Ухвала суду № 79814350, 13.02.2019, Тернівський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
13.02.2019
Номер справи
215/671/19
Номер документу
79814350
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 215/671/19

2-а/215/67/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2019 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_2 до комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Криворізької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

08 лютого 2019 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Криворізької міської ради з позовними вимогами про:

- визнання протиправною бездіяльності комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Криворізької міської ради, яка виявилася в не забезпеченні гарантій ст. 3, ч.2 ст. 28 Конституції України і належної правової процедури розгляду заяви від 06.12.2018 р. вх..162;

- захист його права звернутися за захистом прав та інтересів немічних батьків, як їх законних представників, без спеціальних на те повноважень, зобов’язання комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Криворізької міської ради скласти індивідуальний акт для забезпечення особи з інвалідністю ОСОБА_3 – його матері, як онко хворої людини, безкоштовними медикаментами за усіма надаваємими рецептами на ліки для лікувально-профілактичних заходів, шляхом їх визнання окремим пунктом рішення, згідно заяви від 06.12.2018 р.

Вивчивши матеріали даної адміністративної позовної заяви приходжу до наступних висновків.

Згідно п.4 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.4 КАС України, публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із визнанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг.

Відповідно до вимог ст.20 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Отже в переліку ч. 1 ст. 20 КАС України відсутні спори пов"язані з вирішенням питань щодо визнання протиправною бездіяльності комунального підприємства первинної медико-санітарної допомоги та спори щодо зобов"язання видати індивідуальний акт, тому місцевий загальний суд, як адміністративний суд не може вирішити питання, що не віднесені до його предметної юрисдикції.

При цьому, в силу ч. 2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Оскільки саме окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною 1 статті 20 КАС, то це виключає можливість вирішення місцевим загальним судом як адміністративним будь якої справи, яка не визначена в частині 1 статті 20 КАС.

Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Криворізької міської ради та зобов’язати вчинити певні дії.

Тільки окружний адміністративний суд у даних правовідносинах може вирішити питання чи є даний спір публічно-правовим, чи підлягає він розгляду в порядку адміністративного судочинства, чи є підстави для відкриття провадження у даній справі, залишення без руху позову, повернення позову та вирішити інші процесуальні питання пов'язані з справою. Водночас місцевий загальний суд щодо даної справи таких повноважень не має.

За таких обставин дана адміністративна справа предметно підсудна ОСОБА_4 окружному адміністративному суду, а не Тернівському районному суду міста ОСОБА_5.

У відповідності до положень п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Отже, дана адміністративна справа предметно не підсудна Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, тому вона підлягає передачі до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду.

Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення порушення права особи на доступ до правосуддя, а також з урахуванням того, що ефективний та належний судовий захист може бути наданий особі лише судом, встановленим законом, керуючись ст.ст.7, 19, 20, 29 КАС України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну позовну заяву ОСОБА_2 до комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Криворізької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії – передати до ОСОБА_4 окружного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду підписана суддею 13 лютого 2019 року.

Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду через Тернівський районний суд міста ОСОБА_5 протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.

СУДДЯ: