
Справа № 127/3006/19
Провадження № 2-а/127/39/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 січня 2019 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення ОСОБА_3 районної державної адміністрації про зобов’язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
30.01.2019 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення ОСОБА_3 районної державної адміністрації про зобов’язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди.
Згідно ч.1 ст.20 КАС України в редакції Закону №2147-VIII від 03.10.2017 року місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті (ч.2 ст.20 КАС України в редакції Закону №2147-VIII від 03.10.2017 року).
Таким чином, оскільки предметом вищезазначеного адміністративного позову є зобов’язання суб’єкта владних повноважень вчинити певні дії та відшкодувати моральну шкоду, а зазначена категорія спору не відноситься до спорів, визначених частиною першою статті 20 КАС України, тому в силу п.4 ч.1, ч.2 ст.20 КАС України вищезазначений позов предметно підсудний ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.
Згідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
А тому, з огляду на вищевикладене, виходячи з аналогії закону, що зумовлено не врегулюванням законодавцем дій суду при порушенні позивачем при подачі позову до суду предметної підсудності, вважаю за необхідне передати матеріали позовної заяви на розгляд до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду.
Згідно ч.ч.1, 2 ст.30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7, 20, 29, 30, 248, 256, 294 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення ОСОБА_3 районної державної адміністрації про зобов’язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди, – передати на розгляд до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: вул. Брацлавська, 14, м. Вінниця, 21000.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: