Рішення № 79809472, 05.02.2019, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.02.2019
Номер справи
120/4680/18-а
Номер документу
79809472
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

05 лютого 2019 р. Справа № 120/4680/18-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Дончика В.В.,

за участю:

секретаря судового засідання: Литвина Д.С.,

представника позивача: ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування рішення

в с т а н о в и в :

18.12.2018 року ОСОБА_2 звернувся в суд з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування рішення.

В обґрунтування заявлених позовних вимог вказав, що 15 березня 2018 року Вінницьким окружним адміністративним судом винесено рішення у справі № 802/2253/17-а, яким його адміністративний позов до МВС України та Ліквідаційної комісії УМВС у Вінницькій області задо волений повністю, визнано протиправним та скасовано висновок Ліквідаційної комісії УМВС у Вінницькій області про призначення ОСОБА_2 одноразо вої грошової допомоги від червня 2017 р. у розмірі 238 360,00 грн.; визнано протиправною бездіяль ність МВС України щодо неприйняття рішення по заяві (рапорту) ОСОБА_2 про виплату грошової допомоги у зв’язку з встановленням з 16 лютого 2017 р. інвалідності III групи внаслідок травми, отриманої при виконанні службових обов’язків в період проходження служби в ОВС; зобов’язано Ліквідаційну комі сію УМВС у Вінницькій області в 15-денний строк надіслати до МВС України, документи для призначення та виплати ОСОБА_2 допомоги у зв’язку з встановленням III групи інвалідності, відповідно до пункту 8 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою КМУ від 21.10.2015 р. № 850; зо бов’язано МВС України в місячний строк після надходження документів, з ураху ванням висновків суду, повторно розглянути отримані від Ліквідаційної комісії УМВС у Вінницькій області документи та прийняти рішення по заяві ОСОБА_2 го В.С. про виплату грошової допомоги у зв’язку із встановленням III групи інва лідності внаслідок травми, отриманої при виконанні службових обов’язків в пері од проходження служби в ОВС, відповідно до пункту 9 Порядку та умов призна чення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалід ності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності праців ника міліції, затвердженого постановою КМУ від 21.10.2015 р. № 850.

Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду у адміністративній справі №802/2253/17-а від 26 червня 2018 року, абзац четвертий резолютивної частини рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 15.03.2018 року змінено та викладено у наступній редакції: «Зобов’язати Ліквідаційну комісію УМВС у Він ницькій області в 15-денний строк, після отримання заяви та повного пакету до кументів від Позивача, надіслати до Міністерства внутрішніх справ України, до кументи для призначення та виплати ОСОБА_2 допо моги у зв’язку з встановленням III групи інвалідності, відповідно до пункту 8 По рядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі заги белі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою КМУ від 21.10.2015 р. № 850». В решті рішення місцевого адміністративного суду залишено без змін.

Вподальшому, на стадії виконання вищенаведених рішень судів першої та апеляційної інстанції, відповідачем прийнято рішення про відмову у затвердженні висновку про призначення позивачу одноразової грошової допомоги, із мотивів що його повторний огляд МСЕК відбувся у строк, що перевищує уста новлений пунктом 4 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затверджений постановою КМУ від 21.10.2015 р. № 850 дворічний термін для звернення за отриманням одноразо вою грошовою допомогою у разі проведення повторного огляду МСЕК.

При цьому позивач зауважив, що рішення МВС України про відмову у затвердженні висновку про виплату йому одноразової грошової допомоги винесене із мотиву ванням та аргументацією, які були повністю спростовані рішеннями судів у справі № 802/2253/17-а.

Не погодившись із відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом, у якому просив визнати протиправним та скасувати рішення МВС України про відмову у затверджені висновку від 06.09.2018 року.

Ухвалою суду від 11.01.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження в судове засідання на 05.02.2019 року. Крім того, даною ухвалою встановлено відповідачу термін для надання відзиву на позов.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві, просив адміністративний позов задовольнити повністю.

Представник відповідача у судове засідання не прибув з невідомих суду причин, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Відзиву на адміністративний позов до суду не подав.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів справи, судом встановлено, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду у адміністративній справі №802/2253/17-а від 15.03.2018 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України, Ліквідаційної комісії УМВС України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано висновок Ліквідаційної комісії УМВС у Вінницькій області про призначення ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги від червня 2017 року у розмірі 238360,00 грн. Визнано протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо неприйняття рішення по заяві (рапорту) ОСОБА_2 про виплату грошової допомоги у зв’язку з встановленням з 16 лютого 2017 року інвалідності III групи внаслідок травми, отриманої при виконанні службових обов’язків в період проходження служби в органах внутрішніх справ. Зобов’язано Ліквідаційну комісію УМВС у Вінницькій області в 15-денний строк надіслати до Міністерства внутрішніх справ України, документи для призначення та виплати ОСОБА_2 допомоги у зв’язку з встановленням III групи інвалідності, відповідно до пункту 8 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою КМУ від 21.10.2015 № 850. Зобов’язано Міністерство внутрішніх справ України в місячний строк після надходження документів, з урахуванням висновків суду, повторно розглянути отримані від Ліквідаційної комісії УМВС у Вінницькій області документи та прийняти рішення по заяві (рапорту) ОСОБА_2 про виплату грошової допомоги у зв’язку із встановленням III групи інвалідності внаслідок травми, отриманої при виконанні службових обов’язків в період проходження служби в органах внутрішніх справ, відповідно до пункту 9 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою КМУ від 21.10.2015 № 850.

Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 26.06.2018 року рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 15.03.2018 року змінено. Абзац четвертий резолютивної частини викладено в наступній редакції: "Зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС у Вінницькій області в 15-денний строк, після отримання заяви та повного пакету документів від позивача, надіслати до Міністерства внутрішніх справ України, документи для призначення та виплати позивачу допомоги у зв'язку з встановленням III групи інвалідності, відповідно до пункту 8 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою КМУ від 21.10.2015 № 850." В решті рішення залишено без змін.

Листом №15/2-3624 від 28.09.2018 року МВС України надіслало Ліквідаційній комісії УМВС України у Вінницькій області затверджений на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 15.03.2018 року у справі №802/2253/17-а висновок про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_2 При цьому зазначили, що матеріали ОСОБА_2 не відповідають вимогам Порядку. Зокрема п. 4 Порядку передбачено, що якщо протягом двох років працівникові міліції після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено, згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії, вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми.

Під час розгляду матеріалів встановлено, що первинне установлення ОСОБА_2 5% втрати працездатності відбулося 07.11.2003 року (Вінницькою обласною дирекцією НАСК «ОРАНТА» за державним обов’язковим особистим страхуванням виплачено страхову суму в розмірі 400,00 грн.) при повторному огляді 20.02.2017 йому установлено 3-ю групу інвалідності та відповідний ступінь втрати працездатності, що перевищує установлений Порядком дворічний термін.

Крім цього вказали, що діагноз, зазначений у виписці з акта огляду МСЕК від 01.03.2017 №584249 заявника не відповідає діагнозу, зазначеному у постанові ВЛК ДУ «ТМО МВС України по Вінницькій області» від 01.04.2016 року № 10.

Міністерство внутрішніх справ України листом від 22.10.2018 року №15/2-266аз повідомило представника позивача, що на виконання рішення суду, повторно розглянуто документи ОСОБА_2, надіслані ліквідаційною комісією УМВС України у Вінницькій області, та прийнято рішення по заяві. Зокрема, 06.09.2018 року затверджений висновок про відмову в призначенні ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правовідносини щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, врегульовані Законом України "Про міліцію" від 20.12.1990 року № 565-ХІІ (далі - Закон № 565-ХІІ) .

Закон № 565-ХІІ втратив чинність у зв'язку із прийняттям Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 року № 580-VIII.

Пунктом 15 Розділу ХІ Закону України "Про Національну поліцію" передбачено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".

Відповідно до ч. 6 ст. 23 Закону № 565-ХІІ у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.

Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням групи інвалідності внаслідок захворювання, що пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ визначає Порядок № 850.

Згідно п. 7 Порядку № 850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).

До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).

При цьому згідно п. 8 Порядку № 850 керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу; витяг з особової справи про склад сім'ї загиблого (померлого) працівника міліції.

У рішенні Вінницького окружного адміністративного суду від 15.03.2018 року у адміністративній справі №802/2253/17-а та знайшло своє підтвердження в суді апеляційної інстанції, встановлено, що ліквідаційна комісія УМВС України у Вінницькій області отримавши відповідну заяву позивача та додані до неї документи, направила висновок про призначення позивачу одноразової грошової допомоги та документи, перелік яких визначений Порядком № 850, до МВС України для прийняття рішення.

Згідно п. 9 Порядку № 850, МВС України в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.

Таким чином, після надходження передбачених Порядком документів МВС України зобов'язане прийняти одне з двох рішень: про призначення або про відмову в призначенні вказаної грошової допомоги.

Однак, Міністерство внутрішніх справ України листом від 10.07.2017 №15/2-2403 повернув ліквідаційній комісії УМВС України у Вінницькій області матеріали на призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_2

Серед іншого, рішенням суду зобов'язано Ліквідаційну комісію УМВС у Вінницькій області в 15-денний строк, після отримання заяви та повного пакету документів від позивача, надіслати до Міністерства внутрішніх справ України, документи для призначення та виплати позивачу допомоги у зв'язку з встановленням III групи інвалідності, відповідно до пункту 8 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою КМУ від 21.10.2015 № 850.

