
Справа № 442/518/19
Провадження №3/442/165/2019
П О С Т А Н О В А
Іменем України
25 січня 2019 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Павлів З.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, обіймаючи молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40», відповідно до наказу начальника установи ОСОБА_2 №37 о/с від 30.06.2017 відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю.
Прокурор Тидаш О.І. вважає, що протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 ОСОБА_2, є законним і обґрунтованим, просить накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вислухавши пояснення правопорушника, висновок прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків:
відповідно до наказу №37 о/с Державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40», з 1 липня 2017 року.
Згідно наказу Державної установи «Дрогобицька виправна колонія №40» №8/ос від 20.02.2018 ОСОБА_1 звільнено і займаної посади за власним бажанням.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1 підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затв. рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, декларація суб’єкта декларування, визначеного в абзаці 1 частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Згідно інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію (перед звільненням) особи,уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік лише 23.02.2018 о 21:41 год. тобто несвоєчасно.
При таких обставинах вбачаю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 ОСОБА_2 України.
З огляду на викладене, а також враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Керуючись ч.2 ст.172-6, ст.ст.283, 284 ОСОБА_2, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним за ч.1ст.172-6 ОСОБА_2 та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 384,20 гривень судового збору (отримувач коштів: ГУК у м. Києві / м.Київ / 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає пред’явленню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя Павлів З.С.