ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 2а-4932/08/177017 червня 2009 року 14 год. 55 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд
під головуванням суддіБоймиструка С.Вза участю секретаря судового засідання Пушкової О.В.представників позивача Марчук О.П.
Корнейко В.І., представника відповідача Вишневський І.В.розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Рівненській області до Житлово-комунального підприємства «Галицьке» про стягнення зайво отриманих бюджетних коштів,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач Контрольно-ревізійне управління в Рівненській області, звернувшись до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Житлово-комунального підприємства «Галицьке» просить стягнути зайво отримані бюджетні кошти в сумі 39300,00 грн.
Свої позовні вимоги мотивує тим, що в результаті проведеної планової ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача за період з 01.01.2005 р. по 31.08.2007 р. встановлено порушення останнім п. 7 ст. 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", в результаті чого відповідачем зайво отримано від управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому бюджетні кошти в сумі 39300,00 грн. на покриття збитків (втрат), які підприємством в частині обслуговування ліфтів, аварійного обслуговування фактично не були понесені, що призвело до збитків загального фонду бюджету м. Рівне на обумовлену суму. Відповідачу були предявлені вимоги про усунення виявлених порушень, які на момент подання позову відповідачем не виконані.
В судовому засіданні представники позивача позов підтримали, просять його задовольнити повністю.
Представник відповідача Житлово-комунального підприємства «Галицьке» в судовому засіданні надав пояснення, які співпадають з позицією викладеною в поданих письмових запереченнях, зокрема зазначив, що кошти в сумі 39300,00 грн. були використані ним відповідно до рішень органів місцевого самоврядування, які не визнавались в судовому порядку незаконними, а відтак вважає, що підстав для задоволення позову немає. Просить в позові відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.
З 02 жовтня по 12 листопада 2007 року працівниками Контрольно-ревізійного управління в Рівненській області відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи на ІІІ квартал 2007 року була проведена ревізія фінансово-господарської діяльності Житлово-комунального підприємства «Галицьке» за період роботи з 01.01.2005 р. по 31.08.2007 р., за наслідками якої складено Акт від 12.11.2007 р. № 17-05-04/108 (копія а.с. 6-12).
Під час проведення ревізії встановлено, що фактичні витрати за січень-липень 2007 року, понесені відповідачем у відповідності до наданих актів прийомки виконаних робіт за січень-липень 2007 року ДП "Ліфтсервіс" МПП "Леда" становлять 132 762,03 грн., в тому числі ПДВ, що також було підтверджено листом від 01.11.2007 р. № 186 ДП "Ліфтсервіс" МПП "Леда", в якому зазначено, що по даних бухгалтерського обліку підприємства нараховано відповідачу за обслуговування та додаткові роботи по ремонту ліфтів за січень-липень 2007 року 132 762,03 грн.
За відповідний період квартиронаймачам нарахованої квартирної плати в частині технічного обслуговування та ремонту ліфтів в житлових будинках в сумі 132 762,03 грн. Отже, враховуючи суми нарахованої населенню квартирної плати та фактичних витрат по наданню послуг квартиронаймачам по технічному обслуговуванню та ремонту ліфтів в житлових будинках підприємством протягом січня-липня 2007 року, збитки не понесені.
Станом на 01.08.2007 року кредиторська заборгованість перед ДП "Ліфтсервіс" МПП "Леда" становить 201842,86 гривень.
Бюджетні кошти в сумі 32500,00 грн. ЖКП "Галицьке" згідно платіжного доручення від 07.08.2007 № 827 перераховані для ДП "Ліфтсервіс" МПП "Леда" на погашення заборгованості за надані послуги.
Ревізією встановлено, що фактичні витрати за січень-липень 2007 року, понесені ЖКП "Галицьке" у відповідності до наданих актів прийому виконаних робіт за січень липень 2007 року ПП "Житловик ВВ" становлять 21111,95 грн.
