
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2019 року м. Житомир
справа № 240/4855/18
категорія 10.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області, про визнання дій протиправними, зобов'язання нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови у затвердженні висновку про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850;
- зобов"язати Міністерство внутрішніх справ України нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850.
Одночасно в прохальній частині позовної заяви просить суд встановити судовий контроль за виконанням судового рішення у справі.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що проходив службу в органах внутрішніх справ України та в подальшому у Національній поліції України. Після звільнення з органів внутрішніх справ України пройшов медичне обстеження військово-лікарською комісією за результатами якого, встановлено, що захворювання пов"язане із проходженням служби в органах внутрішніх справ. 13.10.2017 йому встановлено другу групу інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов"язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
Вважаючи, що має право на отримання одноразової грошової допомоги, у зв"язку з наявністю у нього захворювання, отриманого під час проходження служби в органах внутрішніх справ, звернувся до ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області із заявою для призначення та виплату йому одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850 (далі – Порядок №850).
Однак, листом від 20.07.2018 управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі Ліквідаційної комісії повідомило позивача, що Департаментом фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України повернуто матеріали щодо призначення позивачу одноразової грошової допомоги згідно з Постановою №850, у зв"язку з невідповідністю вимогам законодавства, оскільки призначення та виплата одноразової грошової допомоги повинна здійснюватися Головним управлінням Національної поліції відповідно до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.2016 №4 (далі – Порядок №4). Позивач вважає вказану відмову протиправною.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду (головуючий суддя Липа А.В.) від 12.10.2018 провадження у справі відкрито. Справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 05.11.2018 за правилами спрощеного позовного провадження.
26 жовтня 2018 року за вхідним №21253/18 від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування відзиву на позовну заяву зазначає, що Порядком №850 передбачено нарахування та виплата одноразової грошової допомоги виключно працівникам міліції, однак відповідачу делеговані повноваження лише щодо розгляду документів та прийняття рішення, а не їх виплата. Також зазначає, що оскільки позивач з 07.11.2015 проходив службу в органах Національної поліції України у статусі поліцейського, то він має право на отримання одноразової грошової допомоги за рахунок коштів, що виділяються на утримання Національної поліції України.
Відповідно до довідки від 05.11.2018 розгляд справи відкладено на 26.11.2018, у зв"язку з перебуванням головуючого судді – Липи В.А. у відпустці.
У зв'язку із проходженням суддею Липою А.В. військової служби за призовом осіб офіцерського складу та у відповідності до статті 31 Кодексу адміністративного судочинства України, Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року №30 (у редакції рішення Ради суддів України від 02 березня 2018 року №17), розпорядженням керівника апарату Житомирського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2018 року №306, призначено повторний авторозподіл справ, зокрема, адміністративної справи №240/4855/18.
Згідно з ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 26.11.2018 суддя Горовенко А.В. прийняла до провадження адміністративну справу №240/4855/18 та призначила розгляд справи у відкритому судовому засіданні на 18.12.2018.
Відповідно до ухвали суду від 28.11.2018 задоволено клопотання Міністерства внутрішніх справ України про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно з довідкою від 18.12.2018 розгляд справи відкладено на 25.01.2019, у зв"язку з неявкою у судове засідання представника відповідача та представника третьої особи, а також відсутністю технічної можливості проводити судове засідання в режимі відеоконференції.
У визначений день та час 25.01.2019 позивач, представник позивача та представник відповідача до суду не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надсилали.
18.12.2018 представник позивача подав до суду клопотання (вх. №24715/18) про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області, письмових пояснень по суті справи не надала, у визначений день та час, до суду свого повноважного представника не направила, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надсилала. Причин неявки свого повноважного представника у судове засідання суду не повідомила.
Зважаючи на подане представником позивача клопотання, неявкою представників учасників справи, керуючись приписами ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складене у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України.
Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Складення рішення в повному обсязі відкладалося, у зв"язку з перебуванням 28.01.2019 головуючого судді у відрядження та тимчасовою непрацездатністю з 29.01.2019 по 07.02.2019.
Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, зазначає наступне.
Судом встановлено, що позивач проходив службу в органах внутрішніх справ та органах Національної поліції України. Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 29.04.2016 №79 о/с був звільнений зі служби в поліції за п.2 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію" (через хворобу) (а.с.45).
Сторонами не заперечується, що позивач проходив службу в органах внутрішніх справ України.
