
Справа № 428/1207/19
Провадження №3/428/288/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2019 року м. Сєвєродонецьк
Суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Комплєктова Т.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС у Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1, -
ВСТАНОВИВ:
До Сєвєродонецького міського суду Луганської області з ДФС Головного управління ДФС у Луганській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про необхідність направлення адміністративного матеріалу щодо ОСОБА_1 на дооформлення повторно.
Згідно ст. 278 КУпАП суддя при підготовці справи до розгляду вирішує питання, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 268 КУпАП під час відсутності особи що притягується до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Як видно з протоколу № 228 про адміністративне правопорушення від 29 січня 2019 року, він містить адресу місця проживання та реєстрації ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1. Однак відповідно до Указу Президента України від 14 листопада 2014 року № 875/2014 «Про рішення ради національної безпеки і оборони України від 04 листопада 2014 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» (зі змінами), УДППЗ «Укрпошта» інформує щодо переліку населених пунктів Донецької та Луганської областей на/з територію(ї) яких не здійснюється пересилання пошти та перелік відділень поштового зв'язку де послуги поштового зв'язку тимчасово не надаються або надаються з певними обмеженнями, в тому числі м. Луганськк Луганської області. Таким чином, дана адреса у зв'язку з проведенням на території Луганської області антитерористичної операції є тимчасово непідконтрольною Україні, та з якою не здійснюється будь-яке поштове чи інше сполучення, що унеможливлює викликання правопорушника до суду за цією адресою.
При цьому, протокол про адміністративне правопорушення не містить адреси місця проживання ОСОБА_1 на підконтрольній Україні території, а отже виклик цієї особи неможливий як і розгляд справи відповідно до ст. 268 КУпАП без її виклику до суду.
В порушення вимог діючого законодавства, до матеріалів даної справи не долучено документів (копій) на підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, у тому числі на підтвердження наявності складу адміністративного правопорушення, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення від 29.01.2019 року в вину ОСОБА_1 інкримінується порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку в результаті чого відсутнє складання та реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних при здійсненні експортних операцій за листопад 2018 року, тоді як жодного доказу на підтвердження того, що ОСОБА_1 у вказаний період часу займав посаду директора ТОВ «УТЕК-МОД» та був суб'єктом адміністративного правопорушення не надано. Додана до протоколу про адміністративне правопорушення копія наказу №1 від 29.08.2012 року про призначення ОСОБА_1 на посаду директора з 29.08.2018 року, не може бути належним підтвердженням факту перебування ОСОБА_1 на посаді директора у період листопада 2018 року.
Вказані недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення з дотриманням вимог, передбачених КУпАП і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи по суті та прийняти рішення.
Таким чином, враховуючи викладене суд дійшов висновку, що адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП підлягає поверненню для належного оформлення та виправлення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 254, 256, 278 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 повернути до Головного управління ДФС у Луганській області для належного оформлення та усунення зазначених недоліків.
Постанова є остаточною і оскарженню в порядку провадження в справах про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя Т. О. Комплєктова