Рішення № 79783000, 12.02.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.02.2019
Номер справи
200/12024/18-а
Номер документу
79783000
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 лютого 2019 р. Справа№200/12024/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Толстолуцької М.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 ,ОСОБА_3,до Добропільської міської ради Донецької області, в особі відділу реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі про зобов'язання вчинити певні дії, -.

В С Т А Н О В И В:

Позивачі, звернулись до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Добропільської міської ради Донецької області, в особі відділу реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі, в якій просять суд:

-зобов'язати відділ реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі Добропільської міської ради Донецької області провести зняття з реєстрації ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_3;

-стягнути з відповідача суму судового збору, сплаченого при поданні адміністративного позову.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12 листопада 2018 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче провадження на 06 грудня 2018 року.

У підготовчому засіданні 06 грудня 2018 року було оголошено перерву до 26 грудня 2018 року.

У підготовчому засіданні 26 грудня 2018 року було оголошено перерву до 23 січня 2019 року.

У підготовчому засіданні 23 січня 2019 року суд вирішив закрити підготовче провадження та призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 05 лютого 2019 року.

Представник позивачів 05 лютого 2019 року надав заяву про розгляд справи в письмовому провадженні.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

З огляду на те, що позивач та представник відповідача у судове засідання не з'явились, позивач просив суд розглядати справу в порядку письмового провадження, а від представника відповідача клопотань (заяв) про розгляд справи без участі представник або в порядку письмового провадження не надходило, суд приходить висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що позивачу ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку від 08.05.2008 року належить житловий будинок АДРЕСА_3. В 2013 році, ОСОБА_1 разом із сином ОСОБА_2 та цивільним чоловіком ОСОБА_3 виїхали на постійне місце мешкання до Російської Федерації, де в 2016 році отримали громадянство та на даний час постійно проживають в Російській Федерації. Позивач ОСОБА_1 має намір продати належний їй вищевказаний житловий будинок, однак приїхати з родиною до м. Добропілля не має можливості для зняття з реєстраційного обліку. З вказаною метою позивачі надали нотаріальну довіреність на ім'я ОСОБА_5 для зняття їх з реєстраційного обліку, у відповідності з Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та порядку реєстрації постійного місця проживання.

Представник позивачів у судовому засіданні зауважив, що 23.10.2018 року він звернувся до відповідача з вимогою зняти ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з реєстрації місця проживання. Для цього були надані заяви про зняття з реєстрації та довіреність від позивачів по справі, якою вони надали представнику повноваження для зняття їх з реєстраційного обліку. На вказані заяви представнику позивачів було відмовлено в знятті ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з реєстрації місця проживання, які були обґрунтовані тим, що для зняття з реєстрації вони повинні надати паспорта громадянина України, а чоловіки ще і військові квитки. Представник позивачів вважає таку відмову сектору реєстрації місця проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі в знятті з реєстрації ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 незаконною, оскільки вони прийняті з порушенням вимог чинного законодавства.

Відповідач через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування відзиву на позовну заяву відповідач посилається на те, що представнику позивачів ОСОБА_5 було відмовлено в знятті з реєстрації місця проживання осіб, тому що він разом із заявою не подав необхідних документів, а саме: паспортів громадян України до яких вноситься відмітка про зняття з реєстрації місця проживання; військових квитків, або посвідчень про прописку з відміткою про зняття з військового обліку (ст.. 38 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу»). Також зазначив, що відповідно до розділу IV «Порядку провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання» затвердженого наказом МВС України від 16.08.2016 р. за № 816 виїзд на проживання до іншої країни оформлюється територіальним підрозділом Державної міграційної служби.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку від 08.05.2008 року належить житловий будинок АДРЕСА_3 (а.с. 21-23).

З домової книги для прописки громадян, що мешкають в домі АДРЕСА_3 вбачається, що ОСОБА_1 разом з сином ОСОБА_2 з 30.07.2008 року, та ОСОБА_3 з 22.02.2013 року по теперішній час зареєстровані за адресою: АДРЕСА_3 (а.с. 24-26)

У 2013 році ОСОБА_1 разом із сином ОСОБА_2 та цивільним чоловіком ОСОБА_3 виїхали на постійне місце мешкання до Російської Федерації, де в 2016 році отримали громадянство та на даний час постійно проживають в Російській Федерації.

