
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
13 лютого 2019 року № 826/12318/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кармазіна О.А., розглянувши в порядку спрощеного (письмового) провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києвіпровизнання протиправною бездіяльності та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код: НОМЕР_1) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ГУ ПФУ в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська), в якому просить суд:
визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2016, як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 № 900-VIIІ, ст.ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських та
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в .м. Києві здійснити ОСОБА_1 з 01.01.2016 перерахунок та виплату пенсії як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 № 900-VIIІ, ст.ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та вказує на те, що законодавством йому гарантовано право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом.
Так, станом на 01.01.2016 грошове забезпечення поліцейських збільшено, а розмір встановлений постановою КМ України № 988 від 11.11.2015. МВС України листами від 03.02.2017 № 1461/05/22-2017 та від 22.03.2017 № 419/02/22-2017 повідомило ПФУ про підстави для проведення перерахунку пенсії осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України з 01.01.2016.
Позивач зазначає, що звернувся до відповідача в якому просив провести перерахунок пенсії з 01.01.2016 відповідно до закону № 900 від 23.12.2015, ст. 63 Закону України» «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов КМ України № 988 від 11.11.2015, № 947 від 18.11.2015.
При цьому, відповідно до довідки № 43734 від 19.03.2018, виданої ГУ МВС України в м. Києві, відповідно до ч. 3 ст. 63 вищезгаданого Закону, постанов КМУ № 988 від 15.11.2015, наказу МВС від 06.04.2016 № 260 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 за посадою заступник начальника управління - начальник відділу управління та експлуатації автоматизованої системи управління дорожнім рухом ГУ МВСУ в м. Києві становить: посадовий оклад (0% підвищення) - 3600 грн., оклад за звання підполковник поліції - 2200 грн., 50% надбавки за стаж служби в поліції 2900 грн., 78,8% премія (від грошового забезпечення) - 6855,60 грн., всього 15 555,60 грн.
Однак, відповідачем надіслано відповідь, в якій повідомлено, що перерахунок та виплату буде проведено після виділення додаткових коштів.
Відповідач надіслав до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечував проти задоволення позовних вимог.
Серед іншого зазначено, що з 01.01.2016 на підставі довідки від 19.03.2018 № 43734 здійснено перерахунок пенсії в розмірах грошового забезпечення за відповідною посадою визначених відповідно до Постанови № 988. Підсумковий розмір пенсійної виплати позивача з 01.01.2018 складає 12340,92 грн. Доплату різниці пенсії за січень-березень 2018 в сумі 15955,23 грн. виплачено позивачу у квітні 2018.
Виплату перерахованих відповідно до абз. 1 п. 3 Постанови КМУ № 103 пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім окремих підвищень) проводити з 01.01.2018. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 01.01.2016 по 41.12.2018 обчислюється органами ПФУ станом на 01.02.2018 та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету у такому розмірі:
з 01.01.2019 по 31.12.2019 - щомісяця окремою сумою в розмірі 50% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особи пенсії за період з 0101.2016 по 31.12.2017;
з 01.01.2020 - щомісячно сумою в розмірі 100% різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
Ухвалою від 28.08.2018 прийнято позовну заяву до розгляд та відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України відкрито провадження у даній адміністративній справі. Вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Як встановлено судом, позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України, перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Міністерство внутрішніх справ України листом від 22.03.2017 № 4019/02/22- 2017, який отримано Пенсійним фондом України 28.03.2017, надав необхідну інформацію для проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), яка запитувалася листом Пенсійного фонду України від 14.02.2017 № 4133/02- 23.
28.03.2017 листом за вих. № 9493/02- 23 Пенсійний Фонд України повідомив свої територіальні органи (головні управління ПФУ) про підготовку та надання списків пенсіонерів органів Міністерства внутрішніх справ України.
В подальшому, на адресу Міністерства внутрішніх справ України та його територіальних органів надіслано списки осіб для видачі довідок.
На підставі отриманих списків та відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов КМУ від 21.02.2018 № 103 та від 11.11.2015 № 988, наказу МВС України від 06.04.2016 № 260, Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в м. Києві підготувала та направила відповідачу, зокрема, вищезгадану довідку від 19.03.2018 № 43734 відносно позивача.
Разом з тим, адвокат позивача звернувся до відповідача адвокатським запитом від 27.06.2018 (вх. від 03.07.2018).
За результатами розгляду вказаної заяви, відповідач листом від 09.07.2018 № 33755/02 повідомив позивачу про положення постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 та про порядок виплат, передбачених цією постановою. Суть відповіді відповідає змісту відзиву на позов, який зазначено вище. До відповіді надано додатки щодо проведеного перерахунку з 01.04.2018 та розрахунку доплат за період з січня 2016 по березень 2018. Зокрема, зазначено, що на виконання Постанови № 103 ГУ проведено перерахунок з 01.01.2016 на підставі довідки. Вказано, що виплату різниці пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 в сумі 94 710,76 буде проведено в порядку, визначеному зазначеною постановою. Доплату різниці пенсії за січень, лютий та березень 2018 в сумі 15955,23 грн. виплачено у квітні 2018. Після проведення перерахунку розмір пенсійної виплати з 01.01.2018 становить 12340,92 грн.
Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі Закон № 2262-ХІІ).
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч. 4 статті 63 Закону № 2262, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Кабінет Міністрів України Постановою від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Таким чином, згідно зі статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Оскільки Постанова № 988, якою встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, набрала чинності 02 грудня 2015 року, то позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01 січня 2016 року.
