
Провадження № 2-а/235/3/19
Справа № 235/5872/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2019 року м. Покровськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі: головуючого - судді Назаренко Г.В.
за участю секретаря Полуянчик В.В.
позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області, ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
9 листопада 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області, ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він проходив службу в МВС України з 01.06.1991р. по 21.08.2015р.
Наказом Управління МВС України на Донецькій залізниці № 153о/с від 31.07.2015р. на підставі п. 63 «а» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ звільнився у спеціальному званні прапорщика міліції з посади інспектора патрульної служби групи патрульної служби, підпорядкованої лінійному пункту на станції Просяна лінійного відділу на станції Красноармійськ Управління МВС України на Донецькій залізниці за віком з правом пенсії.
На даний час він має статус ветерана органів внутрішніх справ та є пенсіонером за вислугою років, отримує пенсію, яку йому було призначено з 22.08.2015р. відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон №2262-ХІІ).
З метою відновлення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей 23 грудня 2015 року Верховною радою України було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів У країни щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» (N900-VIII) (далі - Закон № N900- VIII), яким внесені зміни до Закону № 2262-ХІІ. А саме: доповнено та змінено статтю 43, якою передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку. А статтю 63 цього ж Закону доповнено частиною третьою, в якій вказано, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Закон № 900-VIII від 23.12.2015 р. набрав чинності з 29.12.2015 року. Тобто з цієї дати пенсіонери МВС (міліції) набувають права на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах встановлених для поліцейських.
28.03.2017 року за вих. № 9493/02-23 Пенсійний Фонд України повідомив свої територіальні органи (ОСОБА_3 Управління ПФУ) про підготовку та надання списків пенсіонерів МВС, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій.
На підставі отриманих списків Ліквідаційна комісія ГУМВС України в Донецькій області підготувала та відправила до ОСОБА_2 Управління ПФУ в Донецькій області мою довідку про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, згідно додатку 2 Порядку № 45.
Тим не менш, до даного часу ніякого перерахунку його пенсії не проводилось.
31.07.2017 року він звернувся через особистий кабінет порталу електронних послуг Пенсійного Фонду України до ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області (далі - ГУ ПФУ) із запитом на отримання публічної інформації, про надання йому копії довідки про розмір грошового забезпечення, яка була направлена до ГУ ПФУ в Донецькій області для перерахунку його пенсії.
09.08.2017 року він отримав від ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області листа від 02.08.2017 року № 813-Л-01 і копію довідки від 26.05.2017 № 3971 його грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року. Довідка виготовлена Ліквідаційною комісією ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області. В довідці зазначено, що відповідно до ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015р. № 988, Наказу МВС від 06.04.2016. № 260 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою інспектор патрульної служби групи патрульної служби, підпорядкованої Лінійному пункту на станції Просяна/інспектор патрульної поліції (молодший склад поліції) становить: 5294,01 грн., з яких: посадовий оклад – 2470 грн., підвищення посадового окладу (0%) – 0 грн., оклад за військовим (спеціальним званням) прапорщик міліції – 1000 грн., надбавка за стаж служби (50%) – 1735 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (0%) – 0 грн., премія (1,71%) – 89,01 грн.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб,звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду. Його пенсійна справа знаходиться у ОСОБА_2 управлінні Пенсійного Фонду України в Донецькій області.
Таким чином, перерахунок пенсії чинним законодавством покладений саме на ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області
Що стосується довідки № 3971 від 26.05.2017р., яка надійшла до ГУ ПФУ в Донецькій області, то із зазначеними показниками у довідці № 3971 від 26.05.2017 року для перерахунку його пенсії він не погоджується так як, відповідно до наказу Управління МВС України на Донецькій залізниці № 153о/с від 31.07.2015 року на підставі п. 63«а» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ він був звільнений з ОВС за віком 21.08.2015 року та йому призначена пенсія за вислугу років з 22.08.2015 року відповідно до ст.ст.12, 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільненихз військової служби та деяких інших осіб». Розмір його пенсії обчислений, виходячи із грошового забезпечення, встановленого відповідно до постанови КМУ № 1294 від07.11.2007 р. Відповідно до останньої довідки № 5/3804 від 25 вересня 2016 року, грошового атестату № 148, які знаходяться в його пенсійній справі, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року за № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (надалі - Постанова № 1294-2007) та Наказу МВС України № 499 від 31 грудня 2007 року, який був прийнятий на вимогу цієї постанови, розмір грошового забезпечення за посадою: інспектора патрульної служби групи патрульної служби, підпорядкованої лінійному пункту на станції Просяна лінійного відділу на станції Красноармійськ Управління МВС України на Донецькій залізниці становить: посадовий оклад – 580 грн., оклад за спеціальним званням прапорщик міліції – 60 грн., надбавка за вислугу років (40%) – 256 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) – 448 грн., премія (203%) – 2728,32 грн.