З позовної заяви вбачається, що позивач ОСОБА_1 має намір продати належний їй вищевказаний житловий будинок.

Відповідно до копії паспорту громадянки Російської Федерації НОМЕР_1 встановлено, що ОСОБА_1 отримала громадянство Російської Федерації та зареєструвалась за адресою: АДРЕСА_1; копії паспорту громадянина Російської Федерації НОМЕР_2, встановлено, що ОСОБА_2 отримав громадянство Російської Федерації та зареєструвався за адресою: АДРЕСА_1; копії паспорту громадянина Російської Федерації НОМЕР_3, встановлено, що ОСОБА_3 отримав громадянство Російської Федерації та зареєструвався за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 18-20).

Як вбачається з довіреності, зареєстрованої в реєстрі за № 1-2 від 09.01.2017 року, яка завірена нотаріусом Городецького району Нижньогородської області ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_2 зі згодою своєї матері ОСОБА_1 уповноважили ОСОБА_5 (мовою оригіналу) быть нашим представителем и вести наши дела в наше отсутствие во всех компетентных органах, в том числе по всех судах, государственных и административных учреждениях, апелляционных, кассационных и надзорных, правоохранительных органах, органах дознания, прокуратуре, юстиции, экспертных компаниях, органах судебной экспертизы, УФССП, паспортном столе города Доброполье, в том числе их структурных подразделениях, филиалах, представительствах и т.п.) по вопросам выписки нас (снятия с регистрационного учета): ОСОБА_7 (паспорт гражданина Украины НОМЕР_4, выданный Добропольским ГРО УМВД Украины в Донецкой области 14 мая 1999 года), ОСОБА_8 (паспорт гражданина Украины НОМЕР_5, выданный Дружковским ГО -УМВД Украины, в Донецкой области.. 01 марта 2002 года), ОСОБА_9 (свидетельство о рождении НОМЕР_6, выданное 22 января 2001 трда отделом регистрации актов гражданского состояния Дружковского городского управления юстиции Донецкой области 22 января 2001 года) по адресу: АДРЕСА_3 в связи с переменой места жительства (со всеми правами (в том числе с правом на осуществление основных процессуальных действий самостоятельно), какие предоставлены заявителю, истцу, ответчику, третьему лицу, потерпевшему, а также защитнику, в том числе с правом подписания и подачи, предъявления любых заявлений, в том числе о снятии с регистрационного учета по адресу: АДРЕСА_3, исковых заявлений (в том числе административного искового заявления), возражений (в т.ч. возражений на административное исковое заявление), встречного иска (в т.ч. встречного административного искового заявления), с правом полного или частичного отказа от исковых требований, признания иска, изменения предмета или основания иска (в том числе предмета или основания административного иска), заявлений о пересмотре судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам, заявлений об установлении юридических фактов, о вынесении судебного приказа, заявления о применении мер предварительной защиты по административному иску, иных заявлений, передачи дела в третейский суд, е правом обжалования судебных постановлений, актов и решений любых судов, в том числе мировых, на любых процессуальных стадиях, обжалования действий должностных лиц, обжалования действий (бездействий) судебных приставов-исполнителей, выполнения любых других обязанностей и всех необходимых действий (в т.ч. процессуальных), вести мои дела в любых судах на всех стадиях процесса, в том числе судах общей юрисдикции, апелляционной, кассационной инстанциях, надзорной инстанции и на стадиях исполнительного производства; давать объяснения суду, предоставлять свои доводы по всем возникающим в ходе рассмотрения дела вопросам, возражать против ходатайств, доводов, жалоб других лиц, участвующих в деле, собирать доказательства по любым делам, истребовать и получать судебные акты (решения, постановления, определения), исполнительные листы (в том числе и на стадиях исполнительного производства), постановления, акты и предписания органов принудительного исполнения и актов других органов, предъявления исполнительного документа к взысканию и отзыва исполнительного документа; знакомиться с материалами дел (в том числе исполнительных), делать выписки из них, снимать копии, заявлять отводы, предоставлять доказательства и участвовать в их исследовании, задавать вопросы, заявлять ходатайства, подписывать и подавать жалобы, при всех вышеуказанных действиях доверяем ему вести переговоры с любыми лицами, при этом собирать (подавать1 и получать) любые документы (в том числе справки, письма, полисы, отчеты, акты, заключения и т.д.), сведения, информацию, как устно так и документально от любых физических и юридических лиц, заполнять любые бланки, проводить экспертизы, подписывать согласия на внесение и обработку наших персональных данных в соответствии с действующим законодательством и в случаях необходимости по данным вопросам при обращении в различные компетентные органы, расписываться за нас и совершать все действия, связанные с выполнением данных поручений. Довіреність видана строком на три роки (а.с. 17).

