
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
11.02.2019 р. Справа№ 914/2251/18
Господарський суд Львівської області в складі:
судді Запотічняк О.Д.
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом: Львівського комунального підприємства “Сонячне”, м. Львів
до відповідача: Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Світлиця – 46”,
м. Львів
про стягнення 50 765, 71 грн.
Представники:
від позивача: ОСОБА_2
від відповідача: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5
Встановив:
Львівське комунальне підприємство “Сонячне” звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до відповідача: Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Світлиця - 46” про стягнення 50 765,71 грн.
Ухвалою від 10 грудня 2018 року Господарський суд Львівської області прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначив розгляд справи по суті в судовому засіданні на 03 січня 2019 року.
В судовому засіданні 11.02.2019р. представником позивача подано клопотання про залучення в якості третіх осіб які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - ЛМКП «Львівводоканал» та ОСОБА_6 районну адміністрацію Львівської міської ради.
Представником відповідача продано клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача – Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів у Львівській області.
Обґрунтовуючи подане клопотання про залучення Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал» до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, позивач посилається на те, що відповідач заперечуючи позовні вимоги стверджує, що ні мешканці будинку №46 по вул. Володимира Великого у м.Львові, ні ОСББ «СВІТЛИЦЯ-46», не є сторонами по відшкодуванню експлуатаційних витрат по підкачці води, а такою особою може бути тільки ЛМКП «Львівводоканал».
Обґрунтовуючи клопотання в частині залучення ОСОБА_6 районної адміністрації Львівської міської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, позивач посилається на те, що остання наділена повноваженнями уповноваженого власника ЛКП «Сонячне».
Представник відповідача не заперечив проти залучення до участі у справі в якості третьої особи Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал», однак вважає недоцільним залучати ОСОБА_6 районну адміністрацію Львівської міської ради, так як позивач є самостійним господарюючим суб’єктом та самостійно несе відповідальність за свою діяльність.
Представник відповідача обґрунтовуючи подане клопотання про залучення в якості третьої особи без самостійних вимог Державну інспекцію з питань захисту прав споживачів у Львівській області посилається на те, що у випадку залучення до участі у справі ЛМКП «Львівводжоканал» саме залучення до участі у справі Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області, забезпечить баланс інтересів між учасниками справи.
Згідно із положеннями ст.50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов’язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов’язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов’язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
З аналізу наведених положень процесуального закону вбачається, що підставою для залучення особи до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог, є наявність обставин на підставі яких можна зробити висновок, що рішення у справі може вплинути на її права або обов’язки щодо однієї із сторін
Відповідно до п.1,2 ч.1 ст. 237 ГПК України, при ухваленні рішення суд зокрема вирішує, чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються., чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до положень ст.236 ГПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Одним із аргументів на яких відповідач ґрунтує свої заперечення,є посилання на те, що ні мешканці будинку №46 по вул. Володимира Великого у м.Львові, ні ОСББ «СВІТЛИЦЯ-46», не є сторонами по відшкодуванню експлуатаційних витрат по підкачці води, а такою особою може бути тільки ЛМКП «Львівводоканал».
Таким чином, при вирішенні даної справи, судом будуть досліджуватись обставини, щодо того, хто саме повинен відшкодовувати позивачу понесені витрати.
Відповідно, якщо судом буде встановлено, що такі витрати повинно відшкодовувати ЛМКП «Львівводоканал», рішення суду у справі може вплинути на права або обов’язки останнього щодо однієї із сторін.
За таких обставин суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ЛМКП «Львівводоканал».
В той же час, суд не вбачає підстав для залучення до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_6 районної адміністрації Львівської міської ради та Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області, оскільки рішення суду у даній справі жодним чином не вплине на їх права та обов’язки щодо однієї із сторін у справі.
Посилання позивача на те, що ОСОБА_6 районна адміністрація Львівської міської ради наділена повноваженнями уповноваженого власника ЛКП «Сонячне», не свідчать про те, що рішення суду у даній справі матиме наслідки для адміністрації, оскільки позивач ЛКП «Сонячне» є юридичною особою, самостійним господарюючим суб’єктом, який самостійно несе відповідальність за свою господарську діяльність.