Як вбачається із викладеного, для перерахунку його пенсії в довідку № 3971 від 26.05.2017 року не були включені додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (надбавка за виконання особливо важливих завдань) 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, премія (зменшений розмір із 203 % до 1,71%), вид підвищення або надбавка до пенсії: учасник АТО, учасник бойових дій (ст.6), основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 31).
Чинним законодавством не передбачене самостійне визначення розміру премій у відсотковому значенні після їх отримання.
Чинне законодавство передбачає врахування премій як складового розміру грошового забезпечення для врахування при призначенні пенсії.
Не погодившись із зазначеними у довідці показниками, він 22.08.2017 року на адресу, яка була вказана на штампі довідки від 26.05.2017 року № 3971, засобами Укрпошти направив цінним листом письмову заяву до ОСОБА_3 Ліквідаційної комісії ОСОБА_4 ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області ( далі - ГУМВС) в якій зазначив, що при наданні довідки до ГУ ПФУ в Донецькій області із такими показниками було порушено його право пенсіонера МВС, передбачене ст. ст. 22,46, 64 Конституції України, встановлене законами України та такими, що не підлягає звуженню та обмеженню. На підставі цього він прохав, щоб ліквідаційна комісія ГУМВС України в Донецькій області виготовила і направила до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та йому нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КабінетуМіністрів України від 11.11.2015р. № 988,із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення
26.08.2017 року, згідно повідомлення про вручення цінний лист було отримано представником ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області, але відповіді на нього він так і не отримав.
20.09.2017 року ним повторно було направлено цінним листом заяву до голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області, але вже на адресу юридичної особи ГУМВС України в Донецькій області, відповідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
17.10.2017 року цей лист йому було повернуто Укрпоштою, так як його не було кому вручити, та за закінченням терміну зберігання.
Станом на грудень 2015 року нормативного документу (наказу 260), на який посилається Ліквідаційна комісія ГУМВС України в Донецькій області у своїй довідці від
року № 3971, і який мав би встановити порядок та умови виплати грошового забезпечення - видано ще не було. Отже, посилання Ліквідаційної комісії на наказ № 260 при виготовленні довідки є безпідставним. Наказ МВС України № 260 був підписаний 06.04.2016 року, 29 квітня 2016 року зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 669/28799. Наказом № 260 затверджено «Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання»
Відповідно до ч.2 Наказу МВС України № 260, наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України«Про Національну поліцію».
Наказ МВС України № 260 було опубліковано в газеті «Офіційний Вісник України» № 39 від 27.05.2016 року. Тобто, наказ набрав чинності із 27.05.2016 року.
Натомість, станом на грудень 2015 року виплата додаткових видів грошового забезпечення та премій проводилась в порядку встановленому Наказом МВС № 499 від 31 грудня 2007 року.
Оскільки додаткові види грошового забезпечення та премії встановлені постановою 988 не могли бути враховані при перерахунку пенсій станом на 1 січня 2016 року, значить відповідні їм види та премії встановлені Постановою КМУ 1294-2007, що є складовими існуючих пенсій, на цей час залишались без змін їхніх розмірів відповідним рішенням Кабміну, тому змінам при даному перерахунку пенсій не підлягають.
Тобто, як вже зазначено вище, із Постанови № 988 повинні враховуватися тільки ті види та розміри грошового забезпечення, які фактично викликали «...зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій ... осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або... ввели для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством... (відповідно до ч.4 ст.63 Закону № 2262-ХІІ)».
