Рішення № 79756235, 12.02.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.02.2019
Номер справи
826/7064/18
Номер документу
79756235
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 лютого 2019 року № 826/7064/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві,

Генерального штабу Збройних Сил України

про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі по тексту - відповідач-1), Генерального штабу Збройних Сил України (далі по тексту - відповідач-2), в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо не врахування грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, грошової компенсації за невикористану відпустку, одноразову грошову допомогу при звільненні при обчисленні ОСОБА_1 розміру основної пенсії з 21 березня 2013 року виходячи із розміру грошового забезпечення за 24 місяців перед звільненням зі служби;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві вчинити відповідні дії щодо призначення та виплати ОСОБА_1 основної пенсії починаючи з 21 березня 2013 року шляхом включення до складу грошового забезпечення за 24 місяців перед звільненням зі служби, з розміру якого обчислюється пенсія, грошову допомогу на оздоровлення в сумі 19824,93 грн, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань в сумі 13216,62 грн, індексацію в сумі 9498,37 грн, грошову компенсацію за невикористану відпустку в сумі 8370,53 грн, одноразову грошову допомогу при звільненні в сумі 89212,19 грн та провести доплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсійних виплат;

- стягнути з Генерального штабу Збройних Сил України на користь ОСОБА_1 суму індексації грошової допомоги при звільненні в розмірі 5791 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві протиправно відмовлено у перерахунку призначеної позивачу пенсії з урахуванням усіх сум складових грошового забезпечення, у тому числі: грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії, оскільки такі виплати входять до структури грошового забезпечення та з них сплачувався єдиний соціальний внесок.

Додатково позивач повідомив, що при виплаті йому одноразової грошової допомоги при звільненні Генеральний штаб Збройних Сил України протиправно не врахував у розмір грошового забезпечення, з якого обчислено вказану допомогу, індексацію грошового забезпечення в сумі 428,98 грн, нарахування та виплата якої підтверджується довідкою Фінансового управління Генерального штабу Збройних Сил України від 13 жовтня 2017 року №305/734.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 червня 2018 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

У відзиві на адміністративний позов представник Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві зазначив, що при обрахуванні пенсії враховуються не всі додаткові види грошового забезпечення, а лише ті, які носять щомісячний (постійний) характер, тобто перелік додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при призначенні та перерахунку пенсії, є вичерпним.

На думку представника відповідача-1, на суми виплат індексації грошового забезпечення та вихідної допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу єдиний внесок не нараховується, відтак дані суми також не можуть бути включені до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія.

Крім того, представник відповідача-1 стверджував, що включення до грошового забезпечення для розрахунку пенсії сум вихідної допомоги, матеріальної допомоги, індексації заробітної плати законодавством не передбачено.

Позивач подав до суду відповідь на відзив відповідача-1, у якій стверджував, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація та одноразова грошова допомога при звільненні відносяться до грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

У відзиві на адміністративний позов представник відповідача-2 зазначив, що індексація грошових доходів населення не входить до складу грошового забезпечення, в тому числі і того, з якого нараховується одноразова грошова допомога, та не може включатися до одноразової грошової допомоги.

У відповіді на відзив відповідача-2 позивач повідомив, що в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 03 квітня 2014 року суд касаційної інстанції дійшов висновку, що індексація є складовою частиною суми заробітної плати та, відповідно, має враховуватися при розрахунку вихідної допомоги та обчислення пенсії.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Як вбачається з витягу з наказу Міністра оборони України (по особовому складу) від 26 лютого 2013 року №56 ОСОБА_1, заступника начальника відділу моніторингу Адміністративного управління, звільнено у запас за станом здоров'я відповідно до пункту «б» частини 6 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» з правом носіння військової форми одягу.

На підставі наказу начальника Генерального штабу Збройних Сил України (по стройовій частині) від 20 березня 2013 року №54 ОСОБА_1 з 20 березня 2013 року виключено зі списків особового складу, всіх видів забезпечення і направлено для зарахування на військовий облік до Солом'янського районного у місті Києві військового комісаріату.

Вислуга років у Збройних Силах України становить: календарна - 27 років 06 місяців.

Як стверджує позивач, за вислугою років він набув права на пенсійне забезпечення, однак при його призначенні не враховано виплачені позивачу одноразові види грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням зі служби, а саме: грошову допомогу на оздоровлення в сумі 19824,93 грн; матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань в сумі 13216,62 грн; індексацію в сумі 9498,37 грн; грошову компенсацію за невикористану відпустку в сумі 8370,53 грн; одноразову грошову допомогу при звільненні в сумі 89212,19 грн.

З матеріалів справи вбачається, що вказані виплати не було включено Генеральним штабом Збройних Сил України до довідки №305/196.

30 листопада 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві із заявою щодо здійснення перерахунку розміру пенсії.

За результатами розгляду вказаного звернення Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві листом від 03 січня 2018 року №301/03 повідомило позивачу, що в статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та пункті 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» від 07 липня 1992 року №393 не зазначені такі види грошового забезпечення як грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, щомісячна додаткова грошова винагорода, одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби, компенсація за невикористану відпустку та індексація, а тому їх не може бути враховано до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється розмір пенсії відповідно до Закону.

Крім того повідомлено, що оскільки Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та пунктом 7 вказаної постанови Кабінету Міністрів України передбачено, що до складу грошового забезпечення для обчислення пенсій входять щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премії, які мають разовий характер, не можуть бути враховані до грошового забезпечення для визначення розміру пенсії. Іншого чинним законодавством не передбачено.