Відповідно до свідоцтва про хворобу №61/54 від 25 квітня 2016 року військово-лікарською комісією ДУ «ТМО Міністерства внутрішніх справ України по Житомирській області» за розпорядженням УКЗ Головного управління Національної поліції в Житомирській області від 15.04.2016 здійснено медичний огляд ОСОБА_1 та зроблено висновок, що захворювання, ТАК, пов"язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ (а.с.11).
Згідно із довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12 ААА №861673 від 13.10.2017, позивачу з 29.08.2017 встановлено другу групу інвалідності внаслідок захворювання, пов"язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ (а.с.46).
Позивач у грудні 2017 року звернувся до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області із заявою про виплату одноразової грошової допомоги у зв"язку із встановленням другої групи інвалідності внаслідок захворювання, пов"язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, яка була скерована в подальшому до Міністерства внутрішніх справ України, що сторонами не оспорюється.
Оскільки відповідь про призначення одноразової грошової допомоги позивач не отримав, 09.07.2018 ОСОБА_1 повторно звернувся до голови Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області з інформаційним запитом про стан розгляду його заяви стосовно виплати одноразової грошової допомоги у зв"язку із встановленням другої групи інвалідності внаслідок захворювання, пов"язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, яка передбачена Постановою Кабінету Міністрів України №850 (а.с.12).
Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі Ліквідаційної комісії листом від 20.07.2018 №72зі/29/105/05-2018 повідомило позивача, що матеріали щодо призначення йому одноразової грошової допомоги згідно з Порядком №850 повернуто Департаментом фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України у зв"язку із невідповідністю вимогам законодавства.
Також зазначено, що на позивача, як на поліцейського поширюється норми Закону України «Про Національну поліцію». Частиною 2 статті 97 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України, та наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.01.2016 №4 затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за реєстровим №163/28293 (далі – Порядок №4). Призначення та виплата одноразової грошової допомоги повинна здійснюватися Головним управлінням Національної поліції відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» та Порядку №4 за рахунок асигнувань, передбачених у державному бюджеті на зазначені цілі для Національної поліції України (а.с.13).
Позивач, вважаючи, що він має право на отримання та виплату одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850, звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
7 листопада 2015 року набрав чинності Закон України «Про Національну поліцію» №580-VIII (далі - Закон України №580-VІІІ).
До набрання чинності вказаним Законом порядок виплати одноразової грошової допомоги було врегульовано положеннями статті 23 Закону України «Про міліцію» №565-XII та Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №850 (далі – Закон України №565-XII).
Відповідно до статті 23 Закону України №565-XII у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов'язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров'я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
На виконання вимог статті 23 Закону України №565-XII постановою Кабінету Міністрів України №850 від 21.10.2015 затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (далі - Порядок №850).
Відповідно до пункту 3 Порядку №850 грошова допомога призначається і виплачується у разі, зокрема, установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи.
Відповідно до пункт 2 Порядку №850 днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Згідно з пунктом 5 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №580-VIII (набрав чинності 7 листопада 2015 року) визнано таким, що втратив чинність Закон №565-XII.
Разом з тим, за змістом пункту 15 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №580-VIII право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом №565-XII зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом №580-VIII.
Згідно із частиною другою статті 97 Закону України №580-VIII порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України (далі - МВС України).
З метою врегулювання питання щодо порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, відповідно до статей 97-101 Закону України №580-VIII, наказом МВС України від 11 січня 2016 року №4 затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 163/28293, (далі - Порядок №4), який визначає механізм оформлення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 12 вересня 2016 року №916, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України за №1277/29409 22 вересня 2016 року, п. 5 розділу 1 Порядку №4 доповнено п.4, яким передбачено призначення поліцейському одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності, чи втрати працездатності, яка виникла внаслідок отриманого поліцейським захворювання або поранення (контузії, травми, каліцтва) під час проходження служби в органах внутрішніх справ або поліції крім випадків, зазначених у підпунктах 1, 2 цього пункту.