Представник позивачів 23 жовтня 2018 року звернувся до відділу реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі Добропільської міської ради Донецької області, з заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 в квартирі за адресою: АДРЕСА_3. До заяви було долучено довіреність №52АА3109278 на представництво інтересів позивачів (а.с. 12-14).

Однак позивач отримала відмову відділу реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі Добропільської міської ради Донецької області, оскільки згідно постанови КМУ № 207 від 02.03.2016 року до заяви позивачем не надано документ до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання (а.с. 12-14 - зворотній бік).

Не погодившись з прийнятим відповідачем рішенням про відмову у знятті з реєстрації місця проживання, позивачі звернулись до суду з даним адміністративним позовом.

Відповідно до ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.

Статтею 33 Конституції України передбачено , що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Питання реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання осіб врегульовано Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 року № 1382-VI (далі по тексту - Закон № 1382) та Постановою Кабміну «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» від 02 березня 2016 року № 207 (далі по тексту - Правила № 207).

Згідно ст. 2 Закону № 1382 громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом. Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі, зокрема, заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації (ст. 7 Закону № 1382).

Орган реєстрації здійснює: формування та ведення Реєстру територіальних громад; реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці; передачу інформації та/або внесення у встановленомузаконом порядку відомостей про реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання/перебування до Єдиного державного демографічного реєстру (ч. 11 Закону № 1382).

Відповідно до п. 6 Правил № 207 у разі коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленному законом порядку.

Документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративні послуги". Особа може доручити в установленому законодавством порядку подати заяву про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання відповідній посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку за місцем її проживання (п. 8 Правил № 207).

Таким чином, законодавець передбачив можливість звернення осіб до відповідного суб'єкта владних повноважень для зняття з реєстрації місця проживання через своїх представників, за умови наявності довіреності, якою представники уповноважуються на здійснення відповідних дій.

Як вже встановлено судом, при зверненні до відповідача із заявою про зняття позивача з реєстрації місця проживання від 23 жовтня 2018 року, представник позивача надав органу державної влади завірену довіреність, якою підтвердив своє право на представлення його інтересів при вирішенні відповідного питання.

Згідно п. 26 Правил № 207 зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:

1) заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11;

2) рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;

3) свідоцтва про смерть;

4) повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;

5) інших документів, які свідчать про припинення:

6) підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні);

7) підстав для проживання бездомної особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту);

8) підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).

Разом із заявою особа подає:

1) документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору;

2) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:

1) документ, що посвідчує особу представника;

2) документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).

Наведене кореспондується із положеннями статті 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документи, до яких вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1 (п. 9 Правил № 207).

Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання з урахуванням вимог, визначених частиною одинадцятою статті 6 цього Закону (абз. 2 ст. 7 Закону № 1382).

Пунктом 11 Правил № 207 визначено, що орган реєстрації відмовляє в реєстрації / знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала необхідних документів або інформації; у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними; звернулася особа, яка не досягла 14 років. Рішення про відмову в реєстрації / знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.

Аналіз наведених норм законодавства дає підстави для висновку про те, що для зняття з реєстрації з місця проживання, крім паспорта можуть подаватися інші документи, передбачені п. 9 Правил № 207, до яких вносяться відповідні відомості.

Зі змісту матеріалів справи вбачається, що представнику позивачів відмовлено у знятті знятті ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з реєстрації місця проживання, оскільки при подачі відповідної заяви не надано необхідних документів, а саме: паспортів громадян України до яких вноситься відмітка про зняття з реєстрації місця проживання; військових квитків, або посвідчень про прописку з відміткою про зняття з військового обліку (ст.. 38 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу»).