Незгода позивача із діями Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо не врахування грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації, грошової компенсації за невикористану відпустку, одноразову грошову допомогу при звільненні при обчисленні розміру основної пенсії, зумовила його звернення до суду з даним позовом.

При вирішенні спору по суті, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Частина 1 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачає, що військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 7 Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» від 07 липня 1992 року №393 пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Пунктами 3, 5 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» від 07 липня 1992 року №393 (чинній на момент виникнення спірних правовідносин) затверджено, зокрема, схеми посадових окладів осіб рядового і начальницького складу; схеми окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах; додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, та надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, у тому числі установлювати: посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, за аналогічними посадами; здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення; надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Наведені правові норми вказують, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та премія, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 20 лютого 2018 року у справі №346/2949/17, адміністративне провадження №К/9901/3333/17.

Враховуючи викладене та з огляду на те, що у листі від 03 січня 2018 року №301/03 відповідач-1 визнає отримання архівної довідки Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 27 листопада 2017 року №179/1/13049, суд приходить до висновку, що відмова Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо не врахування грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії, індексації грошового забезпечення при обчисленні позивачу розміру основної пенсії з 21 березня 2013 року виходячи з розміру грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням зі служби є протиправною, та, як наслідок, наявність підстав для зобов'язання відповідача-1 здійснити відповідний перерахунок пенсії з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення в сумі 19824,93 грн, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в сумі 13216,62 грн, індексації в сумі 9498,37 грн. відповідно до архівної довідки Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 27 листопада 2017 року №179/1/13049, та здійснити відповідні виплати.

Разом з тим, в частині позовних вимог, що стосуються врахування під час перерахунку пенсії сум одноразової грошової допомоги при звільненні та компенсації за невикористану відпустку, суд звертає увагу на наступне.

За змістом частини 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсія військовослужбовців обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Ця норма не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати як одноразова грошова допомога при звільненні. Правові підстави для її виплати встановлені статтею 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та статтею 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які пов'язані зі звільненням особи зі служби.

Таким чином, хоча вказана виплата й підпадає під ознаки одноразової допомоги, але має інше правове призначення; вона відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців. За цими ознаками одноразова грошова допомога при звільненні не може входити до додаткового грошового забезпечення, яке повинно враховуватися при нарахуванні пенсії.

Одноразова допомога при звільненні не пов'язана з виконанням позивачем своїх службових обов'язків та отриманням за це грошової допомоги, її виплата зумовлена саме фактом звільнення зі служби, юридична природа якого не дає підстав визнати цю виплату складовою грошового забезпечення.

Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 03 квітня 2018 року у справі №345/2849/17, адміністративне провадження №К/9901/273/18.

Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України «Про відпустки» у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.

Проте, норми статті 43 Закону України Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №194 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» не містять положень про такий вид грошового забезпечення, як компенсація за невикористану відпустку.

Грошова компенсація за невикористані дні відпустки по своїй суті є одноразовою виплатою, однак за своєю правовою природою не пов'язана з виконанням позивачем своїх службових обов'язків і має компенсаційний характер, пов'язаний із фактом звільнення.

Отже, грошова компенсація за невикористану відпустку при звільненні не входить до складу грошового забезпечення, з якої обчислюється пенсія.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 01 березня 2018 року у справі №348/1408/17, адміністративне провадження №К/9901/1486/17.

В частині позовних вимог щодо стягнення з Генерального штабу Збройних Сил України на користь ОСОБА_1 суми індексації грошової допомоги при звільненні в розмірі 5791,00 грн, суд виходить з наступного.

У позовній заяві позивач стверджує, що при виплаті йому одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби Генеральним штабом Збройних Сил України не здійснено виплату щомісячної індексації у розмірі 428,98 грн (при цьому, грошове забезпечення за лютий 2013 року 7037,29 грн. * 50% * 27 календарних років = 5791,00 грн).

Так, правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03 липня 1991 року №1282-ХІІ, відповідно до статті 1 якого індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Статтею 2 вказаного Закону визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

Як уже зазначалось вище, одноразова грошова допомога при звільненні з військової служби підпадає під ознаки одноразової допомоги, а її виплата зумовлена саме фактом звільнення зі служби, що свідчить про характер разовості такої виплати.

Відтак, у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог у вказаній частині, оскільки виплата одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби не підлягає індексації відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

З урахуванням наведеного в сукупності, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення адміністративного позову.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем-1 не доведено правомірність своїх дій щодо не врахування грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, премії, індексації грошового забезпечення при обчисленні пенсії з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, які містяться в матеріалах справи, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позову.

Згідно із частиною 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

1.Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

2.Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо не врахування грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації при звільненні при обчисленні ОСОБА_1 розміру основної пенсії з 21 березня 2013 року виходячи із розміру грошового забезпечення за 24 місяців перед звільненням зі служби.

2.Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві вчинити дії щодо призначення та виплати ОСОБА_1 основної пенсії починаючи з 21 березня 2013 року шляхом включення до складу грошового забезпечення за 24 місяців перед звільненням зі служби, з розміру якого обчислюється пенсія, грошову допомогу на оздоровлення в сумі 19824,93 грн, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань в сумі 13216,62 грн, індексацію в сумі 9498,37 грн та провести доплату різниці між фактично отриманим та перерахованим розміром пенсійних виплат.

3.В іншій частині адміністративного позову відмовити.

4.Стягнути на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) понесені ним судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1 409 (одна тисяча чотириста дев'ять) гривень 60 копійок за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя А.І. Кузьменко