
415/763/19
3/415/252/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"11.02.19" місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г., за участю прокурора Зайченко І.А., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку м. Караганда респ. Казахстан, громадянку України, працюючу директором КЗ «Лисичанська ЗОШ І-ІІ ступенів №29», зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1,
- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи депутатом Лисичанської міської ради Луганської області відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 - свою вину у вчиненому визнала, пояснивши це тим, що вперше зайшла до зазначеної системи наприкінці березня 2018 року (точної дати не пам'ятає), щоб подати декларацію за 2017 рік, але їй це не вдалося, оскільки «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» працював некоректно. Після цього, вона намагалася вирішити проблему самостійно, продовжуючи періодично заходити до «Єдиного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та лише 04.04.2018 року звернулась за допомогою до НАЗК є електронним листом, продовжуючи листування до 20.04.2018 року. Зазначила, що в період з 19.02.2018 по 03.03.2018 вона перебувала на лікарняному, а з 26.03.2018 по 28.03.2018 перебувала у відрядженні.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури Зайченко І.А. в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримав у повному обсязі та просив притягнути останню до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно
додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від
юридичної відповідальності.
Депутат місцевої ради зобов'язаний додержуватися Конституції та
Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України,
регламенту ради, та інших нормативно-правових актів, що визначають
діяльність ради та її органів (пункт 1 частини 1 статті 18 Закону України
«Про статус депутатів місцевих рад»).
Згідно постанови Лисичанської міської виборчої комісії № 76 від
10.11.2015 зазначено, що відповідно до ст. 89 Закону України «Про місцеві
вибори», постанови ЦВК № 381 від 02.10.2015, протоколу про результати
виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів
Лисичанської міської ради від 29.10.2015, постанов Лисичанської міської
виборчої комісії № 71 від 29.10.2015 «Про визначення черговості кандидатів у депутати Лисичанської міської ради у виборчому списку від місцевих
організацій партій, які мають право на участь у розподілі депутатських
мандатів у багатомандатному виборчому окрузі» та № 72 від 29.10.2015 «Про
результати виборів депутатів Лисичанської міської ради», враховуючи подані
до виборчої комісії заяви та інші документи, Лисичанська міська виборча
комісія Луганської області постановила зареєструвати обраним депутатом
Лисичанської міської ради ОСОБА_1
У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону
України «Про запобігання корупції» (надалі Закон) депутати міських рад є
суб'єктами, на яких поширюється дія Закону.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»
визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1
статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом
заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, декларацію
особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого
самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.
Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування, а саме депутатом Лисичанської міської ради, зобов'язана була подати Декларацію за 2017 рік до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018.
Згідно з відомостями, які вказані у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), ОСОБА_1 подала Декларацію за 2017 рік лише 20.04.2018 о 21 годині 08 хвилин, тобто несвоєчасно.
Згідно додатку до листа НАЗК № 71-03/1909/19 від 11.01.2019, в якому викладено послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 (дата реєстрації в Реєстрі 12.01.2017) за період з 01.01.2018 по 31.12.2018, встановлено, що фактично ОСОБА_1 в зазначений період увійшла до Реєстру та почала заповнювати декларацію 20.04.2018 о 09 годині 51 хвилин, що підтверджує факт несвоєчасного подання декларації.
Відповідно до інформації опублікованої на сайті НАЗК за посиланням https ://nazk. gov.ua/ne ws/nazk-do-vidoma-subyekti v-deklaruvannya суб'єктам
декларування рекомендується завчасно отримати послуги електронно- цифрового підпису, та відповідно до інформації опублікованої за посиланням https ://nazk. gov.ua/navchastishi-zapytannva. декларанту необхідно перевірити термін дії та працездатність його власного електронного цифрового підпису для роботи з Реєстром.
Перевіркою сайту Акредитований центр сертифікації ключів acsk.privatbank.ua встановлено, що ОСОБА_1 отримала електронний цифровий ключ в АЦСК «Приватбанк» 13.04.2018. При перевірці сертифікатів АЦСК «Приватбанк» дійений: з 13.04.2018 по 13.04.2019.
Згідно листа НАЗК від 02.03.2017 № 93-05/4886/17 дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.
Відповідно до листа НАЗК від 27.04.2018 № 07-530, засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» у період з 02.01.2018 по 9 годину 50 хвилин 02.01.2018. Близько 12 години 00 хвилин 15.03.2018 виявлено помилки при спробах авторизації у Реєстрі, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ITC Реєстру в цілому. Вжиття невідкладних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб'єктами декларування обов'язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства.
Поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не встановлено.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи положення ст. 33 КУпАП, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень).
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 221, 280, 284, 287-291 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, БАНК ОТРИМУВАЧ - Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: А.Г.Березін