Вподальшому, на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 15.03.2018 року у справі №802/2253/17-а, відповідачем прийнято рішення про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_2 При цьому зазначили, що матеріали ОСОБА_2 не відповідають вимогам Порядку. Зокрема п. 4 Порядку передбачено, що якщо протягом двох років працівникові міліції після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено, згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії, вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми.

Під час розгляду матеріалів встановлено, що первинне установлення ОСОБА_2 5% втрати працездатності відбулося 07.11.2003 року (Вінницькою обласною дирекцією НАСК «ОРАНТА» за державним обов’язковим особистим страхуванням виплачено страхову суму в розмірі 400,00 грн.) при повторному огляді 20.02.2017 йому установлено 3-ю групу інвалідності та відповідний ступінь втрати працездатності, що перевищує установлений Порядком дворічний термін.

Суд критично оцінює висновки відповідача щодо відсутності у МВС України законних підстав для призначення ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги, оскільки після первинного огляду МСЕК пройшло більше двох років, з огляду на наступне.

Відповідно до пп. 2 п. 2 Порядку № 850, днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Згідно п. 4 Порядку № 850, якщо протягом двох років працівникові міліції після первинного встановлення інвалідності із втратою працездатності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми.

Таким чином, моментом виникнення права працівником міліції на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії. При цьому, таке право виникає незалежно, ані від часу встановлення інвалідності, ані від черговості медичного огляду (вперше чи повторний).

У рішенні Вінницького окружного адміністративного суду від 15.03.2018 року у адміністративній справі №802/2253/17-а та знайшло своє підтвердження в суді апеляційної інстанції, встановлено, що в 2003 року відбувся первинний огляд МСЕК ОСОБА_2 із установлення йому 5 % втрати працездатності, у зв'язку з чим позивачу здійснено виплату одноразової допомоги в передбаченому розмірі.

20.02.2017 року позивачу за рішенням МСЕК встановлено ІІІ групу інвалідності та 50% втрати працездатності у зв'язку з захворюванням, пов'язаним із виконання службових обов'язків. Тобто, із цього часу в позивача виникли нові підстави, які згідно п. 3 Порядку №850 надають право на отримання одноразової грошової допомоги в розмірі, яка передбачена для ІІІ групи, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності.

Пункт 4 Порядку № 850, на який посилається відповідач, відмовляючи ОСОБА_2 у призначенні допомоги, не позбавляє позивача права на отримання одноразової грошової допомоги, а лише встановлює обмеження щодо визначення розміру такої допомоги в залежності від часу повторного медичного огляду, в результаті якого встановлена вища група чи іншу причина інвалідності або більший відсоток втрати працездатності.

Вказана норма Порядку № 850 регулює лише порядок визначення розміру допомоги, проте не встановлює підстави для її призначення та виплати.

Відтак, зазначена норма Порядку № 850 не може слугувати підставою для позбавлення позивача права на отримання одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України "Про міліцію" та підставою для відмови у затвердженні висновку управління Міністерства внутрішніх справ України у Вінницькій області про її призначення.

Вказана правова позиція також підтверджена в постанові Верховного Суду від 30.01.2018 року (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71911150).

На підставі викладеного, суд приходить до висновку що доводи позивача знайшли своє підтвердження у ході розгляду даної адміністративної справи, а рішення МВС України про відмову у затверджені висновку від 06.09.2018 р. про призначення ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги згідно "Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. № 850, є протиправним та підлягає скасуванню.

Визначаючись щодо необхідних меж відновлення порушеного права позивача, суд вважає, що скасування рішення про відмову у затверджені висновку про призначення одноразової грошової допомоги буде ефективним способом його поновлення, оскільки залишиться невиконаним рішення суду у справі №802/2253/17-а, яким зобов'язано відповідача розглянути отримані від Ліквідаційної комісії УМВС у Вінницькій області документи та прийняти рішення по заяві ОСОБА_2 про виплату грошової допомоги у зв’язку із встановленням III групи інва лідності.

Крім того, ненадходження до суду відзиву на позовну заяву, в сукупності із встановленими обставинами у справі, у відповідності до ч. 4 ст. 159 КАС України, суд кваліфікує як визнання позову суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до частини першої статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст на спрямованість діяльності держави.

Суд наголошує, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення, суд приходить до переконання, що наявні всі підстави для задоволення адміністративного позову ОСОБА_2

Відповідно до норм статті 139 КАС України, враховуючи те, що позивач звільнений від справи судового збору, судові витрати з відповідачів не стягуються.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

в и р і ш и в :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення МВС України про відмову у затверджені висновку від 06.09.2018 р. про призначення ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги згідно "Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. № 850.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_2 (вул. Леонтовича, 34, с. Вінницькі Хутори, Вінницький район, Вінницька область, ідентифікаційний номер НОМЕР_1);

Відповідач: Міністерство внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, код ЄДРПОУ 00032684).

Рішення у повному обсязі виготовлене 15.02.2019 року.

Суддя Дончик Віталій Володимирович