Звідси, необхідно ще раз підтвердити висновок, що не всі зазначені в Постанові № 988 додаткові види грошового забезпечення та премії, відповідно до ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», змінили розміри відповідних видів грошового забезпечення, що є складовими існуючих пенсій. І тому, не всі вони мають бути враховані при перерахунку, як це зробила ліквідаційна комісія ГУМВС України в Донецькій області, «обнуливши» внаслідок цього законні складові існуючих пенсій.
На підставі наведеного з урахуванням збільшених позовних вимог позивач просив:
-визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області щодо не виготовлення для перерахунку його пенсії нової довідки з повною реальною інформацією про розмір грошового забезпечення, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988, не надання копії, завіреної належним чином, мені, та не направлення до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку його пенсії;
-зобов’язати ОСОБА_3 управління МВС України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області виготовити і направити копію, завірену належним чином, мені та до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нової довідки про розмір його грошового забезпечення з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988, з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016 року із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, а саме:
Посадовий оклад (інспектор патрульної поліції) – 2470 грн.,
Оклад за військовим (спеціальним) званням прапорщик міліції (старший сержант поліції) – 1000 грн.,
Надбавка за стаж служби (50 %) – 1735 грн.,
Надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції надбавка за виконання особливо важливих завдань) – 2602,50 грн.,
50 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби Премія (203 %) від грошового забезпечення – 15849,22 грн.
Всього - 23656,72 грн.
Матеріальна допомога на оздоровлення за 24 місяці перед звільненням при наданні основної відпустки (100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби) - 10410 грн.
Вид підвищення або надбавка до пенсії:
Учасник АТО, учасник бойових дій (ст.6)
Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 31);
-визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного Фонду У країни в Донецькій області, щодо не здійснення перерахунку його з урахуванням всіх видів грошового забезпечення з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988, з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016 року із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, а саме:
Посадовий оклад (інспектор патрульної поліції) – 2470 грн.,
Оклад за військовим (спеціальним) званням прапорщик міліції (старший сержант поліції) – 1000 грн.,
Надбавка за стаж служби (50 %) – 1735 грн.,
Надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції надбавка за виконання особливо важливих завдань) – 2602,50 грн.,
50 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби Премія (203 %) від грошового забезпечення – 15849,22 грн.
Всього - 23656,72 грн.
Матеріальна допомога на оздоровлення за 24 місяці перед звільненням при наданні основної відпустки (100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби) - 10410 грн.
Вид підвищення або надбавка до пенсії:
Учасник АТО, учасник бойових дій (ст.6)
Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 31);
-зобов’язати ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області, здійснити перерахунок його пенсії з урахуванням всіх видів грошового забезпечення з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988, з дати виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2016 року із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, а саме:
Посадовий оклад (інспектор патрульної поліції) – 2470 грн.,
Оклад за військовим (спеціальним) званням прапорщик міліції (старший сержант поліції) – 1000 грн.,
Надбавка за стаж служби (50 %) – 1735 грн.,
Надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції надбавка за виконання особливо важливих завдань) – 2602,50 грн.,
50 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби Премія (203 %) від грошового забезпечення – 15849,22 грн.
Всього - 23656,72 грн.
Матеріальна допомога на оздоровлення за 24 місяці перед звільненням при наданні основної відпустки (100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби) - 10410 грн.
Вид підвищення або надбавка до пенсії:
Учасник АТО, учасник бойових дій (ст.6)
Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 31);
-зобов'язати ОСОБА_3 управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області здійснити йому виплату різниці недоотриманих сум пенсії з 01.01.2016 року без обмеження максимального розміру пенсії на підставі Рішення Конституційного суду України від 20.12.2016 року № 7- рп/2016.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області ОСОБА_5 в судове засідання не з’явилась надала клопотання про розгляд справи за відсутності представника відповідача, підтримала відзив, просила в позові відмовити.
