
Справа № 323/277/19
Провадження № 3/323/64/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.02.2019 р.м. Оріхів
Суддя Оріхівського районного суду Запорізької області Плечищева О.В. за участю прокурора Товкач О.Є., за участю особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_1 розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, працює заступником голови Комишувахської селищної ради з питань діяльності виконавчих органів, зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, фактично мешкає за адресою: Запорізька область Оріхівський район смт.Комишуваха вулиця Вокзальна, 5/16, раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності,
-про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, перебуваючи з 31.05.2016 по 27.01.2017 року на посаді начальника відділу – головного архітектора відділу містобудування, архітектури, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області, будучи згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3, ст..45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст..172-6 КУпАПсуб»єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2018 по 01.04.2018 року декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, у порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3, подала її несвоєчасно, лише 06.04.2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП не визнала, суду пояснила, що декілька разів заходила на сайт Єдиного державного реєстру декларацій, однак заповнити декларацію не змогла, так як не було допуску. Інших поважних причини несвоєчасного подання декларації суду не пояснила.
Прокурор, обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши на те, що у ОСОБА_1 було достатньо часу для подання щорічної декларації, однак вона цього не зробила, зібрані матеріали в повній мірі доводять її провину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а відтак, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.
Вислухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Розпорядженням голови Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області № 38-к від 31.05.2016 року ОСОБА_1 була переведена на посаду начальника відділу – головного архітектора відділу містобудування, архітектури, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області.
З 27.01.2017 розпорядженням голови Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області № 4-к від 26.01.2017 року ОСОБА_1 була звільнена з посади начальника відділу – головного архітектора відділу містобудування, архітектури, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області.
Враховуючи, що ОСОБА_1, перебуваючи з 31.05.2016 по 27.01.2017 року на зазначеній посаді, відповідно до ч.1 примітки до ст..172-6 КУпАП, п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3,ст..45 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Абзацом 2 ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» встановлено, що особи,припинили діяльність, пов’язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч.1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Частиною 1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація) за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Декларації подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року, декларація суб’єкта декларування, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а, «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно із ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, особи притягаються до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до примітки до ст.172-6 КУпАП та п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 була державним службовцем, зобов’язана подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого та є субєктом відповідальності за адміністративне порушення передбачене ст.172-6 КУпАП.
Згідно із ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто, з вище викладеного випливає, що ОСОБА_1, звільнившись з посади начальника начальника відділу – головного архітектора відділу містобудування, архітектури, розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Оріхівської районної державної адміністрації Запорізької області зобов'язана була подати декларацію до 01.04.2018 року, як особа, яка припинила діяльність пов’язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Виходячи зі змісту ст. 57 Конституції України, в державі діє презумпція знання закону всіма громадянами, якщо закон був доведений до їх відома шляхом його офіційного оприлюднення.
ОСОБА_1 України «Про запобігання корупції» опубліковувався у офіційних виданнях та ОСОБА_1 не заперечує факту необхідності подачі ним декларації за минулий рік у визначені в законі строки.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується наступними дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення повязане з корупцією №36 від 24.01.2019 року (а.с.2-9), повідомленням про факт неподання чи несвоєчасне подання декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування № 01-28/240 від 10.04.2018 року (а.с.15), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, розпорядження Оріхівської районної державної адміністрації про призначення ОСОБА_1 ( а.с.45-48), про звільнення ( а.с.49), попередження про встановлені ЗУ «Про державну службу» та про «Засади запобігання і протидії корупції», обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу та її проходженням ( а.с.56) . Доказів же поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у строк до 01.04.2018 р. суду не надано, у звязку з чим, суд вважає, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та є всі достатні підстави для визнання її винною у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення та притягнення його до адміністративної відповідальності у межах санкції встановленої ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу. При цьому, строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією визначений ч.3 ст.38 КУпАП, який становить три місяці з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення не пропущено.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд, відповідно до ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, як такого, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, працює, відсутність обставин, що обтяжують покарання визначених ст.35 КУпАП, мету адміністративного стягнення, відповідно до ст.23 КУпАП та вважає необхідним накласти стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді 50 (пятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.
Крім того, згідно ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.
Згідно зі ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 1921 гривень, тобто, розмір судового збору складає 384,20 грн.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави зазначений розмір судового збору у розмірі 384 гривні 20 копійок.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9, 23, 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 251, 252, 245, 283-285, 294 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (пятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить суму у 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
З урахуванням положень ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк встановлений ч.1 ст.307 КУпАП та примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу у сумі 1700,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, на користь держави судовий збір у розмірі 384,20 грн., ( Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001,код класифікації доходів бюджету: 22030106, п.5).
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Запорізького апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Суддя: Плечищева О.В.
Постанова набирає законної чинності, якщо її не оскаржено 23.02.2019 року
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.