У судовому засіданні преставником позивачів надані оригінали та копії паспортів громадян України, а саме: паспорт серія НОМЕР_8 на ім'я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, виданий Добропільським МРВ УМВС України в Донецькій області 14 травня 1999 року, на сторінці 7 паспорта міститься штапм від 22 лютого 2013 року з відміткою - невійськовозобов'язаний, паспорт серія НОМЕР_5 на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, виданий Дружківським МВ УМВС України в Донецькій області 01 березня 2002 року, та копію свідоцтва про народження серія НОМЕР_7 на ім'я ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 /а.с.59-60,67-68/.

Таким чином, суд вважає відмову відповідача у знятті ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 з реєстрації місця проживання необґрунтованою.

Оцінюючи наявні докази, суд дотримується позиції, вказаної у рішенні Європейського суду з прав людини, яку він висловив у пункті 53 рішення у справі "Федорченко та Лозенко проти України", відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення "поза розумним сумнівом".

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч. 2 ст. 74 КАС України).

Відповідно до статті 19 Конституції України суд, як орган державної влади, зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На підставі ч. 1, 2, 3 ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Проаналізувавши надані сторонами докази та норми чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що відповідач, який є суб'єктом владних повноважень, свою позицію не довів та не обґрунтував. Натомість, позивач довів протиправність оскаржуваного рішення.

Суд вважає за необхідне роз'яснити відповідачу, що згідно змісту ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статей 160, 245 КАС України, наявної правової позиції Верховного Суду України (справа № 21-87а13 від 21 травня 2013 року), обраний позивачем спосіб захисту порушеного права, відповідає вимогам закону. Відсутність у суб'єкта владних повноважень вибору на вчинення декількох юридично допустимих для позивача позитивних рішень свідчить про те, що винесення в даному випадку судом конкретного змісту рішення, яке виключає подальші можливі протиправні рішення, дії чи бездіяльність такого суб'єкта, не можна вважати втручанням в його дискреційні повноваження.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 ,ОСОБА_2 ,ОСОБА_3,до Добропільської міської ради Донецької області, в особі відділу реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі щодо зобов'язання відділу реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі Добропільської міської ради Донецької області провести зняття з реєстрації ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_3.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до наявних матеріалів справи вбачається, що позивачами при зверненні до адміністративного суду було сплачено судовий збір у розмірі 2 114,40 (704,80 грн. Ч3)

Нормами частини першої статті 139 КАС встановлено, що при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, судовий збір у розмірі 2 114,40 грн. підлягає стягненню на користь позивачів за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_3, мешкає за адресою: АДРЕСА_2), ОСОБА_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_3, мешкає за адресою: АДРЕСА_2), ОСОБА_3 (місце реєстрації: АДРЕСА_3, мешкає за адресою: АДРЕСА_2), до Добропільської міської ради Донецької області, в особі відділу реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі (85004, Донецька область, м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83, ЄДРПОУ 32897190) про зобов'язання відділу реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі Добропільської міської ради Донецької області провести зняття з реєстрації ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 за адресою АДРЕСА_3;,- задовольнити повністю.

Зобов'язати відділ реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі Добропільської міської ради Донецької області провести зняття з реєстрації ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки м. Дружківка, Донецької області, за адресою: АДРЕСА_3.

Зобов'язати відділ реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі Добропільської міської ради Донецької області провести зняття з реєстрації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_7, уродженця м. Дружківка, Донецької області, за адресою: АДРЕСА_3.

Зобов'язати відділ реєстрації проживання фізичних осіб Центру надання адміністративних послуг у місті Добропіллі Добропільської міської ради Донецької області провести зняття з реєстрації ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_8, уродженця сел.. Колохта Кологривського району Костромської області, за адресою: АДРЕСА_3.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Добропільської міської ради Донецької області (85004, Донецька область, м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83, ЄДРПОУ 32897190) судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири гривні) 80 копійок на користь ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_3, мешкає за адресою: АДРЕСА_2).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Добропільської міської ради Донецької області (85004, Донецька область, м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83, ЄДРПОУ 32897190) судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири гривні) 80 копійок на користь ОСОБА_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_3, мешкає за адресою: АДРЕСА_2).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Добропільської міської ради Донецької області (85004, Донецька область, м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83, ЄДРПОУ 32897190) судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири гривні) 80 копійок на користь ОСОБА_3 (місце реєстрації: АДРЕСА_3, мешкає за адресою: АДРЕСА_2).

Повний текст рішення складено та підписано в порядку письмового провадження 12 лютого 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Апеляційна скарга згідно положень статті 297 КАС України подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Толстолуцька М.М.