Відповідачем ОСОБА_2 управлінням МВС України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області наданий відзив на позов, в якому зазначило що відповідно до ч.4 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Частиною 3 статті 63 цього Закону визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Відповідно до ч.3 статей 43 та 63 Закону № 2262-12 Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до цього Закону - постанова від 13.02.2008 № 45 (далі – Порядок № 45).
За приписами п.1 Порядку № 45 підставами для перерахунку раніше значених пенсій є прийняття Кабміном рішення про зміну розміру хоча б ного з видів грошового забезпечення для осіб, яким призначена пенсія за зазначеним вище законом, або введення нових щомісячних додаткових доплат, надбавок, підвищень, премій.
Згідно з п.2 Порядку № 45 у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення осіб, які мають право на пенсію за законом № 2262-12, або у зв’язку із введенням нових доплат, підвищень, премій на МВС покладено обов’язок повідомити у п’ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
У даному випадку таким рішенням Кабміну про зміну грошового забезпечення - постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Цією постановою встановлено грошове забезпечення для поліцейських, яке за своїм складовим є вищим від раніше встановленого грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.
3 лютого 2017 року МВС України повідомило Пенсійний фонд України про підстави для перерахунку пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) за підписом Держсекретаря ОСОБА_6 повідомленням № 1461/05/22-2017.
Як визначено Порядком № 45 Пенсійний фонд України повідомляє у п’ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за затвердженою формою та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком №45.
Лише після надходження вказаних списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 Порядку № 45 та у місячний трок подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України, що передбачено пунктом 3 Порядку №45.
З ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до ОСОБА_2 управління Національної поліції в Донецькій області надійшли 10.04.2017.
8 червня 2017 року за № 548 на адресу начальника управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ГУПФУ в Донецькій області ОСОБА_7 ліквідаційною комісією ГУМВС України в Донецькій області було спрямовано довідки за визначеною Порядком № 45 нормою для перерахунку пенсії колишнім працівникам міліції, у тому числі і щодо ОСОБА_1 Зазначене не спростовується і самим позивачем.
Таким чином, ліквідкомом ГУМВС України в Донецькій області дотримано порядок надання до ГУПФУ в Донецькій області документів, необхідних для перерахунку пенсії, визначений чинним законодавством.
Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, яка має право на перерахунок пенсії визначена Порядком № 45.
Відповідно до п.3 Порядку № 45 довідки видаються державним органом, з якого особа була звільнена зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Пунктом 5 Порядку № 45, в свою чергу, передбачено перелік складових грошового забезпечення, які враховуються у зазначеній довідці на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Так, на момент виникнення права на перерахунок пенсії з урахуванням постанови КМУ від 11.11.2015 № 988 та наказу МВС України від 06.04.2015 № 260:
- посадовий окладінспектора патрульної поліції становить 2 470 грн.;
- оклад за спеціальним званням, у даному випадку старшого сержанта поліції (прапорщик міліції згідно п.12 Розділу XI Прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію України») складає 1000 грн.;
- надбавка за стаж служби- 50% окладу за званням і посадового окладу) становить 1 735 грн.
Такі показники, як надбавка та доплати за:
-почесне звання "заслужений" чи "народний";
-службу в умовах режимних обмежень;
-науковий ступінь кандидата або доктора наук;
-за спортивні звання;
-специфічні умови проходження служби.
враховуються на момент виникнення права, якщо вони були фактично встановлені особі.
У зв’язку з тим, що позивачу такі надбавки і доплати під час проходження служби в міліції встановлені не були, то у спірній довідці не зображені.
Стосовно премії слід зазначити, що Порядком № 45 передбачено її врахування у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі звідки особа звільнилась.
У даному випадку середній розмір премії, що фактично сплачений у грудні місяці 2015 року інспекторам патрульної служби становить - 1,71 %.
Зазначена інформація міститься у листі Національної поліції України від 19 квітня 2017 року № 4060/03/48-2017 «Про надання інформації щодо грошового забезпечення поліцейських».
Отже, твердження позивача про те, що у вищевказаній довідці ГУМВС України в Донецькій області повинно було вказати премію у розмірі 203 %, так як це зазначено у його позові, вважаємо безпідставним.
Про керування наказом МВС України від 31.12.2007 № 499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» та постановою КМУ від 07.11.2007 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при визначенні розміру надбавки за виконання важливих завдань слід зазначити, що така вимога позивача є незаконною, оскільки п. 5 Порядку № 45 зазначено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Станом на грудень 2015 року, т.б. на момент виникнення права на перерахунок пенсії у позивача наказом МВС від 31.10.2016 року № 1131 наказ МВС України № 499 - 2007 скасовано.
Крім того, така надбавка не передбачена і постановою № 988 та наказом МВС № 260, якими визначено структуру грошового забезпечення поліцейських.
На підставі зазначеного ГУМВС України в Донецькій області вважає, що правомірно не включило цю надбавку до довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, як таку, що не виплачувалась на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Щодо включення до довідки про розмір грошового забезпечення матеріальної допомоги на оздоровлення за 24 місяці перед звільненням при наданні основної відпустки слід зазначити, що формою довідки, затвердженою Порядком № 45 така виплата не входять. Тому вимога позивача про її включення є безпідставною.
Законодавством не передбачено виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на вимогу пенсіонера за відсутності процедур, які передбачені п. 2 та п. 3 Порядку № 45, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а тому така вимога також не ґрунтується на законі, а отже не підлягає задоволенню.
Крім того, така вимога суперечить положенням статті 19 Конституції України.
Враховуючи викладене, ГУМВС України в Донецькій області критично оцінює твердження позивача про те, що відповідач, не включивши до довідки про його грошове забезпечення для перерахунку пенсії відомості про надбавки за виконання особливо важливих завдань та вказавши відсоток премії у середньому розмірі, а не згідно його позову, таким чином діяв в супереч вимог закону.
Адже всі відомості про основні та додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсії були вказані відповідачем з урахуванням збільшення грошового забезпечення поліцейських, у розмірах, визначених чинним законодавством, на вимоги якого, зокрема посилався і сам позивач.
Норми законодавства, якими скасовано надбавки за виконання особливо важливих завдань та надбавки за оперативно-розшукову діяльність визначено, що розмір премії для перерахунку пенсії визначається у середньому розмірі на час розгляду цієї адміністративної справи є чинними і не визнані неконституційними.
Така позиція викладена судами апеляційних інстанцій, а саме: Львівським апеляційним адміністративним судом у справі № 803/473/17, Вінницьким апеляційним адміністративним судом у справі № 822/1942/17, Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом у справі № 214/7033/16-а, Харківським апеляційним адміністративним судом у справі № 554/10742/16-а.
З приводу не отримання відповіді на звернення до ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області від 26.08.2017 року зазначають, що таке звернення було отримано та зареєстровано за № Л-245. Про результати розгляду інформовано позивача листом від 25.09.2017 року, який згідно запису у реєстрі № 155 26 вересня 2017 року було спрямовано адресату.
На підставі вищевикладеного відповідач просив у задоволенні позовних вимог відмовити.
Відповідач ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, його представник в судове засідання не з’явивився, не повідомив про причини неявки.
Суду наданий відзив на позов, в якому відповідач ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області посилається на те, що статтею 122 КАС України передбачено шестимісячний строк звернення до суду. Позивач вважає, що його право було порушено з 1 січня 2016 року, але з позовом до суду звернувся з пропуском строку звернення до суду (9 листопаду 2017 року). Пенсія є щомісячним періодичним платежем, а тому, якщо позивач вважає що його право порушено з 01.01.2016 року, то він мав можливість звернутись до суду раніше. При цьому позивачем не наведено жодних підстав щодо поважності пропуску строку звернення до суду та не надано жодного документу підтверджуючого поважність пропуску строку звернення до суду.
У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.
Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розглядуй ст.123 КАС України).
Перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону України № 2262 від 09.04.1992 року «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі-Закон № 2262).
Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії (п.п. 23, 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1).
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок та виплату пенсійвійськовослужбовцям на підставі документів, що надані уповноваженими структурнимипідрозділами де особа проходила службу. Таку ж правову позицію висловив Вищий адміністративний суд України у справі № К/800/44242/13 (ухвала від 22.05.2014 року).
До головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надходила лише одна довідка № 3971 від 26.05.2017 року ліквідаційної комісії ГУ МВС в Донецькій області інші довідки на адресу головного управління не надходили.