Суд також звертає увагу на те, що згідно інформації наявної в єдиному державному реєстрі, такої юридичної особи як Державна інспекція з питань захисту прав споживачів у Львівській області немає. Згідно Положення про головне управління держспоживслужби у Львівській області, останнє є правонаступником Головного управління ветеринарної медицини у Львівській області, Державної фітосанітарної
інспекції у Львівській області, Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області, Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області, управлінь Держпродспоживслужби в районах та містах Львівської області.
Головне управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реалізацію державної політики, зокрема у сфері здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про захист прав споживачів.
Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», цей Закон регулює відносини між споживачами товарів (крім харчових продуктів, якщо інше прямо не встановлено цим Законом), робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг.
Споживачем в розумінні даного закону є фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.
В той же час, відповідач у справі є юридичною особою а не фізичною.
Також представниками сторін подано спільну заяву про врегулювання спору за участю судді.
Поданою заявою сторони надають згоду на врегулювання спору за участю судді відповідно до Глави 4 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини першої статті 186 Господарського процесуального кодексу України врегулювання спору за участю судді проводиться за згодою сторін до початку розгляду справи по суті.
Статтею 190 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що врегулювання спору за участю судді проводиться протягом розумного строку, але не більше тридцяти днів з дня постановлення ухвали про його проведення. Строк проведення врегулювання спору за участю судді продовженню не підлягає.
Проведення врегулювання спору за участю судді здійснюється у формі спільних та (або) закритих нарад. Сторони мають право брати участь у таких нарадах у режимі відеоконференції в порядку, визначеному цим Кодексом. Спільні наради проводяться за участю всіх сторін, їх представників та судді. Закриті наради проводяться за ініціативою судді з кожною зі сторін окремо.(ч.2 ст.188 Господарського процесуального кодексу України).
Частиною першою статті 187 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що про проведення процедури врегулювання спору за участю судді суд постановляє ухвалу, якою одночасно зупиняє провадження у справі.
Суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадках: прийняття рішення про врегулювання спору за участю судді (п.4 ч.1 ст.227 Господарського процесуального кодексу України).
Так, суд розглянувши подану на розгляд спільну заяву сторін про врегулювання спору за участю судді, заслухавши пояснення присутніх в судовому засіданні представників сторін, вважає за необхідне задовольнити заяву сторін про врегулювання спору за участю судді та зупинити провадження у справі.
Відтак, враховуючи наведене, суд викликає сторін для проведення врегулювання спору за участю судді на спільну нараду 11.02.2019 о 15:30 год.
Керуючись статтями 186, 187, 227, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Ухвалив:
1. В задоволенні клопотання позивача про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_6 районної адміністрації Львівської міської ради - відмовити.
2. В задоволенні клопотання відповідача про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача -Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області відмовити.
3. Залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ЛМКП «Львівводжоканал».
4. Заяву сторін про врегулювання спору за участю судді у справі №914/2251/18 за позовом Львівського комунального підприємства “Сонячне” до відповідача: Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Світлиця – 46” про стягнення 50 765, 71 грн - задовольнити.
5. Зупинити провадження у справі №914/2251/18
6. Спільну нараду для проведення врегулювання спору за участю судді провести 11.02.2019р. о 15год. 30хв. в приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх).
Додатково, суд роз’яснює сторонам, що відповідно до частин 8, 10 статті 188 Господарського процесуального кодексу України інформація, отримана будь-якою із сторін, а також суддею під час проведення врегулювання спору, є конфіденційною. Під час проведення врегулювання спору за участю судді протокол наради не ведеться та не здійснюється фіксування технічними засобами. Під час врегулювання спору за участю судді забороняється використовувати портативні аудіотехнічні пристрої, а також здійснювати фото- і кінозйомку, відео-, звукозапис.
Інформацію про справу можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5015.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Запотічняк О.Д.