
Справа № 419/97/19
Провадження № 3/419/61/2019
ПОСТАНОВА
11 лютого 2019 року Новоайдарський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді - Іванової О. М.,
при секретарі - Шапка О. О.,
за участю: прокурора - Власенко М. С.,
особи, відносно якої складений
протокол про адміністративне
правопорушення - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Новоайдар Луганської області справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від т.в.о. начальника Управління захисту економіки в Луганській області ДЗЕ Національної поліції України у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого на посаді головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції апарату Новоайдарської районної держаної адміністрації, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2
за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 4 від 10.01.2019 року, складеного заступником начальника відділу протидії злочинам у галузі економіки, житлово - комунального господарства та сфері інфраструктури УЗЕ в Луганській області ДЗЕ НПУ, ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, що полягає в письмовому неповідомленні НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» після придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, письмово не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування.
Згідно розпорядження голови Новоайдарської районної державної адміністрації Луганської області від 22 лютого 2016 року № 22-к, ОСОБА_1 переведено на посаду головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації з 11 рангом державного службовця в межах VI-ї категорії посад державних службовців.
Таким чином, головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції апарату Новоайдарської РДА ОСОБА_1, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Згідно п.15.4 особової картки державного службовця № 02-19/164 ОСОБА_1 ознайомлено з вимогами і обмеженнями щодо проходження державної служби відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції».
Встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу від 27.12.2017 року № 4443/2017/767007 ОСОБА_1 придбав транспортний засіб марки ЗАЗ модель SENS, 2008 року випуску, номерний знак НОМЕР_1, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2. Ціна транспортного засобу за вказаним договором склала 94450,00 грн (дев'яносто чотири тисячі чотириста п'ятдесят гривень 00 копійок). Згідно п. 2.2 договору право власності на транспортний засіб переходить до покупця з моменту підписання договору.
На підставі вищезазначеного договору купівлі-продажу від 27.12.2017 року № 4443/2017/767007 автомобіль марки ЗАЗ модель SENS, 2008 року випуску, номерний знак НОМЕР_1, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2, було зареєстровано 27.12.2017 року на нового власника - ОСОБА_1.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801-VIII, установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, тобто 50 прожиткових мінімумів складає - 80000 грн.
За таких умов, у суб'єкта декларування ОСОБА_1 виник обов'язок, відповідно до частини другої статті 52 Закону у десятиденний строк з моменту придбання майна - транспортного засобу марки ЗАЗ модель SENS, 2008 року випуску, вартістю 94450,00 грн письмово повідомити про це НАЗК.
Тобто, упродовж періоду часу з 00 годин 00 хвилин 28.12.2017 року по 23 годин 59 хвилин 06.01.2018 року у ОСОБА_1 після придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року - 80000 грн., виник обов'язок письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі-ІТС Реєстр), ОСОБА_1 після придбання 27.12.2017 року майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року, письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування.
Згідно відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Новоайдарської РДА ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016-2017 рік у строки передбачені Законом, що свідчить про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами цього Закону в частині фінансового контролю.
Згідно табелю обліку робочого часу працівників Новоайдарської районної державної адміністрації за грудень 2017 року та січень 2018 року, ОСОБА_1 27.12.2017 року, 28.12.2017 року, 29.12.2017 року, 02.01.2018 року, 03.01.2018 року, 04.01.2018 року, 05.01.2018 року знаходився на роботі та мав змогу повідомити про суттєві зміни в майновому стані.
Об'єктивних причин, які б унеможливлювали виконання вимог частини 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції» у ОСОБА_1 не встановлено.
Згідно з ч. 2 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови неповідомлення та несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Новоайдарської РДА ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюються вимоги цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини другої статті 52 Закону, з моменту придбання майна на суму 94450 грн. 00 копійок, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» для працездатних осіб на 1 січня 2017 року - 80 000 грн., письмово не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другої статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в сконні адміністративного правопорушення визнав, щиро розкаявся.
Заслухавши думку прокурора, яка вважала, що в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №4 від 10.01.2019 року (а.с.3-10), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.11), відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с.14-33), відповіддю на запит від 13.12.2018 року №31/12/9-10811 (а.с.35), копією договору купівлі - продажу 4443/2017/767007 транспортного засобу від 27.12.2017 року (а.с.38-39), відповіддю на запит від 18.12.2018 року №15/4030 (а.с.43), копією розпорядження голови районної державної адміністрації №22-к від 22.02.2016 року (а.с.49), копією особової картки державного службовця №02-19/164 ОСОБА_1 (а.с.50-53), копією посадової інструкції головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації (а.с.54-55), витягом з табеля обліку використання робочого часу (а.с.57-58) та іншими матеріалами справи.
Відповідно до п.п. "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 ЗУ "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Пунктом 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089), суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через електрону мережу Інтернет з використання програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Пунктом 4 передбачено, що інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи дані про особу правопорушника, який протягом року до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його провини, його відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставини справи, зважаючи, що в результаті вчинення правопорушення збитків суспільним інтересам або громадянам діями ОСОБА_1 не заподіяно, суд вважає доцільним, призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ч. 2 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 (одна тисяча сімсот) грн. у дохід держави на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів УК у Новоайдарському районі 21081100, р/р 31113106012207, код ЄДРПОУ 37895134, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, призначення платежу *;101; реєстраційний номер облікової картки платника податків; штраф (як засіб процесуального примусу), накладений на ОСОБА_1, за постановою № 419/97/19.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір у сумі 384,20 грн на наступні платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу *;101; реєстраційний номер облікової картки платника податків; судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1, Новоайдарський районний суд Луганської області.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Новоайдарський районний суд Луганської області.
Суддя О. М. Іванова