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 01 січня 2018 року, відповідно до ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;
- зобов'язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України у Київській області після отримання довідки про грошове забезпечення військовослужбовця з Київського обласного військового комісаріату здійснити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перерахунок пенсії, починаючи з 01 січня 2018 року, відповідно до ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та провести виплату пенсії з урахуванням вже виплачених коштів.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.11.2018 відкрито провадження в адміністративній справі №320/5322/18, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розпочато підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче засідання.
У підготовче судове засідання, призначене на 12.02.2019, сторони не з’явились, про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином та своєчасно.
При цьому, у матеріалах справи міститься заява позивача про розгляд справи без участі позивача, яка надійшла на адресу суду 26.12.2018.
Суд зазначає, що у підготовчому судовому засіданні 10.01.2019 представник Київського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України заявив усне клопотання про зупинення провадження у справі №320/5322/18 до вирішення справи №826/3783/18, що розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва за позовом ОСОБА_3 до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам»; визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; визнання незаконним Додатку № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
Присутній у підготовчому судовому засіданні 10.01.2019 представник Головного управління ОСОБА_2 фонду України у Київській області підтримав вищевказане клопотання про зупинення провадження у справі.
У той же час, у зв'язку із неявкою позивача у підготовче судове засідання 10.01.2019 ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.01.2019 запропоновано позивачу висловити свою думку з приводу клопотання представника відповідача про зупинення провадження у даній справі до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №826/3783/18.
Разом з цим, станом на 12.02.2019 позивачем не надано будь-яких пояснень щодо клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі №320/5322/18 до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №826/3783/18.
Вирішуючи питання щодо зупинення провадження у даній справі, суд виходить з наступного.
Як вбачається із позовної заяви, позивач просить суд зобов’язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України у Київській області після отримання довідки про грошове забезпечення військовослужбовця з Київського обласного військового комісаріату здійснити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перерахунок пенсії, починаючи з 01 січня 2018 року, відповідно до ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та провести виплату пенсії з урахуванням вже виплачених коштів.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_3 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовною заявою до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам»; визнання незаконним зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, внесенні постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103; визнання незаконним Додатку № 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, зміни до якого внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.03.2018 у справі №826/3783/18 відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Кабінету Міністрів України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
26.07.2018 Окружний адміністративний суд м. Києва звернувся із поданням до Верховного Суду, в якому просив прийняти до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення справу № 826/3783/18.
Ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 22.08.2018 відмовлено у відкритті провадження за поданням Окружного адміністративного суду міста Києва про розгляд адміністративної справи №826/3783/18 як зразкової, справу №826/3783/18, подання та матеріали, направлені до Верховного Суду разом з поданням, повернуто до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.10.2018 по справі №826/3783/18 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 фонд України, та відкладено розгляд справи на 12.11.2018. Суд зазначає, що станом на 10.01.2019 справа №826/3783/18 перебуває на розгляді в Окружному адміністративному суді м. Києва.
В той же час, суду стало відомо про розгляд іншої справи з аналогічними позовними вимогами. Так, ОСОБА_4 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовною заявою до Кабінету Міністрів України про визнання протиправними та не чинними пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам” та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.03.2018 №826/3858/18 відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України про визнання постанови протиправною та нечинною в частині.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 адміністративний позов ОСОБА_4 задоволено (номер рішення в ЄДРСР 79199205).
Визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правого акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.
Суд зазначає, що предметом позову у справі №320/5322/18 є вимоги до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Київській області щодо порядку проведення перерахунку пенсії у 2018 році, проведеного на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим особам".
У той же час, предметом позову у справі №826/3858/18 є вимоги про визнання окремих пунктів постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 протиправними та не чинними.
Таким чином, суд дійшов висновку про неможливість розгляду адміністративної справи №320/5322/18 до вирішення справи №826/3858/18, оскільки в рамках розгляду справи №826/3858/18 судом буде надана правова оцінка постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103, що має вирішальне значення у питанні її правозастосування.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
З огляду на вищезазначене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі №320/5322/18 до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №826/3858/18.
Керуючись статтями 236, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Зупинити провадження у справі №320/5322/18 до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №826/3858/18.
2. Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п’ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Повний текст ухвали складено та підписано 12.02.2019 р.
Суддя Кушнова А.О.