Згідно із підпунктом 2 пункту 1 Розділу ІІ Порядку №4 днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги у разі встановлення поліцейському інвалідності - дата з якої встановлено інвалідність, що зазначена в довідці до акта огляду медико-соціальної експертної комісії, у разі відсутності дати з якої встановлено інвалідність - дата видачі довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії.;
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку про наявність у позивача права на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з установленням йому інвалідності, внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
Пунктом 3 Розділу ІІІ Порядку №4 передбачено, що заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (додаток 1) подається керівнику органу поліції, навчального закладу за останнім місцем проходження служби поліцейським або за останнім місцем проходження поліцейським служби перед відрядженням до інших органів (далі - останнім місцем проходження служби). У разі коли такий орган (заклад, установу) ліквідовано, заява подається до органу (закладу, установи) за місцем зберігання особової справи.
Відповідно до п. 5 розділу III Порядку № 4 для виплати одноразової грошової допомоги у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає: 1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв’язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності; 2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках); 3) довідку органу, установи, організації, підрозділу, яким попередньо було здійснено виплату ОГД із зазначенням підстави та дати її призначення, розміру виплати (у разі отримання такої виплати); 4) копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; 5) копію постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; 6) копії акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов’язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; 7) копію посвідчення інваліда війни (за наявності); 8) копії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я та по батькові і місце реєстрації; 9) копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).
Копії документів завіряються підписом власноруч, та перевіряються особою, що приймає документи.
За правилами п. 1 розділу IV Порядку №4 У місячний строк з дня реєстрації документів, зазначених у пунктах 4, 6 розділу ІІІ, фінансові підрозділи готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою (додаток 2).
Висновок про призначення одноразової грошової допомоги складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівниками фінансового та кадрового підрозділів органу поліції, навчального закладу, в якому поліцейський проходить (проходив) службу.
Пунктом 2 розділу IV Порядку № 4 передбачено, що висновок про призначення одноразової грошової допомоги затверджує/відмовляє:
1) по центральному органу управління поліції, керівникам міжрегіональних територіальних органів Національної поліції, територіальних органів поліції, закладів та установ, що належать до сфери управління Національної поліції України - Голова Національної поліції України або особа, на яку покладено виконання таких функцій;
2) у територіальних органах поліції, міжрегіональних територіальних органах Національної поліції, закладах та установах, що належить до сфери управління Національної поліції України - керівник відповідного органу, закладу, установи або особа, на яку покладено виконання таких функцій;
3) у навчальних закладах - керівник відповідного органу, закладу або особа, на яку покладено виконання таких функцій.
Згідно з п.3 розділу IV Порядку № 4 рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги приймається керівником органу поліції або навчального закладу у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п’ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав такої відмови.
Положеннями Порядку № 850 та Порядку №4 передбачено, що виплата одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності проводиться за останнім місцем служби. Таким чином, заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності має бути подана працівником за останнім місцем служби.
Судом встановлено, що позивач з 07.11.2015 проходив службу в органах Національної поліції у статусі поліцейського, тобто з цієї дати на нього, як на поліцейського, поширюються норми Закону України №580-VIII, а порядок та умови призначення одноразової грошової допомоги врегульовано Порядком №4.
ОСОБА_2 групу інвалідності встановлено з 29 серпня 2017 року, тобто вже після звільнення зі служби в органах Національної поліції (29.04.2016), у період дії Закону України №580-VIII, а тому нарахування і виплата одноразової грошової допомоги має здійснюватись відповідно до Закон України №580-VIII та у порядку, визначеному Порядком №4.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 27 лютого 2018 року (справа № 695/102/17), від 25 травня 2018 року (справа №П/811/642/17), від 31 липня 2018 року (справа №822/1297/17), від 18.10.2018 (справа №822/2598/17).
Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, оскільки ОСОБА_1 з 29 серпня 2017 року встановлено IІ групу інвалідності в результаті захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, тобто після звільнення 29.04.2016 з органів Національної поліції, то суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог та, як наслідок, відмову у їх задоволенні.
Відповідно до ч.5 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 4, 6-9, 32, 77, 90, 139, 242-246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
вирішив:
У задоволенні позову ОСОБА_1 (вул. Будьонного, 176, с.Чайківка, Радомишльський район, Житомирська область, 12250, ідн. номер НОМЕР_1) до Міністерства внутрішніх справ України (вул.Академіка Богомольця, буд.10, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області в особі Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області (вул.Старий Бульвар, 5/37, м.Житомир, 10008, код ЄДРПОУ 08592164), про визнання дій протиправними, зобов'язання нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено в повному обсязі: 08 лютого 2019 року.
Суддя А.В. Горовенко