Верховний Суд у рішенні від 15 лютого 2018 року по зразковій справі № 820/6514/17, яке набрало законної сили 17 березня 2018 року, висловив аналогічну позицію про те, що право позивача щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком.
Суд наголошує на тому, що Верховний Суд у даній зразковій справі надав оцінку виключно праву на перерахунок пенсії та даті, з якої такий перерахунок має здійснюватися.
У зв'язку з цим слід додати, що 24 лютого 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року № 103 (далі - Постанова № 103), у період дії якої позивач звернувся до суду з позовом, що розглядається у даній справі.
Зазначеною постановою було внесено зміни, зокрема і до пункту 1 Порядку № 45, який викладено у новій редакції: «Пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"(далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України».
Пунктом 3 Постанови № 103 Кабінетом Міністрів України вирішено перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року; з 1 січня 2020 року - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.
Таким чином, абзацом першим пункту 3 Постанови № 103 Кабінетом Міністрів України фактично більш чітко врегульовано питання перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення поліцейських, яке було предметом розгляду Верховного Суду у зразковій справі № 820/6514/17.
При цьому, суд звертає увагу на те, що Постанова № 103 не позбавляє позивача права на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення поліцейських згідно Постанови № 988 та права на виплату перерахованої пенсії з 01 січня 2018 року, а лише визначає особливий порядок виплати заборгованості, що виникла з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року (включно) у зв'язку із таким перерахунком.
На цьому ж наголосив Верховний Суд в ухвалі від 02 травня 2018 року по справі № 818/1076/18, зазначивши, що Постанова № 103 не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсій колишнім працівникам міліції на підставі Закону № 2262-XII та Постанови № 988, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій.
За змістом частини першої статті 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» від 27 лютого 2014 року № 794-VII акти Кабінету Міністрів України (постанови і розпорядження) є обов'язковими для виконання.
Кабінет Міністрів України у Постанові № 103 не відмовився від взятого Державою зобов'язання перерахунку та виплати пенсії відповідним категоріям осіб, не позбавив їх права на отримання перерахованого відповідного розміру пенсії, а змінив порядок виплати заборгованості, що виникла у зв'язку із таким перерахунком, відстрочивши та розстрочивши її з 2019 року.
Отже, позивач має право на перерахунок пенсії. При цьому, пенсія у перерахованому розмірі має виплачуватися позивачу у загальному порядку з 01 січня 2018 року, а заборгованість, що виникла за 01 січня 2016 року - 31 грудня 2017 року, буде виплачується у порядку, встановленому абзацами третім-четвертим пункту 3 Постанови № 103, тобто починаючи з 01 січня 2019 року.
У даному випадку, як вбачається з відповіді відповідача на адресу позивача від 09.07.2018 (а.с. 17), з відзиву на позов, з протоколу перерахунку пенсії з 01.04.2018 та Розрахунку на доплату за період з січня 2016 по березень 2018 включно, відповідач провів перерахунок та зазначив у відповіді позивачу про проведення перерахунку з 01.01.2016 на підтвердження чого надав до листа відповідні документи.
У відповіді, яку процитовано вище, відповідач звернув увагу, що виплата різниці за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 в сумі 94 710,76 буде проведено в порядку постанови КМ України № 100 від 21.02.2018. При цьому зазначено, що доплату різниці пенсії за січень, лютий та березень 2018 в сумі 15 955,23 грн. виплачено у квітні 2018.
З матеріалів пенсійної справи вбачається (а.с. 62, 63), що з 01.04.2018 проведено перерахунок пенсії та визначено на рівні 12340,92 грн., при цьому основний розмір пенсії - 10888,92 грн., надбавки - 726 грн. та 726 грн - у зв'язку з наявністю непрацездатних дітей віком до 18 років. Крім того, в матеріалах пенсійної справи наявний Розрахунок на доплату за період з січня 2016 по березень 2018 (підлягало виплаті помісячно: 10740 грн., фактично виплачено 6644,51 грн.; сума доплати - 4095,49 грн.).
Таким чином, в порядку виконання обов'язку, зазначено у ч. 1 ст. 77 КАС України, позивач не довів обставин відмови відповідача у проведенні перерахунку пенсії. Зазначений перерахунок, як вже неодноразово зазначено вище, був проведений.
Між тим, у даній справі позивачем не оскаржується розмір перерахованої (нарахованої) на підставі вищезгаданої довідки пенсії, не оскаржуються складові перерахунки за період з січня 2016 та не період з квітня 2018.
При цьому, у позові також не оскаржується і порядок/строки/період виплати пенсії на підставі Постанови № 100, періодичність виплати доплат та у позові не спростовано проведення виплат, зазначених у відповіді на адвокатський запит та у відзиві на позов. Станом на час подання позову не доведено прострочення платежів.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, тобто з предмету та підстав позову, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, що ґрунтується на розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що під час розгляду справи не доведено порушення прав чи інтересів позивача в контексті заявлених підстав та предмету позову, а відтак, відсутні підстави для висновку про вчинення відповідачем протиправних дій чи допущення ним протиправної бездіяльності (в контексті заявлених підстав та предмету позову), що у свою чергу зумовлює висновок про відсутність підстав для задоволення позову та у задоволенні позову слід відмовити.
Враховуючи положення ст. 139 КАС України судовий збір у випадку відмови у задоволенні позову не відшкодовується.
Керуючись положеннями статей 6, 72-77, 139, 241-246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, р.н.о.к.п.п.: НОМЕР_1) до ГУ ПФУ в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська; код ЄДР 42098368) відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 КАС України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.
Суддя О.А. Кармазін