Отже, позовні вимоги в частині зобов’язання здійснення головним управлінням перерахунку пенсії за відсутності документів, які підтверджують cyми без надання підтверджуючих документів, а саме відображення у довідці, суперечать вимогам чинного законодавства та є необґрунтованими.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції Україниоргани державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Частинами 2 та 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262 (далі - Закон 2262), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 (далі - Порядок № 45) передбачено, щоперерахунок пенсій проводиться на підставі довідок про розмір грошового забезпеченняокремих категорій військовослужбовців, оформлених уповноваженими структурнимипідрозділами міністерств та відомств (в даному випадку ліквідаційними комісіями ГУМВС).
Статтею 8 Закону 2262 передбачено, що виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено після виділення додаткових асигнувань.
Щорічно в Державному бюджеті України закріплюються суми видатків на реалізацію окремих законодавчих актів, у т.ч. і суми видатків, які перераховуються Пенсійному Фонду України для виплати пенсій особам, призначених відповідно до Закону №2262.
Будь-які бюджетні зобов’язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявністю відповідного бюджетного призначення. Бюджетні призначення, джерелом фінансування яких є державний бюджет, визначаються законом про Державний бюджет України (ч.1 ст. 23 Бюджетного кодексу України).
Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» не передбачені кошти на перерахунок пенсій військовослужбовцям по новим окладам поліції (за Постановою № 988), виплата означених пенсій проводиться в межах передбачених видатків.
Кошти Пенсійного фонду використовується на чітко визначені цілі, а саме виплата пенсій, надання соціальних послуг, фінансування адміністративних витрат, пов’язаних виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду, оплату послуг з виплати та доставки пенсій, формування резерву коштів Пенсійного фонду. Використання коштів Пенсійного фонду на цілі не передбачені цим Законом заборонено, (ч. 1 ст. 73 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058).
Взяття зобов’язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України, порушенням бюджетного законодавства (п. п. 20, 24 п. 1 ст. 116 Бюджетного кодексу України № 2456 - VI від 8 липня 2010 року).
Вимога позивача щодо виплати пенсії без обмеження граничного розміру не містить підстав, оскільки відсутні докази того, що пенсія позивача після проведеного перерахунку буде перевищувати десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (або встановлений статтею 43 Закону № 2262-ХІІмаксимальний розмір пенсії - 10740 грн.) та внаслідок таких протиправних дій відповідача буде порушено права позивача на належний розмір пенсії.
Обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент його звернення до суду.
Отже, заявлені позивачем вимоги про виплату пенсії без обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) є передчасними, а від так задоволенню не підлягають
На підставі вищевикладеного, головне управління вважає, що не порушило прав позивача, діяло в межах повноважень та й у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи вищевикладене, відповідач просив відмовити позивачу в позові.
Заслухавши позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмити з наступних підстав.
Судом встановлені такі фактичні обставини та зміст спірних правовідносини.
Позивач працював в органах внутрішніх справ і був звільнений в запас 21.08.2015 року у звязку з виходом на пенсію (а.с.24 зв.б.).
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ОСОБА_2 управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як отримувач пенсії за вислугою років (а.с.21).
Рішенням комісії Міністерства внутрішніх справ України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій працівників органів внутрішніх справ України № 2/І/ХХХІV/139 від 30 квітня 2015 року ОСОБА_1 надано статус учасника бойових дій (а.с.23).
Згідно повідомлення МВС України № 1461/05/22-2017 від 03 лютого 2017 року Пенсійному фонду України повідомлено про підстави для перерахунку пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) за підписом Держсекретаря ОСОБА_6В.(а.с.72).
ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області № 3308/03-1 від 7 квітня 2017 року направлено ОСОБА_3 ліквідаційної комісії головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до ОСОБА_2 управління Національної поліції в Донецькій області (а.с.73).
8 червня 2017 року за № 548 на адресу начальника управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ГУПФУ в Донецькій області ОСОБА_7 ліквідаційною комісією ГУМВС України в Донецькій області було спрямовано довідки за визначеною Порядком № 45 нормою для перерахунку пенсії колишнім працівникам міліції, у тому числі і щодо ОСОБА_1 (а.с.74).
