
Справа № 583/195/19
3/583/102/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 лютого 2019 року м. Охтирка
Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Соколова Н.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДФС у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП НОМЕР_1, працює директором ТОВ «Охтирка агропродукт» (код ЄДРПОУ 39522261,вул. Центральна, 11, с. Мала Павлівка Охтирського району)
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
21.12.2018 головним державним ревізором-інспектром Головного управління ДФС у Сумській області відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення в зв’язку з порушенням ним встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме: занижено податок на прибуток на загальну суму 120 060 грн, в тому числі за 2017 рік у сумі 120 060 грн., чим порушено п.44.1, п.44.2, п.44,6 ст.44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України; завищено від’ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного(податкового) за листопад 2018 року на суму 12 973 грн, чим порушено пп. 192.1, пп.192.1.1 п.192.1 ст. 192, п.198.2 та п.198.6 ст. 198 Податкового кодексу України; зазначено недостовірну інформацію щодо сум нарахованого та виплаченого на користь фізичних осіб доходу у вигляді заробітної плати та сум фактично нарахованого та перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб, чим порушено пп. б 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, п. 3.3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку; перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб з порушенням граничних строків сплати, внаслідок чого перевіркою нарахована пеня у сумі 25,46 грн, чим порушено пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України; перераховано до бюджету військовий збір з порушенням граничних строків сплати, внаслідок чого перевіркою нарахована пеня у сумі 0,08 грн, чим порушено пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України; донараховано єдиний соціальний внесок у сумі 532,84 грн за лютий 2016 року, чим порушено п.1 ч.1 ст.4, п.1 ч.1 ст.7, п.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав.
З матеріалів справи вбачається, що правопорушення виявлено 21.12.2018, що встановлено актом документальної позапланової перевірки №7435/18-28-14-04-20/39522261/207 від 21.12.2018 року з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 30.11.2018, з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 03.12.2014 по 30.11.2018.
Так, згідно з витягом з вказаного акту за період з 01.01.2015 по 30.09.2018 встановлено заниження податку на прибуток ТОВ «Охтирка агропродукт», у тому числі за 2017 рік у сумі 120 060 грн; перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 01.01.2015 по 30.11.2018 встановлено завищення від’ємного значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду за листопад 2018 року на суму 12 973 грн; перевіркою дотримання встановленого порядку заповнення Податкового розрахунку достовірності, повноти відображення в ньому відповідних відомостей встановлено невідповідність між даними первинних документів та відомостями, що містять податкові розрахунки за формою 1-ДФ за 1 квартал 2016 року, крім того у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма 1 ДФ) за 3 квартал 2017 року та за 3 квартал 2018 року має місце неправильне відображення інформації щодо сум нарахованого та виплаченого на користь фізичних осіб доходу у вигляді заробітної плати та сум фактично нарахованого та перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб; встановлено, що у липні та вересні 2016 року, та у квітні 2017 року товариство не перераховувало до бюджету податок на доходи фізичних осіб, тобто товариством перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб з порушенням граничних строків; перевіркою питань щодо повноти сплати військового збору встановлено, що у липні, вересні 2016 року та у квітні 2017 року товариство не перерахувало до бюджету військовий збір; перевіркою повноти нарахуванню та сплати (перерахування) єдиного внеску на суми заробітної плати встановлено його не донарахування за лютий 2016 року, проведеною перевіркою ТОВ «Охтирка агропродукт» донараховано єдиний соціальний внесок за лютий 2016 року на суму 532,84 грн.
Із викладеного слідує, що правопорушення мало місце протягом 2015-2017 роки та 1-3 квартал 2018 року.
Суд прийшов до висновку, що «несвоєчасна сплата» не є триваючим адміністративним правопорушенням, а тому при складенні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 посадовою особою Головного управління ДФС у Сумській області не враховано вимоги статті 38 КУпАП, яка в свою чергу визначає строки накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
З огляду на те, що дане правопорушення не носить характер триваючого, та на час винесення згаданого вище протоколу про адміністративне правопорушення закінчилися строки притягнення до адміністративної відповідальності, визначені у частині 2 статті 38 КУпАП, вбачаються підстави для закриття провадження по справі щодо зазначених вище правопорушень.
Надаючи правову оцінку правопорушенню щодо завищення від’ємного значення, що включається до складу податкового кредиту за листопад 2018 року суд вважає, що в даному випадку не сплив строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. Факт вчинення даного правопорушення визнав ОСОБА_1 та підтверджується актом (витягом) документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Охтирка агропродукт» від 21.12.2018.
Приймаючи до уваги обставини скоєння правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд дійшов висновку про доцільність застосування відносно ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, що притягується до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 163-1, п. 7 ст. 247, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити в частині порушення вимог: п.44.1, п.44.2, п.44,6 ст.44, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України щодо заниження податку на прибуток на загальну суму 120 060 грн, в тому числі за 2017 рік у сумі 120 060 грн; пп. б 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, п. 3.3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку щодо зазначення недостовірної інформації про суму нарахованого та виплаченого на користь фізичних осіб доходу у вигляді заробітної плати та сум фактично нарахованого та перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб; пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України щодо перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб з порушенням граничних строків сплати, внаслідок чого перевіркою нарахована пеня у сумі 25,46 грн; пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України щодо перерахування до бюджету військового збору з порушенням граничних строків сплати, внаслідок чого перевіркою нарахована пеня у сумі 0,08 грн; п.1 ч.1 ст.4, п.1 ч.1 ст.7, п.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо донарахування єдиного соціального внеску у сумі 532,84 грн за лютий 2016 року - в зв’язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
В частині порушення вимог пп. 192.1, пп.192.1.1 п.192.1 ст. 192, п.198.2 та п.198.6 ст. 198 Податкового кодексу України щодо завищення від’ємного значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) за листопад 2018 року на суму 12 973 грн. громадянина ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 85 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в доход держави в розмірі 384,20 грн.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_2