Квартиронаймачам за відповідний період в частині аварійного обслуговування нараховано квартирної плати в сумі 25520,61 грн. Фактично наданий обсяг таких послуг ПП "Житловик ВВ" менший від суми, яка нарахована квартиронаймачам та відповідно ЖКП "Галицьке" збитки в частині надання послуг квартиронаймачам по аварійному обслуговуванню житлового фонду не понесені, а кошти в сумі 6800,00 грн. відповідачем перераховані для ПП "Житловик ВВ" та на відповідну суму зменшено кредиторську заборгованість.
Також ревізією встановлено, що в розрахунок розміру дотації розраховані нормативні витрати на виробництво послуг з обслуговування ліфтів, аварійного обслуговування, які економічно не обґрунтовані даними бухгалтерського обліку або розрахунками, що ґрунтуються на економічних показниках ЖКП "Галицьке".
Дані обставини підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами, наявними у справі: довідка КРУ у Рівненській області від 12.11.2007 р. щодо ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ЖКП "Галицьке" за період з 01.01.2005 р. по 31.08.2007 р. (а.с. 13), копія розрахунку дотації на покриття збитків від різниці в тарифах в частині обслуговування ліфтів по ЖКП "Галицьке" за січень-липень 2007 р. (а.с.20-21), копія реєстру використання ЖКП "Галицьке" коштів, отриманих по загальному фонду КФКВ 100103 в 2007 році (а.с. 22), копія пояснення головного бухгалтера ЖКП "Галицьке" від 07.11.207 р. (а.с.23-24), копія договору № 15-Р від 15.12.2004 р. на виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту ліфтів і диспетчерського обладнання (а.с. 25).
Отже, ЖКП "Галицьке" зайво отримало від управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому бюджетних коштів на загальну суму 39300,00 грн. на покриття збитків, які даним підприємством в частині обслуговування ліфтів, аварійного обслуговування фактично понесені не були, чим порушило ч. 7 ст. 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
18 грудня 2007 року Контрольно-ревізійне управління у Рівненській області предявило відповідачу вимоги за № 17-05-07/5575, в тому числі щодо повернення бюджетних коштів в сумі 39300,00 грн., як зайво отриманих від управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому, на відшкодування витрат (збитків), які фактично підприємством не понесені (п. 6 вимог; а.с.27-29 ).
Дані вимоги відповідачем на момент розгляду справи не усунуті, що підтверджується листами-відповідями відповідача (а.с. 30, 31) та останнім не оскаржувались.
Відповідно до п. 14 Порядку зменшення бюджетних асигнувань та повернення коштів у разі нецільового використання бюджетних коштів у поточному чи минулих роках, затвердженого Постановою КМ України від 13.04.2006 р. № 492, у разі невиконання одержувачем бюджетних коштів вимоги контролюючий орган звертається до суду щодо стягнення з одержувача бюджетних коштів в дохід відповідного бюджету коштів в сумі, яка була використана ним не за цільовим призначенням.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд приходить до висновку, що позивачем доведено ті обставини на яких ґрунтується його позов. Натомість, доводи, якими відповідач обґрунтовував свої заперечення, є безпідставними та такими, що не відповідають дійсним обставинам справи, оскільки спростовуються вищевикладеним та наявними в справі доказами.
Оскільки позивачем не надано доказів понесення судових витрат, то підстав для застосування вимог ст. 94 КАС України у суду немає.
Керуючись статтями 160-163 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Житлово-комунального підприємства «Галицьке» (33018, м. Рівне, вул. Відінська,40, код ЗКПО 31479188) кошти в сумі 39 300 (тридцять девять тисяч триста ) грн. 00 коп. на рахунок № 31418544700002, відкритого в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017 (за кодом бюджетної класифікації 24060300, одержувач місцевий бюджет м. Рівне, ЗКПО 22586331). Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий С.В. Боймиструк
Постанова складена в повному обсязі "22" червня 2009 року.