Згідно довідки Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області № 3974 від 26.05.2017 року розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою інспектор патрульної служби групи патрульної служби, підпорядкованої Лінійному пункту на станції Просяна/інспектор патрульної поліції (молодший склад поліції) становить: 5294,01 грн., з яких: посадовий оклад – 2470 грн., підвищення посадового окладу (0%) – 0 грн., оклад за військовим (спеціальним званням) прапорщик міліції – 1000 грн., надбавка за стаж служби (50%) – 1735 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (0%) – 0 грн., премія (1,71%) – 89,01 грн. (а.с.41).
Відповідно до п. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Частиною 3 статті 63 цього Закону визначено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Відповідно до ч.3 статей 43 та 63 Закону № 2262-12 Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до цього Закону - постанова від 13.02.2008 № 45 (далі – Порядок № 45).
За приписами п.1 Порядку №45 підставами для перерахунку раніше значених пенсій є прийняття Кабміном рішення про зміну розміру хоча б ного з видів грошового забезпечення для осіб, яким призначена пенсія за зазначеним вище законом, або введення нових щомісячних додаткових доплат, надбавок, підвищень, премій.
Згідно з п.2 Порядку № 45 у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення осіб, які мають право на пенсію за законом № 2262-12, або у зв’язку із введенням нових доплат, підвищень, премій на МВС покладено обов’язок повідомити у п’ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
У даному випадку таким рішенням Кабміну про зміну грошового забезпечення - постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Цією постановою встановлено грошове забезпечення для поліцейських, яке за своїм складовим є вищим від раніше встановленого грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ.
Як визначено Порядком № 45 Пенсійний фонд України повідомляє у п’ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за затвердженою формою та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком №45.
Лише після надходження вказаних списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 Порядоку № 45 та у місячний трок подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України, що передбачено пунктом 3 Порядку №45.
Тобто, ліквідкомом ГУМВС України в Донецькій області дотримано порядок надання до ГУПФУ в Донецькій області документів, необхідних для перерахунку пенсії, визначений чинним законодавством.
Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, яка має право на перерахунок пенсії визначена Порядком № 45.
Відповідно до п.3 Порядку № 45 довідки видаються державним органом, з якого особа була звільнена зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Пунктом 5 Порядку № 45, в свою чергу, передбачено перелік складових грошового забезпечення, які враховуються у зазначеній довідці на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Так, на момент виникнення права на перерахунок пенсії з урахуванням постанови КМУ від 11.11.2015 № 988 та наказу МВС України від 06.04.2015 № 260:
- посадовий окладінспектора патрульної поліції становить - 2 470 грн.;
- оклад за спеціальним званням, у даному випадку старшого сержанта поліції (прапорщик міліції згідно п.12 Розділу XI Прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію України») складає - 1000 грн.;
- надбавка за стаж служби- 50% окладу за званням і посадового окладу) становить - 1 735 грн.
Такі показники, як надбавка та доплати за:
-почесне звання "заслужений" чи "народний";
-службу в умовах режимних обмежень;
-науковий ступінь кандидата або доктора наук;
-за спортивні звання;
-специфічні умови проходження служби.
враховуються на момент виникнення права, якщо вони були фактично встановлені особі.
У зв’язку з тим, що позивачу такі надбавки і доплати під час проходження служби в міліції встановлені не були, то у спірній довідці не зображені.
Стосовно премії слід зазначити, що Порядком № 45 передбачено її врахування у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі звідки особа звільнилась.
У даному випадку середній розмір премії, що фактично сплачений у грудні місяці 2015 року інспекторам патрульної служби становить - 1,71 %.
Зазначена інформація міститься у листі Національної поліції України від 19 квітня 2017 року № 4060/03/48-2017 «Про надання інформації щодо грошового забезпечення поліцейських» (а.с.76-901).
Отже, твердження позивача про те, що у вищевказаній довідці ГУМВС України в Донецькій області повинно було вказати премію у розмірі 203 %, є безпідставним.
Про керування наказом МВС України від 31.12.2007 № 499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» та постановою КМУ від 07.11.2007 № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при визначенні розміру надбавки за виконання важливих завдань слід зазначити, що така вимога позивача є незаконною, оскільки п. 5 Порядку № 45 зазначено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Станом на грудень 2015 року, тобто на момент виникнення права на перерахунок пенсії у позивача наказом МВС від 31.10.2016 року № 1131 наказ МВС України № 499 - 2007 скасовано.
Крім того, така надбавка не передбачена і постановою № 988 та наказом МВС № 260, якими визначено структуру грошового забезпечення поліцейських.
До аналогічних висновків прийшов Верховний Суд у рішенні від 12.03.2018р. № Пз/9901/1/18.
На підставі зазначеного вище ГУМВС України в Донецькій області правомірно не включено цю надбавку до довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, як таку, що не виплачувалась на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Щодо включення до довідки про розмір грошового забезпечення матеріальної допомоги на оздоровлення за 24 місяці перед звільненням при наданні основної відпустки слід зазначити, що формою довідки, затвердженою Порядком № 45 така виплата не входять. Тому вимога позивача про її включення є безпідставною.
Також, законодавством не передбачено виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на вимогу пенсіонера за відсутності процедур, які передбачені п. 2 та п. 3 Порядку № 45, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а тому така вимога також не ґрунтується на законі, а отже не підлягає задоволенню.
Крім того, така вимога суперечить положенням статті 19 Конституції України.
Твердження позивача про те, що відповідач, не включив до довідки про його грошове забезпечення для перерахунку пенсії відомості про надбавки за виконання особливо важливих завдань та вказавши відсоток премії у середньому розмірі діяв в супереч вимог закону, норми законодавства, якими скасовано надбавки за виконання особливо важливих завдань та надбавки за оперативно-розшукову діяльність визначено, що розмір премії для перерахунку пенсії визначається у середньому розмірі на час розгляду цієї адміністративної справи є чинними і не визнані неконституційними.
Вимога позивача щодо виплати пенсії без обмеження граничного розміру не містить підстав, оскільки відсутні докази того, що пенсія позивача після проведеного перерахунку буде перевищувати десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (або встановлений статтею 43 Закону № 2262-ХІІмаксимальний розмір пенсії - 10740 грн.) та внаслідок таких протиправних дій відповідача буде порушено права позивача на належний розмір пенсії.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що відповідач при виготовлені довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 3971 від 26.05.2017 року діяв в межах та у спосіб передбачені чинним законодавством, а тому підстав для видачі нової довідки з іншими даними ніж та яка скерована 18.06.2017 роду до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області і ним отримана, немає. Тобто, суб’єкти владних повноважень, які заперечують проти позову, довели, що діяли у порядок і спосіб, передбачені законом, і не порушавали права позивача, а тому в позові необхідно відмовити.
Судові витрати сторонами по справі не понесені, у зв’язку з чим питання про їх розподіл судом не вирішується.
Крім того, відповідно до ст.132 КАС України витрати по надісланню учасникам справи поштових відправлень не відносяться до судових витрат, а тому не можуть бути розподілені.
У зв’язку з відмовою в позові підстав для встановлення судового контролю за виконанням судового рішення відповідно до ст.382 КАС України немає.
Враховуючи викладене, керуючись Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", ст.ст.4-15 70- 71, 86, 94, 122, 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії ОСОБА_2 управління МВС України в Донецькій області, ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, до Першого апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може також може бути поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 КАС України.
Позивач: ОСОБА_1, м. Покровськ Донецької області, мікрорайон Шахтарський, будинок 25 «б», квартира 48, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач: ОСОБА_3 управління МВС України в Донецькій області, м. Маріуполь Донецької області, проспект Нахімова, 86, код ЄДРПОУ 08592158.
Відповідач: ОСОБА_3 управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, м. Слов’янськ Донецької області, площа Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010.
Вступна та резолютивна частини рішення проголошені у судовому засіданні негайно після виходу суду з нарадчої кімнати 30 січня 2019 року. Повне рішення суду складено 11 лютого 2019 року.
Суддя Г.В. Назаренко